Geriausi produktai kovai su infekcijomis – turėti juos namuose

essential infection fighting products

Namuose galima laikyti keletą veiksmingų kovos su infekcijomis priemonių, kad būtų galima greitai gydyti. Natūralios priemonės: žalias medus, česnakas, obuolių sidro actas ir eteriniai aliejai, pavyzdžiui, arbatmedžio ir raudonėlio. Be recepto parduodami vaistai, pavyzdžiui, trigubi antibiotikų tepalai, vandenilio peroksidas ir priešgrybeliniai kremai, suteikia tikslingą gydymą. Imunitetą stiprinantys maisto papildai, tokie kaip vitaminas C, šeivamedžio uogos ir probiotikai, padeda išvengti infekcijų, kol jos dar neprasidėjo. Toliau išvardyti namų apyvokos reikmenys stipriai apsaugo nuo dažniausiai pasitaikančių ligų sukėlėjų.

Natūralūs antibakteriniai virtuvės reikmenys, kuriuos jau turite

Nors daugelis vartotojų išleidžia pinigus komerciniams antibakteriniams produktams, keletas įprastų virtuvės ingredientų pasižymi natūraliomis antimikrobinėmis savybėmis.

Reklama

Medaus sudėtyje yra vandenilio peroksido, kuris jau šimtmečius naudojamas žaizdoms ir infekcijoms gydyti.

Susmulkintas žalias česnakas išskiria aliciną – junginį, efektyviai veikiantį įvairias bakterijas ir grybelius.

Obuolių acte esanti acto rūgštis sukuria nepalankią aplinką daugeliui patogenų.

Reklama

Cinamono, raudonėlio ir čiobrelių eteriniai aliejai pasižymi stipriu antimikrobiniu poveikiu per maistą plintančioms bakterijoms.

Kokosų aliejuje yra lauro rūgšties, kuri skaido bakterijų ląstelių sieneles.

Šios natūralios alternatyvos yra ekonomiškos kasdienės buitinės dezinfekcijos ir nedidelių žaizdų gydymo priemonės.

Reklama

Eteriniai aliejai, pasižymintys įrodytomis antimikrobinėmis savybėmis

Daugelio eterinių aliejų antimikrobinis veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais.

Arbatmedžio aliejuje yra terpinen-4-olio, kuris ardo bakterijų ląstelių membranas. Raudonėlio aliejaus sudedamoji dalis karvakrolis pasižymi stipriu poveikiu įvairiems patogenams, įskaitant vaistams atsparias bakterijas.

Gvazdikėlių aliejuje yra eugenolio, veiksmingo prieš grybelius ir bakterijas. Čiobrelių aliejuje esantis timolis pasižymi stipriomis antimikrobinėmis savybėmis, ypač nuo kvėpavimo takų infekcijų. Cinamono aliejus pasižymi veiksmingumu prieš E. coli ir stafilokokus.

Reklama

Kad naudojimas būtų saugus, eterinius aliejus visada skieskite nešančiuosiuose aliejuose. Nors šie aliejai nepakeičia paskirtų vaistų, jie gali būti papildoma priemonė nedidelėms infekcijoms gydyti.

Be recepto parduodami dažniausiai pasitaikančių infekcijų gydymo būdai

Ieškodami skubios pagalbos nuo įprastų infekcijų, vartotojai visoje šalyje esančiose vaistinėse gali rasti keletą veiksmingų be recepto parduodamų produktų. Antiseptiniai tepalai, kurių sudėtyje yra bacitracino arba neomicino, veiksmingai gydo nedideles odos infekcijas, o vandenilio peroksidas yra universali dezinfekavimo priemonė.

Grybelines infekcijas tikslingai gydo klotrimazolo ir mikonazolo kremai. Šlapimo takų infekcijos gali būti gydomos fenazopiridinu, kuris palengvina simptomus, kol ieškoma medicininės pagalbos.

Reklama

Gerklės infekcijos gerai reaguoja į benzokaino purškalus, o priešgrybeliniai nagų tirpalai padeda gydyti grybelines nagų infekcijas.

Visada atidžiai perskaitykite produktų etiketes ir kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistus, jei simptomai išlieka ilgiau nei kelias dienas arba, nepaisant gydymo, paūmėja.

Imunitetą stiprinančios žolelės ir papildai

Be vaistinių preparatų, daugelis natūralių žolelių ir papildų gali sustiprinti organizmo imuninį atsaką ir padėti kovoti su infekcijomis.

Reklama

Ežiuolė gali sutrumpinti peršalimo simptomų trukmę, o šeivamedžio uogų ekstraktas pasižymi antivirusinėmis savybėmis prieš gripą.

Česnakuose yra alicino – antimikrobiniu poveikiu pasižyminčio junginio, kovojančio su bakterinėmis ir grybelinėmis infekcijomis.

Vitaminas C palaiko imuninės sistemos funkciją, didindamas baltųjų kraujo kūnelių gamybą, o cinkas sutrumpina peršalimo trukmę, jei vartojamas per 24 valandas nuo simptomų atsiradimo.

Reklama

Probiotikai gerina žarnyno, kuriame yra didžioji imuninės sistemos dalis, sveikatą.

Raudonėlių aliejus pasižymi stipriu antimikrobiniu poveikiu įvairiems patogenams, įskaitant antibiotikams atsparias bakterijas.

Vietinis odos infekcijų ir žaizdų gydymas

Norint veiksmingai gydyti odos infekcijas ir žaizdas, reikia tinkamų vietinio poveikio priemonių, kurios užkerta kelią bakterijų dauginimuisi ir kartu skatina gijimą.

Reklama

Medicininės paskirties medus, pavyzdžiui, Manuka, pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kurios veiksmingai apsaugo nuo atsparių bakterijų. Trijų antibiotikų tepalai su bacitracinu, neomicinu ir polimiksinu B užtikrina plataus spektro apsaugą nuo nedidelių įpjovimų ir įdrėskimų.

Nuo grybelinių infekcijų, be recepto parduodami priešgrybeliniai kremai, kurių sudėtyje yra klotrimazolo arba mikonazolo, nutraukia grybelių ląstelių membranų formavimąsi.

Hidrokoloidiniai tvarsčiai sukuria idealią gijimo aplinką, nes palaiko žaizdos drėgmę ir sugeria eksudatą. Sidabro prisotinti tvarsčiai išskiria sidabro jonus, kurie naikina bakterijų ląstelių sieneles, todėl yra vertingi gydant nudegimus ir lėtines žaizdas.

Reklama

Buitinės dezinfekcijos priemonės, kurios iš tikrųjų veikia

Nors daugelis valymo priemonių teigia, kad naikina mikrobus, tik tam tikros buitinės dezinfekcinės priemonės atitinka mokslinius standartus, būtinus veiksmingai naikinti kenksmingus ligų sukėlėjus.

Produktai, kurių sudėtyje yra natrio hipochlorito (baliklio), vandenilio peroksido arba ketvirtinių amonio junginių, pasižymi patikimomis antimikrobinėmis savybėmis, jei naudojami tinkamai.

EPA N sąraše nurodytos dezinfekcinės priemonės, kurių veiksmingumas įrodytas kovojant su virusais ir bakterijomis.

Reklama

Kad rezultatai būtų idealūs, prieš dezinfekuojant paviršius reikia nuvalyti, kad būtų pašalintos organinės medžiagos, kurios gali apsaugoti mikroorganizmus.

Didelę reikšmę turi kontakto laikas – kad dezinfekavimo priemonės būtų veiksmingos, daugumai jų reikia, kad paviršiai kelias minutes išliktų drėgni.

Produktų etiketėse pateikiamos konkrečios instrukcijos dėl tinkamo skiedimo ir naudojimo metodų.

Reklama

Natūralios kvėpavimo takų ir sinusų infekcijų gydymo priemonės

Nors vaistai dažnai palengvina kvėpavimo takų ir sinusų infekcijas, kelios natūralios priemonės įrodė, kad gali palengvinti simptomus ir palaikyti imuninę funkciją.

Nosies drėkinimas fiziologiniu tirpalu gali veiksmingai išplauti dirgiklius ir gleivių perteklių iš sinusų. Garų inhaliacija su eukaliptų aliejumi padeda atverti užsikimšusius kvėpavimo takus ir sumažinti uždegimą.

Neapdorotas medus pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kurios malšina gerklės dirginimą, o šeivamedžio uogų ekstraktas dėl antivirusinio poveikio gali sutrumpinti ligos trukmę.

Reklama

Vitamino C, cinko ir ežiuolės papildai, vartojami infekcijos pradžioje, gali sustiprinti imuninį atsaką. Tinkama hidratacija išlieka labai svarbi gleivėms skystinti ir drenažui palengvinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like