Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

LtIEng
Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

 

Su mumis galima susisiekti:

Mob. tel. 8 650 80324
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Mob. tel. 8 699 40891

Aplinkos sveikata
Europos aplinkos ir sveikatos procesas
Aplinkos oras
Būstas
Klimatas ir sveikata
Maudyklos
Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas
Transportas, sveikata ir aplinka
Vandens ir sveikatos protokolas
Neinfekcinių ligų profilaktika
Ligų profilaktika
Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai
Sužalojimų prevencija
Aplinkos ir sveikatos rodikliai
Mityba ir fizinis aktyvumas
Mityba
Rekomenduojami perspektyviniai valgiaraščiai
Maisto sauga
Mitybos duomenų bazė
Maisto produktų cheminės sudėties duomenų bankas
Maisto produktų sudėties stebėsena
Europos maisto saugos tarnyba (EFSA)
Codex Alimentarius komisija (CAC)
Fizinis aktyvumas
Žindymo skatinimo komitetas
Specialistų tobulinimas
PASP specialistų mokymo programų derinimas
Programų visuomenės tematika derinimas
Profesinio tobulinimo kursai
Sveikatos mokymas
Renginiai
Lektūra
Patarimai
Patirties sklaida
„Kaip dirba kiti“– BST geroji patirtis
Ugdymo ir mokymo ataskaitos
Vaikų sveikatos stiprinimas
Aktyvi mokykla
Edukaciniai filmukai sveikatos stiprinimo temomis
Informaciniai socialinės reklamos filmukai 5-12 klasių mokiniams
Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose
Sveikatą stiprinanti mokykla
Geroji praktika
Visuomenės sveikatos stiprinimo geroji praktika
Visuomenės sveikatos stiprinimo gerųjų praktikų portalai
Naujienos
Aktualijos
Nuotraukų galerija
Radijo laidos
Pranešimai žiniasklaidai
Programos ir projektai
Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai
Tarptautiniai projektai
Valstybinės programos
Renginiai
Būsimi renginiai
Įvykę renginiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGISTRACIJA  Į NUOTOLINIUS 

PRIVALOMOJO HIGIENOS MOKYMO

KURSUS IR (AR) ATESTACIJĄ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualijos
Buitinės chemijos daroma įtaka sveikatai 2021.12.08

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokymo skyriaus parengtoje informacinėje medžiagoje visuomenei ,,Buitinės chemijos daroma įtaka sveikatai“ atkreipiamas dėmesys į buitinės chemijos gaminių žalingo poveikio sveikatai prevenciją. Pirmiausia į tai, kad paprastai tokie gaminiai yra kelių ar net keliolikos cheminių medžiagų mišiniai, o mišinio poveikis nebūtinai turi sutapti su jo sudėtinių dalių poveikiu, nes kai kurios cheminės medžiagos turi savybę sustiprinti viena kitos poveikį. Be to, naudojimo metu gaminio sudėtyje esančios cheminės medžiagos gali sureaguoti su aplinkos objektais ir sudaryti sveikatai pavojingus junginius. Informacinėje medžiagoje trumpai apžvelgiama labiausiai įprastų, ,,kasdienių“ buitinės chemijos gaminių pagrindiniai pavojai sveikatai ir būdai, kaip jų išvengti ar bent sumažinti.

Ši informacinė medžiaga visuomenei publikuojama Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės ,,Atmintinės, lankstukai, plakatai − Sveikatos sauga ir stiprinimas, bendrieji sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimai“ skiltyje.

Darbo su klijai, laku ar dažais rizika sveikatai 2021.12.08

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokymo skyriaus parengtoje informacinėje medžiagoje visuomenei ,,Darbo su klijais, laku ar dažais rizika sveikatai“ rašoma kaip išvengti klijuose, lake ir dažuose, kurie gaminami sintetinių dervų pagrindu, esančių tam tikro kiekio toksinių medžiagų poveikio sveikatai. Taip pat pateikiamos rekomendacijos − pagrindinės sveikatos saugos priemonės, kurias turi žinoti kiekvienas, naudojant klijus, laką, dažus atliekant dažymo ar lakavimo darbus, nepriklausomai nuo to, kur tai daroma – namie ar darbe, ir kas tai daro – profesionalas ar buitinis vartotojas.

Ši informacinė medžiaga visuomenei publikuojama Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės ,,Atmintinės, lankstukai, plakatai − Sveikatos sauga ir stiprinimas, bendrieji sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimai“ skiltyje.

Nuotolinis seminaras „Saugūs vaikai – saugi ateitis“ 2021.12.07

2021 m. gruodžio 16 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) organizuoja 4 akad. val. nemokamą nuotolinį seminarą „Saugūs vaikai – saugi ateitis. Jis yra skirtas visuomenės sveikatos specialistams, savivaldybių specialistams, pedagogams, socialiniams pedagogams, treneriams.

Registracijos į seminarą nuoroda: https://bit.ly/3GpGIgd

Užsiregistravusiems dalyviams iki gruodžio 15 d. Jūsų nurodytu elektroniniu paštu išsiųsime prisijungimo prie seminaro nuorodą. Bus išduoti pažymėjimai. Seminarą administruoja SMLPC Sveikatos mokymo skyrius. Papildoma informacija apie seminarą teikiama mob. tel. 8 640 44937 arba el. p. valentina.naktiniene@smlpc.lt.

Kritimo traumų prevencija žiemą 2021.12.06

Šiemet kartu su kalendorine žiemos pradžia suskubo ir tikroji žiema su visais savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Žemė pasidengė sniegu, takeliai ir šaligatviai ledu, paspaudė šaltukas.

Šaltuoju metų sezonu svarbu stebėti ne tik oro temperatūrą, bet ir objektyviai įvertinti lauke tykančius pavojus, tokius kaip plikledis ir sniegas.

Žiemą dažnai pasitaiko kaulų lūžių, galvos ir stuburo traumų. Griūdamas į priekį žmogus siekia apsisaugoti ir automatiškai ištiesia rankas. Pagrindinė smūgio jėga tenka riešams, kurių kaulai dažnai neatlaiko ir lūžta. Žiemos metu padaugėja ir pėdų bei kulkšnies kaulų traumų, čiurnos raiščių ir sausgyslių patempimų.

 

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Tarptautinę žmonių su negalia dieną – kvietimas rūpintis neįgaliųjų sveikatos stiprinimu 2021.12.03

1992 m. Jungtinių Tautų Organizacija gruodžio 3-iąją paskelbė Tarptautine žmonių su negalia diena, kurią minime kiekvienais metais. Šią dieną reikia priminti apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, nedalomumą bei būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis. Pagrindinis tarptautinis žmogaus teisių dokumentas, kuriame įtvirtinamos negalią turinčių asmenų teisės ir pagrindinės laisvės bei skatinama pagarba šių asmenų prigimtiniam orumui, yra 2006 m. Jungtinių Tautų (JT) Asamblėjos priimta Neįgaliųjų teisių konvencija, kurią Lietuva ratifikavo 2010 m. Konvencijos priėmimas pakeitė požiūrį į neįgalumą: nuo medicininio modelio pereinant prie biopsichosocialinio modelio, kuris pateikia naują neįgalumo sampratą, kurios esmė – pamatuoti ne tai, ko žmogus negali, o tai, ką jis gali. Pasaulio sveikatos organizacija neįgalumą apibrėžia kaip sveikatos būklės, aplinkos ir personalinių individo savybių sąveikos rezultatą, galintį pasireikšti 3 lygiais: kūno funkcijų ir struktūros pažeidimo, veiklos ribotumo ir dalyvavimo varžymo. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Parengta 2021 metų aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaita 2021.11.29

Aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaita kasmet rengiama vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. vasario 13 d. įsakymą Nr. V-109 „Dėl Aplinkos ir sveikatos rodiklių sąrašo ir Duomenų ir informacijos srautų aplinkos ir sveikatos rodikliams apskaičiuoti teikimo taisyklių patvirtinimo“ .

 

2021 metų aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaita 

Pasitikrinkime mitybos ir jos reikšmės sveikatai žinias 2021.11.26

Dalinamės Sveikatos apsaugos ministerijos parengtu mitybos ir jos reikšmės sveikatai žinių pasitikrinimo testu:

https://forms.gle/hLg3GEraYYYUcMjaA.

Visus Lietuvos gyventojus kviečiame pasinaudoti šiuo testu ir iki 2021 m. gruodžio 3 d. pasitikrinti savo žinias mitybos ir jos reikšmės sveikatai srityje. Apibendrintus testo atsakymų rezultatus gaus Sveikatos apsaugos ministerija. Ji su testo rezultatais supažindins savivaldybių visuomenės sveikatos biurus. Vadovaujantis gautais rezultatais, bus galima nustatyti sritis, kuriose Lietuvos gyventojams žinių dar nepakanka ir kurioms reikėtų skirti daugiau dėmesio organizuojant sveikos mitybos mokymus.

Nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai „Privalomojo mokymo apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai pagrindai“ 2021.11.22

2021 m. gruodžio 8−9 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras vyksta nuotoliniai įvadiniai 18 akad. val. profesinio tobulinimo kursai pagal programą „Privalomojo mokymo apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai pagrindai“. Jie yra skirti asmenims, siekiantiems gauti licenciją verstis privalomuoju mokymu apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai. Kursai mokami, kaina – 53,00 Eur. Kursų programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau skaitykite „Specialistų tobulinimas – Profesinio tobulinimo kursai“ skiltyje.

Nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai „Aktualūs privalomojo pirmosios pagalbos mokymo klausimai“ 2021.11.22

2021 m. gruodžio 6–8 d. vyksta mokami tęstiniai profesinio tobulinimo kursai specialistams turintiems, licenciją verstis privalomuoju pirmosios pagalbos mokymu pagal 36 akad. val. programą „Aktualūs privalomojo pirmosios pagalbos mokymo klausimai“. Kursai mokami, kaina – 70,00 Eur. Kursų programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Daugiau skaitykite „Specialistų tobulinimas – Profesinio tobulinimo kursai“ skiltyje.

Nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai „Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo pagrindai“ 2021.11.22

2021 m. gruodžio 6–7 d. vyko mokami įvadiniai profesinio tobulinimo kursai pagal 18 akad. val. programą ,,Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo pagrindai“. Jie yra skirti specialistams pradedantiems verstis privalomuoju pirmosios pagalbos mokymu. Kursai mokami, kaina – 53,00 Eur. Kursų programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Daugiau skaitykite „Specialistų tobulinimas – Profesinio tobulinimo kursai“ skiltyje.

Nenorime daugiau aukų, norime gyventi savo gyvenimus kartu!Nenorime daugiau aukų, norime gyventi savo gyvenimus kartu! 2021.11.18
Vaikų ugdymo įtaigose dirbantiems visuomenės sveikatos specialistams parengta metodinė medžiaga apie tinkamą interneto bei vaizdo žaidimų naudojimąVaikų ugdymo įtaigose dirbantiems visuomenės sveikatos specialistams parengta metodinė medžiaga apie tinkamą interneto bei vaizdo žaidimų naudojimą 2021.11.16
Naujas leidinys „Bendrosios fizinio aktyvumo rekomendacijos visoms amžiaus grupėms“Naujas leidinys „Bendrosios fizinio aktyvumo rekomendacijos visoms amžiaus grupėms“ 2021.11.11
Profesinio mokymo įstaigas kviečiame dalyvauti darbuotojų profesinės gerovės įvertinime − tyrime Profesinio mokymo įstaigas kviečiame dalyvauti darbuotojų profesinės gerovės įvertinime − tyrime 2021.11.11
Nuotolinės viktorinos „Žinių kelias į sveiką gyvenseną“ rezultataiNuotolinės viktorinos „Žinių kelias į sveiką gyvenseną“ rezultatai 2021.11.09
Apie burnos higieną nešiojant breketus  Apie burnos higieną nešiojant breketus 2021.11.08
Europos sveikos mitybos diena – lapkričio 8-ojiEuropos sveikos mitybos diena – lapkričio 8-oji 2021.11.05
Mokami nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai „Lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių vaikų, ugdomų bendrojo ugdymo įstaigose, savirūpos organizavimas“Mokami nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai „Lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių vaikų, ugdomų bendrojo ugdymo įstaigose, savirūpos organizavimas“ 2021.11.05
Sveikatinimas ne tik mokyklai, bet ir šeimaiSveikatinimas ne tik mokyklai, bet ir šeimai 2021.10.19
Parengtos naujos Pasaulio sveikatos organizacijos oro kokybės gairėsParengtos naujos Pasaulio sveikatos organizacijos oro kokybės gairės 2021.10.15

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2021 metų gruodis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp

 

 

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08352, Vilnius 
įm. k. 191347976 
Mob. tel. 8 650 80324
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

Duomenys apie Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191347976

 

Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai

Aplinkos sveikatos skyrius, Sveikatos mokymo skyrius 
Mob. tel. 8 640 44937

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos