Penki kasdieniai įpročiai gali priversti moteris atrodyti gerokai vyresnėmis. Tai – pasenusios šukuosenos, pavyzdžiui, standžios, nelanksčios arba vienodos spalvos plaukai be atspalvių; elastinių juosmens drabužių su pernelyg dideliais gėlių raštais dėvėjimas; prasta laikysena su nuleistais pečiais; sunkus makiažas, kuris pabrėžia raukšleles; pasenęs kalbėjimo stilius ar perdėtas oficialumas. Šiuolaikiškas požiūris siūlo rinktis natūralų judesį, tinkamą prigludimą, darnų derinimą ir šiuolaikišką bendravimą, kurie padės atrodyti jaunatviškai.
Pasenusios šukuosenos, kurios akimirksniu sendina
Kai kurios anksčiau madingos šukuosenos dabar gali pridėti moteriai metų. Aštuntajame dešimtmetyje populiarūs standūs, nelankstūs ir stipriai laku fiksuoti plaukai sukuria pasenusį įvaizdį.
Pernelyg tvarkingi kirpčiukai su dideliu kiekiu plaukų lako stokoja natūralaus judesio, būdingo šiuolaikiniam stiliui.
Vienodos spalvos plaukų dažymas, ypač pelenų ar sidabrinė spalva be papildomų atspalvių, gali išryškinti raukšles ir odos netobulumus.
Kadaise populiarūs pleišto formos kirpimai ar „muleto” šukuosenos dabar siejamos su vyresnės kartos moterimis.
Norint išvengti šių sendintojų, verta rinktis švelnesnius, sluoksniuotus kirpimus su natūraliu judesiu ir daugiamačiu spalvų žaismu, įterpiant šviesesnių ir tamsesnių atspalvių.
Drabužiai, kurie primena močiutės stilių
Tam tikri drabužių pasirinkimai gali akimirksniu sendinti moters išvaizdą, nepriklausomai nuo jos tikrojo amžiaus.
Šiai kategorijai dažnai priklauso elastinės juosmens kelnės, per dideli gėlių raštai ir beformiai megztiniai.
Poliesterio kostiumėliai, ortopediniai batai ir pasenę aksesuarai, pavyzdžiui, karoliukai ant virvelės, taip pat gali suteikti senėjantį vaizdą.
Labai svarbu apgalvotai rinktis spalvas – vienos spalvos pasteliniai drabužiai ar išblukę atspalviai gali priminti pasenusį stilių.
Netinkamai prigludę drabužiai, kurie slepia natūralias kūno linijas, užuot jas subtiliai pabrėžę, be reikalo prideda metų.
Šiuolaikiniai siluetai, tinkamai prigludę drabužiai ir modernios medžiagos padeda moterims išlaikyti jaunatvišką išvaizdą neaukojant patogumo ar asmeninio stiliaus.
Netaisyklinga laikysena ir judesiai, kurie prideda metų
Nors drabužių pasirinkimas tiesiogiai veikia išvaizdą, moters laikysena iš esmės formuoja įspūdį apie jos amžių. Nuleisti pečiai, į priekį ištiestas kaklas ir netvirta eisena – visa tai sukuria vyresnės moters įspūdį, nepriklausomai nuo tikrojo amžiaus.
Dažnai pasitaikanti „telefono kaklo” laikysena – žemyn palenkta galva ilgai naudojantis išmaniaisiais įrenginiais – sukuria ankstyvas kaklo raukšles ir susikūprinusį siluetą. Ilgas sėdėjimas be judėjimo pertraukų taip pat skatina raumenų silpnėjimą ir sąnarių sustingimą.
Išlaikant tiesią stuburo padėtį, stiprinant pagrindinius kūno raumenis ir atliekant sklandžius, tikslingus judesius kasdieniame gyvenime, galima gerokai sumažinti šiuos senėjimo požymius ir išsaugoti jaunatvišką, pasitikėjimą savimi spinduliuojančią kūno kalbą.
Makiažo būdai, kurie pabrėžia, o ne slepia amžių
Makiažo pasirinkimai stipriai veikia suvokiamą amžių. Storai užteptas makiažo pagrindas, įsigėręs į smulkias raukšleles, sukuria sendinantį efektą, o tiršta pudra gali pabrėžti raukšles, užuot jas paslėpusi.
Pasenusios makiažo technikos, pavyzdžiui, ryškus, tamsus lūpų kontūras, perlamutriniai akių šešėliai ir per žemai ant skruostų tepami ryškūs skaistalai, rodo pasenusį požiūrį į grožį. Taip pat labai ploni antakiai ar pernelyg tamsus antakių pieštukas sukuria dirbtinę išvaizdą, būdingą vyresnės kartos moterims.
Vengiant šiuolaikinių makiažo naujovių, tokių kaip lengvos tekstūros kosmetikos priemonės, subtilus paryškinimas ir amžiui tinkančių spalvų pasirinkimas, galima netyčia pridėti sau metų.
Natūraliam jaunatviškumui išlaikyti būtina naudoti tinkamas makiažo technikas ir šiuolaikiškus produktus.
Kalbos ypatumai ir balso įpročiai, kurie išduoda amžių
Kalbėjimo būdas atskleidžia amžių subtiliau nei išvaizda, tačiau tam tikri kalbėjimo įpročiai gali iškart išduoti priklausymą vyresnei kartai. Tokie posakiai kaip „Jėzau Marija!” arba „Mano laikais…” akimirksniu sendina moters įvaizdį kitų akyse.
Polinkis per daug aiškinti įprastas technologijas (pvz., „tas Facebook’as”) arba šiuolaikines įžymybes vadinti „tais jaunais žmonėmis” taip pat sendina kalbą.
Tam tikra intonacija ir balso moduliacija, kadaise siejama su jaunesnėmis kartomis, dabar paradoksaliai sendina moteris, kurios šiuos kalbėjimo būdus perėmė prieš keletą dešimtmečių.
Pernelyg didelis oficialumas kasdieniame bendravime ir nuolatinis pasenusių žargono žodžių vartojimas dar labiau sustiprina „močiutės kalbos” įspūdį, kuris gali užgožti net ir jaunatvišką išvaizdą.
5 comments
Čia su Google translate versta ar ChatGpt rašė?!? Absoliučiai nenatūralus ir neskaitomas tekstas.
Sveiki, ačiū už pastabas ikopijuotas buvo juodraščio variantas
O tai močiutė jau ne moteris?
Suprantu jūsų pastebėjimą! Žinoma, močiutė yra moteris. Šiame straipsnyje norėjome atkreipti dėmesį ne į amžių ar lytį, o į tam tikrus įpročius, kurie gali vizualiai ar elgesiu pridėti „metų“. Tai labiau apie nuovargį, rutiną ar savęs pamiršimą – ne apie amžių ar pagarbą vyresniems.
Straipsnis neproduktyvus….Visiškai ne tokie pagrindiniai požymiai nulemia moters senějimo amžių…Jei neturite apie ką rašyti,geriausiai nieko nerašyti.!