Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

LtIEng
Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

Naujienos
Aktualijos
Nuotraukų galerija
Radijo laidos
Pranešimai žiniasklaidai
Aplinkos sveikata
Europos aplinkos ir sveikatos procesas
Aplinkos oras
Būstas
Elektromagnetiniai laukai
Klimatas ir sveikata
Medicininių atliekų tvarkymas
Maudyklos
Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas
Transportas, sveikata ir aplinka
Vandens ir sveikatos protokolas
Neinfekcinių ligų profilaktika
Ligų profilaktika
Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai
Sužalojimų prevencija
Aplinkos ir sveikatos rodikliai
Mityba ir fizinis aktyvumas
Mityba
Rekomenduojami perspektyviniai valgiaraščiai
Maisto sauga
Mitybos duomenų bazė
Maisto produktų cheminės sudėties duomenų bankas
Maisto produktų sudėties stebėsena
Europos maisto saugos tarnyba
Codex Alimentarius komisija
Fizinis aktyvumas
Teisės aktai
Žindymo skatinimo komitetas
Vaikų sveikata
Aktyvi mokykla
Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose
Sveikatą stiprinanti mokykla
Specialistų tobulinimas
Profesinio tobulinimo kursai
Lektūra
Programų derinimas
Sveikatos mokymas
Renginiai
Lektūra
Patarimai
Patirties sklaida
„Kaip dirba kiti“– BST geroji patirtis
Ugdymo ir mokymo ataskaitos
Programos ir projektai
Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai
Tarptautiniai projektai
Valstybinės programos
Renginiai
Būsimi renginiai
Įvykę renginiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGISTRACIJA  Į NUOTOLINIUS 

PRIVALOMOJO HIGIENOS MOKYMO

KURSUS IR (AR) ATESTACIJĄ

 

 

Aktualijos
Kieto kuro ir atliekų deginimo poveikis sveikatai 2020.10.20

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad aplinkos oro kokybė labai dažnai pablogėja atšalus orams, kada prasideda šildymo sezonas – į orą išmetamų teršalų pagausėja dėl šiluminės energijos gamybos energetikos įmonėse ir dėl individualiuose namuose kūrenamų krosnių, katilų bei židinių.

Oro užterštumas išlieka didžiausia grėsme Europos gyventojų sveikatai, kasmet turinčia įtakos daugiau nei 400 tūkst. priešlaikinių mirčių, teigiama Europos aplinkos agentūros ataskaitoje „Europos aplinka. Būklė ir raidos perspektyvos 2020 m.“ (SOER 2020). Lietuvoje dėl oro užterštumo kietosiomis dalelėmis KD2.5 priešlaikinių mirčių skaičius kasmet siekia apie 3 tūkstančius. Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Aplinkos oras“ skiltyje.

 

Parengtos naujos lėtinių neinfekcinių ligų priežiūros mokyklose metodinės rekomendacijos visuomenės sveikatos specialistams, mokyklų administracijai ir mokyklų steigėjams 2020.10.16

Lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis (cukriniu diabetu, bronchų astma ir dermatitu) sergančių vaikų, ugdomų bendrojo ugdymo įstaigose, sveikatos priežiūros mokyklose metodinių rekomendacijų tikslas – padėti mokykloms tinkamai vykdyti sveikatos priežiūrą mokyklose (kaip tai numato LR švietimo įstatymas), saugant ir stiprinant mokinių (taip pat ir sergančių lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis) sveikatą, aktyviai bendradarbiaujant su jų tėvais (globėjais, rūpintojais).  

img   Plačiau
Spalio 16-ąją minima Pasaulinė stuburo diena 2020.10.15

Kiekvienais metais spalio 16-ąją minima Pasaulinė stuburo diena, skirta informuoti apie didžiulę stuburo skausmo bei negalios naštą visame pasaulyje ir dar kartą pabrėžti stuburo sveikatos ir funkcijos, geros savijautos bei asmens gerovės sąsajas. Dalyvaujant įvairių sričių sveikatos specialistams (reabilitacijos ir kineziterapijos, manualinės terapijos, visuomenės sveikatos ir kitiems) bei pacientams ši diena minima kiekviename žemyne. Koronaviruso pandemija neabejotinai paveikė žmones visame pasaulyje, o buvęs ir vėl kai kuriose šalyse ir regionuose įvedamas karantinas ar kiti griežti apribojimai labai paveikė žmonių galimybes išlikti fiziškai aktyvius. Minint šią datą žmonės raginami tinkamai prižiūrėti stuburą ir išlikti fiziškai aktyvūs, išmoningai skatinamas fizinis aktyvumas, koreguojama laikysena, mokoma taisyklingo daiktų kėlimo bei nešimo ir kalbama apie tinkamas darbo sąlygas. Daugiau skaitykite  „Mityba ir fizinis aktyvumas –  Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Pasaulinės maisto dienos tema „Augti, maitinti, palaikyti – kartu. Mūsų veiksmai – mūsų ateitis“ 2020.10.15

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet nuo 1979 metų spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama priminti visuomenei, kaip svarbu atkreipti dėmesį į tuos, kurie kenčia badą, bei užtikrinti visų pasaulio gyventojų sveikatai palankią mitybą.

2020 metų Pasaulinės maisto dienos tema „Augti, maitinti, palaikyti – kartu. Mūsų veiksmai – mūsų ateitis“. 

Daugiau skaitykite  „Mityba ir fizinis aktyvumas – Mityba“ skiltyje.

Apie šeimos vaidmenį ugdant sveikatos kultūrą 2020.10.14

Naujame Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro straipsnyje „Šeimos vaidmuo ugdant sveikatos kultūrą“ akcentuojama, kad sveikatos stiprinimas per gaunamą informaciją, sveikatos mokymą ir gyvenimo įgūdžių ugdymą skatina asmeninį ir socialinį tobulėjimą. Tačiau vien informuoti nepakanka. Siekiant elgesio pokyčių, reikalingos sąlygos, kurioms esant žmogus sąmoningai pasirinktų sveikesnę gyvenseną ir dalyvautų kuriant sveikatai palankią aplinką. Vaikystė gali būti aktyvios ir sveikos gyvensenos įgūdžių įgijimo metas, suaugusiesiems rodant tinkamą ir savalaikį pavyzdį. Straipsnyje pateikta mokslinių rekomendacijų, analizuojami kai kurie vaikų fizinės sveikatos, psichikos sveikatos, emocinės sveikatos stiprinimo būdai, aptartos situacijos, kai sėkmingo dialogo sąlyga – pripažinti, kad vaikai pajėgia prisiimti atsakomybę, bei pasitikėti jais. Daugiau skaitykite straipsnyje, kuris publikuojamas „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Pasaulinės artrito dienos kampanijos šūkis – „Viskas tavo rankose – laikas veikti“ 2020.10.09

Visame pasaulyje milijonai žmonių serga artritu, jų gyvenimas dažnai būna paženklintas nuolatinio sąnarių skausmo ir uždegimo. Todėl spalio 12-oji yra minima kaip Pasaulinė artrito diena, skirta padidinti žmonių supratimą bei pagilinti žinias apie šią ligų grupę ir jos poveikį sergančiųjų bei jų artimųjų gyvenimams. Ši diena buvo pradėta minėti 1996 m. Tarptautinės artrito ir reumato asociacijos (angl. Arthritis and Rheumatism International – ARI) iniciatyva. 2020 metų EULAR (angl. European League Against Rheumatism – EULAR) organizuojamos kampanijos šūkis – „Viskas tavo rankose – laikas veikti“. Kaip teigia dienos renginių organizatoriai, Pasaulinė artrito diena yra tinkamas laikas apsižvalgyti, išeiti ir padėti šalia mūsų kenčiantiems nuo šios ligų grupės žmonėms. Ypač dabar, koronaviruso pandemijos sąlygomis. Jeigu turite giminaičių, draugų, kaimynų ar bendradarbių, sergančių šiomis lėtinėmis ligomis, ši diena neabejotinai tinkama pasidomėti jų padėtimi ir padėti jiems apsipirkti, susitvarkyti namus, išsiskalbti, pasivaikščioti ar kt. Visi šie, regis, paprasti dalykai gerokai apsunkina sergančiojo kasdienį gyvenimą. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Paprasti, bet aktualūs patarimai lankstuke „Kūno sveikatos ABC. Pėdų priežiūra“ 2020.10.06

Naujame Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro lankstuke „Kūno sveikatos ABC. Pėdų priežiūra“ primenami tinkamos pėdų priežiūros būdai ir priemonės. Pagal žmogaus odos bei nagų būklę iš dalies galima vertinti ir jo sveikatą. Lūžinėjantys ir neblizgantys nagai yra galimas nusilpusio organizmo požymis. Ką daryti, kad taip neatsitiktų? Atsakymai – lankstuko skyriuose „Priemonės pėdų odai prižiūrėti“, „Kad pėdos atrodytų nepriekaištingai“, „Tinkama avalynė“ ir kt. 

Lankstukas publikuojamas „Atmintinės, lankstukai, plakatai − Sveikatos sauga ir stiprinimas, bendrieji sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimai“ skiltyje.

Nuotoliniai mokami profesinio tobulinimo kursai „Smurtas prieš vaikus: prevencija ir pagalba“ 2020.10.02

2020 metų spalio 20 d. vyko nuotoliniai mokami profesinio tobulinimo kursai, skirti savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistams pagal 8 akad. val. programą „Smurtas prieš vaikus: prevencija ir pagalba“. Programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija. Nuotolinių kursų kaina - 50,00 Eur.

Telefonas pasiteirauti: 8 640 44937.

 

Nuotolinio seminaro „Vaikų traumų prevencija“ vaizdo įrašas 2020.09.30

Jūsų dėmesiui pristatome 2020 m. rugsėjo mėn. 24 d. vykusio nuotolinio profesinio tobulinimo seminaro „Vaikų traumų prevencija“ vaizdo įrašą. Jame aptariama įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų prevencija ir sužalojimų prevencijos organizavimas savivaldybėse. Vaizdo įrašas bus aktyvus iki 2020 metų spalio 14 dienos. 

Geriamojo vandens kokybės priežiūros gerinimas rizikos pagrįstais metodais 2020.09.30

Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regioninis biuras ir Jungtinių Tautų Europos ekonomikos reikalų komisija parengė leidinį „Geriamojo vandens kokybės priežiūros gerinimas rizikos pagrįstais metodais“. Šis leidinys suteikia pagrindą taikyti rizika pagrįstus metodus vykdant geriamojo vandens kokybės priežiūrą ir kontrolę. Jo tikslas – padėti sukurti veiksmingas geriamojo vandens kokybės priežiūros sistemas, paskatinti veiksmingus politinius sprendimus ir pasidalinti gerosios praktikos pavyzdžiais, skirtais tobulinti vandens tiekimo ir sanitarijos sistemų valdymą. Veiksminga geriamojo vandens kokybės priežiūra turėtų būti suderinta su rizika pagrįstais principais, įskaitant monitoringo ir priežiūros parametrų prioritetų nustatymą, remiantis vandens saugos planų įgyvendinimo rezultatais. Leidinyje pateikti gerosios praktikos pavyzdžiai skirti padėti sprendimus priimantiems asmenims, įstatymų leidėjams ir visuomenės sveikatos, aplinkos ir vandens ūkio specialistams geriau suprasti ir įvertinti pridėtinę geriamojo vandens kokybės priežiūros gerinimo rizikos pagrįstais metodais vertę, prioritetizuoti priežiūros pastangas, atsižvelgiant į pagrįstus pavojus visuomenės sveikatai ir vietos išteklius. 

 

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Vandens ir sveikatos protokolas“ skiltyje.

Prasideda Sveiko senėjimo dekada: ką galime padaryti dėl savęs ir kitų?Prasideda Sveiko senėjimo dekada: ką galime padaryti dėl savęs ir kitų? 2020.09.29
Parengtos naujos rekomendacijos visuomenės sveikatos specialistams vykdantiems sveikatos priežiūros funkcijas mokykloseParengtos naujos rekomendacijos visuomenės sveikatos specialistams vykdantiems sveikatos priežiūros funkcijas mokyklose 2020.09.29
Pasaulinė širdies diena 2020 m. – su širdies ir kraujagyslių ligomis kovokime iš širdiesPasaulinė širdies diena 2020 m. – su širdies ir kraujagyslių ligomis kovokime iš širdies 2020.09.25
Lietuvoje pasibaigus 2020 metų oficialiam maudymosi sezonui apibendrinti maudyklų vandens kokybės rezultatai Lietuvoje pasibaigus 2020 metų oficialiam maudymosi sezonui apibendrinti maudyklų vandens kokybės rezultatai 2020.09.25
Aplinkos sveikata  – svarbi visuomenės sveikatos intervencija užkertant kelią pandemijomsAplinkos sveikata – svarbi visuomenės sveikatos intervencija užkertant kelią pandemijoms 2020.09.24
Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų bei suaugusiųjų tyrimų duomenų analizės mitybos ir fizinio aktyvumo klausimaisLietuvos mokyklinio amžiaus vaikų bei suaugusiųjų tyrimų duomenų analizės mitybos ir fizinio aktyvumo klausimais 2020.09.24
Profesinio tobulinimo kursai pagal programą „Kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos, deratizacijos) pagrindai“Profesinio tobulinimo kursai pagal programą „Kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos, deratizacijos) pagrindai“ 2020.09.24
Kviečiame skaityti naują lankstuką „Važinėti dviračiu naudinga sveikatai“Kviečiame skaityti naują lankstuką „Važinėti dviračiu naudinga sveikatai“ 2020.09.16
Europos judumo savaitė 2020 m. „Judumas be jokios taršos!“Europos judumo savaitė 2020 m. „Judumas be jokios taršos!“ 2020.09.15
Parengtos sveikos ir tvarios mitybos rekomendacijos Parengtos sveikos ir tvarios mitybos rekomendacijos 2020.09.14

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2020 metų spalis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

 

 

 

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08352, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

 

Aplinkos sveikatos skyrius, Sveikatos mokymo skyrius 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos