Keliauti smagu – įlipi į lėktuvą, atsijungi nuo rutinos, palieki visus el. paštus ir kasdienes pareigas už nugaros. Tik iki tol, kol galvoje nekyla viena erzinanti mintis: „O kas, jei…?“ Kas, jei kažkas atsitiks namuose? Kas, jei pamiršai uždaryti langą? Kas, jei vanduo pratekės, signalizacija suveiks, o Tu – tūkstančiai kilometrų nuo namų?
Ramybė kelionėje – ne tik apie gerą orą ar patogią sėdynę. Tai ir jausmas, kad Tavo namai saugūs, kai Tavęs nėra. Balcia draudimo specialistai pataria, kaip pasirūpinti namų saugumu išvykus į kelionę.
Namai be priežiūros – rizika netikėtumams
Kai palieki namus ilgesniam laikui, savaitei ar dviem, o gal net mėnesiui – jie tampa lengvu taikiniu vagims. O kur dar nutekėjusio boilerio, sprogusio vamzdžio, perkaitusio šaldytuvo ar elektros svyravimų rizika, galinti sugadinti buitinę techniką. Nepasirūpinti namų saugumu prieš kelionę, tai lyg palikti praviras duris ir tikėtis, kad niekas neateis. Tai gali reikštų ne tik materialinius nuostolius, bet ir sugadintą atostogų džiaugsmą.
Planuok ne tik lagamino turinį, bet ir namų apsaugą
Prieš išvykdamas atlik trumpą, bet labai vertingą saugumo apžvalgą. Pradėk nuo paprastų dalykų: patikrink, ar visi langai ir durys tikrai uždaryti, ar nėra jokių smulkių techninių bėdų, kurios galėtų pavirsti didelėmis nelaimėmis. Atjunk elektros prietaisus, ypač tokius, kurie gali perkaisti ar sukelti trumpą jungimą.
Jei turi signalizaciją ar išmaniųjų namų sistemą – dar geriau. Įsitikink, kad viskas veikia, baterijos nepavargusios, o mobilioji aplikacija paruošta siųsti pranešimus. Kartais net paprasta kamera su judesio jutikliu ir mobiliuoju pranešimu gali būti sprendimas, kuris sutaupo tūkstančius.
Visgi, net ir geriausios technologijos negali visiškai apsaugoti nuo visų gyvenimo netikėtumų. Todėl čia į pagalbą skuba būsto draudimas. Tai Tavo tylus partneris, kuris „budi“ namuose, kol Tu mėgaujiesi jūra ar kalnais. Jis padengs žalą dėl gaisro, užliejimo, vagystės ar net stichinių nelaimių.
Atsakomybė ir už kitus
Jei gyveni daugiabutyje, saugai ne tik savo butą. Vamzdis, kuris trūksta Tavo virtuvėje, gali užlieti ir kaimyną apačioje. Dūmai nuo Tavo sugedusios mikrobangės – pasklisti per visą laiptinę. Tokiems atvejams reikalingas civilinės atsakomybės draudimas. Jis neapsaugos nuo įvykio, bet padės išvengti finansinių ir teisinių galvos skausmų, jei dėl Tavo turto kaltės nukentės kiti.
Kelionės metu – apsaugok save ir savo kelionę
Kai jau viskas sutvarkyta namuose, metas pagalvoti apie save patį. Kelionės draudimas dažnai atrodo kaip papildomas, „jeigu ką“ priedas prie bilieto. Bet „jeigu ką“ – nutinka dažniau nei norėtųsi. Vėluojantis skrydis, pamestas bagažas, netikėta trauma ar liga – viskas gali išauginti kelionės biudžetą dvigubai, jei esi neapsidraudęs.
Paskutiniai žingsniai prieš išeinant
Pasitikėk ne tik technologijomis, bet paprašyk kaimyno ar draugo kartais užmesti akį į Tavo būstą – paimti paštą, perjungti šviesą, palikti „gyvybės“ ženklų. Tai ypač svarbu išvykstant ilgesniam laikui.
Ir, svarbiausia, viską suplanuok ne paskutinę minutę. Kai tvarkai batus ir ieškai paso, nėra laiko junginėti elektros skydelio ar pildyti draudimo formų.
Kai žinai, kad tavo namai apdrausti, atsakomybės ribos aiškios, o pats esi apsaugotas nuo kelionės nesklandumų – gali pilnai atsipalaiduoti. Nes tikroji kelionės laisvė prasideda ne tada, kai išvyksti, o tada, kai žinai, kad gali nemąstyti apie kasdienes problemas.