Veiksminga trijų žingsnių odos priežiūros sistema nereikalauja brangių produktų: valykite odą žaliu medumi arba atskiestu obuolių actu, šveiskite naudodami virtuvės ingredientus, pavyzdžiui, cukrų arba sodą, ir drėkinkite natūraliais aliejais arba alaviju. Taikant šį metodą pašalinami nešvarumai ir kartu išsaugomas apsauginis odos barjeras. Per keturias savaites paprastai sumažėja paraudimas ir išsilygina odos tekstūra. Šio metodo mokslinis pagrindas – paprasti, patikrinti ingredientai, o ne sudėtingi komerciniai preparatai.
Kodėl dauguma komercinių odos priežiūros produktų yra pinigų švaistymas
Manevruojant perpildytoje odos priežiūros priemonių rinkoje paaiškėjo nerimą kelianti realybė: dauguma komercinių produktų nepateisina savo pažadų.
Tokiuose preparatuose dažnai būna minimalus veikliųjų medžiagų kiekis, praskiestas užpildais, konservantais ir kvapiosiomis medžiagomis, kurios neduoda didelės gydomosios naudos ir kartu didina pelno maržą.
Moksliniai tyrimai rodo, kad daugelio aukščiausios kokybės ingredientų yra tokie maži kiekiai, kad jie negali duoti reikšmingų rezultatų.
Be to, rinkodaros teiginiai dažnai pranoksta mokslinius įrodymus, todėl vartotojams sukuriami nerealūs lūkesčiai.
Šių produktų kaina retai būna susijusi su veiksmingumu; ji veikiau atspindi pakavimo išlaidas, įžymybių pritarimą ir prekės ženklo pozicionavimą.
Veiksmingiausi odos priežiūros būdai paprastai remiasi paprastais, patikrintais ingredientais, o ne sudėtingais ir brangiais preparatais.
Prieš pradėdami bet kokią procedūrą, supraskite savo odos tipą
Prieš investuodami į bet kokius odos priežiūros produktus, turite tiksliai nustatyti savo odos tipą, kad galėtumėte sukurti veiksmingą režimą. Dažniausiai oda priskiriama penkioms kategorijoms: normali, sausa, riebi, mišri arba jautri.
Normali oda yra subalansuota, nei per riebi, nei per sausa.
Sausa oda jaučiasi įsitempusi ir gali pleiskanoti.
Riebi oda blizga ir išsiplėtusios poros.
Mišri oda pasižymi riebia T zona ir sausais skruostais.
Jautri oda lengvai reaguoja į paraudimą ar sudirginimą.
Norėdami nustatyti odos tipą, stebėkite, kaip oda elgiasi po valymo.
Palaukite vieną valandą nenaudodami produktų.
Jei oda blizga, vadinasi, ji riebi, o jei stangri – sausa.
Pirmas žingsnis: natūralus valymo metodas
Kiekvienos veiksmingos odos priežiūros procedūros pagrindas – tinkamas valymas, kuris pašalina nešvarumus nepažeisdamas natūralaus odos apsauginio barjero.
Natūraliam valymui naudojami paprasti, lengvai prieinami ingredientai, o ne komerciniai produktai, kurių sudėtyje yra griežtų cheminių medžiagų.
Šiam žingsniui efektyviai tinka drungnas vanduo su nedideliu kiekiu žalio medaus arba atskiesto obuolių acto.
Riebią odą turintiems žmonėms naudingi švelnūs molio pagrindo tirpalai, o sausai odai gerai tinka aliejinis valymas naudojant simondsijų arba migdolų aliejų.
Naudojant šį metodą pasirinktas tirpalas sukamaisiais judesiais įmasažuojamas į veido odą ir kruopščiai nuplaunamas.
Antras žingsnis: šveitimas naudojant virtuvės ingredientus
Kai valant pašalinami paviršiniai nešvarumai, šveitimu odos priežiūra pereina į gilesnį lygmenį – pašalinamos negyvos odos ląstelės, kurios gali blukinti veido spalvą ir užkimšti poras.
Įprasti virtuvės ingredientai yra veiksmingos, natūralios šveičiamosios priemonės be šiurkščių cheminių medžiagų. Medaus ir cukraus mišinys sukuria švelnų šveitiklį, tinkantį jautriai odai. Riebesnei veido odai naudokite su vandeniu sumaišytą valgomąją sodą, kuri įsiskverbia giliau. Kavos tirščiai kartu su kokosų aliejumi ne tik šveičia, bet ir gerina kraujotaką.
Tinkama technika – 30-60 sekundžių sukamaisiais judesiais tepkite mišinį, vengdami jautrios akių srities.
Daugumai odos tipų užtenka kassavaitinio šveitimo – dažnesnis naudojimas gali sukelti sudirginimą.
Trečias žingsnis: drėkinimas be brangių drėkinamųjų kremų
Po to, kai šveitimu pašalinamos negyvosios odos ląstelės, tinkamas drėkinimas tampa svarbiausiu paskutiniu žingsniu siekiant palaikyti odos sveikatą ir išvaizdą.
Veiksmingam drėkinimui nereikia brangių komercinių drėkinamųjų kremų. Įprasti buitiniai ingredientai teikia panašią naudą už minimalią kainą.
Alyvuogių aliejus ir kokosų aliejus yra puikūs natūralūs drėkikliai, pasižymintys priešuždegiminėmis savybėmis. Medus drėkina ir kartu pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Alavijo gelis, lengvai surenkamas iš namuose augančių augalų, ramina ir drėkina neužkemšdamas porų.
Kad šios natūralios drėkinamosios medžiagos puikiai įsigertų, tepkite jas ant šiek tiek drėgnos odos. Šis būdas efektyviai sulaiko drėgmę.
Nuoseklus tepimo grafikas – ryte ir vakare – užtikrina nuolatinę odos apsaugą, nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų ar sezoninių pokyčių.
Rytinės ir vakarinės rutinos koregavimas
Pritaikydami valymo procedūras ryte ir vakare atsižvelkite į skirtingus odos poreikius skirtingu paros metu.
Rytinis valymas pašalina per naktį susikaupusius riebalus ir paruošia odą aplinkos poveikiui, todėl ją reikia švelniai nuplauti vandeniu arba švelniu valikliu, o po to apsaugoti nuo saulės.
Vakare daugiausia dėmesio skirkite susikaupusiems teršalams, makiažui ir nešvarumams pašalinti. Naudinga atlikti kruopštesnį dvigubą valymą – iš pradžių aliejiniu valikliu ištirpinti makiažą ir apsauginį kremą nuo saulės, paskui vandens valikliu pašalinti likusius nešvarumus.
Taip pat svarbu sureguliuoti temperatūrą: vėsesnis vanduo rytais mažina paburkimą, o šiltas vanduo vakare atveria poras, kad jos būtų giliau išvalytos.
Natūralus konkrečių odos problemų sprendimas
Natūraliomis priemonėmis galima tikslingai spręsti įvairias odos problemas, nenaudojant šiurkščių cheminių medžiagų.
Arbatmedžio aliejaus antimikrobinės savybės mažina uždegimą, o medus pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Alavijo gelis ramina nudegimus saulėje ir sudirgimus, nes pasižymi vėsinamuoju poveikiu.
Dėl hiperpigmentacijos, citrinų sulčių natūralios rūgštys šviesina tamsias dėmeles, jei naudojamos saikingai.
Sausai odai tinka avokadų kaukės, suteikiančios būtinų riebalų rūgščių ir vitaminų. Riebiai odai naudingos molio kaukės, sugeriančios riebalų perteklių.
Šios natūralios alternatyvos sklandžiai įsilieja į trijų žingsnių valymo sistemą ir padeda spręsti konkrečias problemas, išlaikant natūralią odos pusiausvyrą.
Mokslo pagrindai, kodėl ši sistema veikia
Trijų žingsnių odos valymo sistemos veiksmingumą moksliniai tyrimai patvirtina remdamiesi nusistovėjusiais dermatologiniais principais.
Pirminio valymo metu pašalinami paviršiniai teršalai, kartu išsaugant odos rūgštinę mantiją. Šis apsauginis barjeras, kurio pH yra 4,5-5,5, stabdo uždegimą sukeliančių bakterijų augimą.
Šveitimo fazė pagreitina ląstelių apykaitą, nes pašalinamos negyvos odos ląstelės, kuriose gali užsilaikyti bakterijos ir riebalai. Šis procesas stimuliuoja kolageno gamybą ir pagerina produktų įsisavinimą.
Paskutinis drėkinimo etapas atkuria drėgmės balansą naudodamas drėkinančias medžiagas, kurios pritraukia vandenį į odą, ir minkštinančias medžiagas, kurios jį sulaiko, taip sustiprindamos natūralią odos apsauginę funkciją be sintetinių priedų.
Vieno mėnesio rezultatai: Ko tikėtis iš šios paprastos rutinos
Kai vartotojai nuosekliai laikosi trijų žingsnių valymo sistemos, per keturias savaites pastebimi akivaizdūs pagerėjimai.
Dauguma žmonių pastebi sumažėjusį veido paraudimą ir uždegimą jau pirmąją savaitę, o antrąją savaitę – sumažėjusius išbėrimus.
Trečiąją savaitę paprastai sumažėja porų dydis, o odos tekstūra tampa lygesnė ir tolygesnė.
Ketvirtąją savaitę veido oda dažnai tampa subalansuota, normalizuojasi riebalų gamyba ir pagerėja drėgmės sulaikymas.
Rezultatai priklauso nuo odos tipo, amžiaus ir aplinkos veiksnių.
Jautrią odą turintys asmenys gali pajusti laipsniškesnius pokyčius, o riebią odą turintiems asmenims riebalai reguliuojasi greičiau.
Fotodokumentacija padeda stebėti šiuos laipsniškus pokyčius visą mėnesį trunkančią kelionę.