Maisto produktai, kurių neturėtumete laikyti šaldytuve – visą gyvenimą darėte šią klaidą

avoid refrigerating certain foods

Kai kurie maisto produktai šaldytuve praranda kokybę. Bananai tampa juodi ir minkšti, o pomidorai – minkšti ir be skonio. Avokadai, kaulavaisiai ir atogrąžų vaisiai turi tekstūros ir skonio problemų. Pagrindiniai virtuvės produktai, tokie kaip kavos pupelės, medus, aliejus, svogūnai ir česnakai, šaldytuve greičiau genda. Natūralūs produktai, įskaitant medų, klevų sirupą, riešutų sviestą, alyvuogių aliejų ir šokoladą, šaldant kristalizuojasi arba kietėja. Tinkami sandėliavimo būdai išsaugo šių dažnai netinkamai laikomų maisto produktų skonį, tekstūrą ir maistinę vertę.

Vaisiai, kurie šaldytuve praranda skonį ir tekstūrą

Kai kurių įprastų vaisių kokybė labai pablogėja, kai jie laikomi šaldytuve.

Reklama

Šaldant bananus, jų odelė pasidaro juoda, o tekstūra – purvina, be to, sustabdomas natūralus nokimo procesas.

Pomidorai šaltoje temperatūroje praranda savo skonio junginius, todėl jų tekstūra tampa miltinga, o skonis susilpnėja.

Avokadus pirmiausia reikėtų brandinti kambario temperatūroje, nes šaldymas neleidžia jiems tinkamai suminkštėti.

Reklama

Kaulavaisiai, tokie kaip persikai, nektarinai ir slyvos, per anksti laikomi šaldytuve tampa minkšti ir praranda aromatines savybes.

Atogrąžų vaisiai, įskaitant mangus ir ananasus, būna pažeisti šalčio, o laikomi šaltoje aplinkoje netampa idealiai saldūs.

Pagrindiniai virtuvės produktai, kurie šaltai laikomi greičiau genda

Nors daugeliui virtuvės reikmenų šaldytuvai yra naudingi, tam tikri būtiniausi sandėliuko reikmenys, laikomi šaltoje temperatūroje, greitai genda.

Reklama

Kavos pupelės, laikomos šaldytuve, praranda skonį dėl šaldytuve susidarančio kondensato, o medus šaltoje aplinkoje greičiau kristalizuojasi, tampa tirštas ir jį sunku naudoti.

Aliejus, ypač alyvuogių aliejus, šaldytuvuose kietėja, todėl keičiasi jo tekstūra ir gali atsirasti pašalinių skonių.

Dėl padidėjusios drėgmės svogūnai ir česnakai šaldytuvuose greičiau užsikrečia pelėsiu, o miltai, laikomi šaldytuve, sugeria kvapus iš aplinkinių maisto produktų.

Reklama

Šie produktai išlaiko aukščiausią kokybę, kai laikomi vėsiose, sausose spintose, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir per didelės drėgmės.

Produktai, kurie šaldytuve kristalizuojasi arba kietėja

Šaldytuve kristalizuojasi arba kietėja sandėliuko produktai

Šaldytuve laikomų įprastų pagrindinių produktų, įskaitant medų, klevų sirupą ir riešutų sviestą, tekstūra labai pasikeičia.

Reklama

Medus šaltoje aplinkoje greičiau kristalizuojasi, tampa grūdėtas ir sunkiai pilstomas.

Gryname klevų sirupe gali atsirasti cukraus kristalų ir jis gali tapti be reikalo tirštas.

Natūralus riešutų sviestas, ypač tas, kuriame nėra stabilizatorių, labai sukietėja, todėl jo beveik neįmanoma tepti tiesiai iš šaldytuvo.

Reklama

Alyvuogių aliejus yra dar viena šaldytuvo auka – jis sukietėja ir tampa drumstos, į sviestą panašios konsistencijos, todėl prieš naudojimą jį reikia pašildyti.

Šokoladas taip pat nukenčia laikant šaltai – atsiskiriant kakavos sviestui nuo kitų sudedamųjų dalių, jis tampa balkšvas.

Tam tikrų maisto produktų laikymo kambario temperatūroje moksliniai pagrindai

Daugelio maisto produktų skonis, tekstūra ir maistinės savybės tampa idealios, kai jie laikomi kambario temperatūroje, o ne šaldytuve. Taip yra todėl, kad žemoje temperatūroje sulėtėja fermentų aktyvumas ir cheminės reakcijos, skatinančios nokimą ir skonio vystymąsi.

Reklama

Vaisių, pavyzdžiui, pomidorų, atšaldymas slopina brendimo hormonų veikimą ir pažeidžia ląstelių membranas, todėl jų tekstūra būna miltinga. Aliejai šaltyje kietėja, todėl keičiasi jų konsistencija ir tinkamumas naudoti. Medus kristalizuojasi žemesnėje nei 10 °C temperatūroje dėl gliukozės atsiskyrimo nuo vandens molekulių.

Be to, krakmolas tokiuose produktuose kaip duona šaltoje aplinkoje greičiau retrograduojasi, todėl greičiau suyra, nes molekulės išsilygina ir išskiria drėgmę.

Laikant kambario temperatūroje išsaugomos numatytos šių maisto produktų savybės.

Reklama

Kaip tinkamai laikyti dažniausiai netinkamai laikomus maisto produktus

Kur iš tikrųjų reikėtų laikyti įprastus sandėliuko reikmenis?

Pomidorai išlaiko geresnį skonį ir tekstūrą, jei laikomi kambario temperatūroje ant stalviršio, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.

Svogūnus, česnakus ir bulves laikykite vėsiose, tamsiose, gerai vėdinamose vietose – niekada nelaikykite plastikiniuose maišeliuose, kurie sulaiko drėgmę.

Reklama

Duona ilgiau išlieka šviežia kambario temperatūros sandariuose induose; šaldymas pagreitina jos gendamumą.

Medus šaldytuve kristalizuojasi, todėl laikykite sandariai uždarytame inde kambario temperatūroje.

Su bazilikais reikia elgtis kaip su šviežiomis gėlėmis: stiebus laikyti kambario temperatūros vandenyje.

Reklama

Kavos pupeles reikia laikyti sandariuose induose, apsaugotuose nuo šviesos, karščio ir drėgmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like