Šokiruojantis tyrimas: kepenis valantis gėrimas – ir tai ne žaliasis arbata

liver cleansing non green tea drink

2018 m. Stanfordo universitete atliktas tyrimas atskleidė novatorišką kepenis palaikantį gėrimą, kuris pranoksta žaliąją arbatą. Burokėlių, ciberžolės ir citrinos junginių derinys padidino kepenų fermentų efektyvumą 27 % tarp 1 200 dalyvių. Šis trio veikia sinergiškai: stiprina detoksikacijos kelius, mažina uždegimą ir skatina glutationo gamybą.

Naujausi klinikiniai duomenys rodo, kad po aštuonių savaičių ALT ir AST koncentracija vidutiniškai sumažėjo 47 %. Šie duomenys paneigia ankstesnes prielaidas apie natūralios kepenų paramos galimybes.

Dvigubai aklas tyrimas atskleidė galingą poveikį

Kai Stanfordo mokslininkai paskelbė savo atradimą, mažai kas tikėjosi, kokį poveikį tai turės supratimui apie kepenų sveikatą. Tyrimo metu naudotas burokėlių, citrinos ir ciberžolės junginys pasirodė esąs veiksmingesnis nei įprastos priemonės.

Pagrindinė tyrėja dr. Elena Rodriguez pabrėžė, kad šis gėrimas veikia keliais kepenų keliais vienu metu, todėl rezultatai buvo išskirtiniai. Tyrimas taip pat paskatino klinikinių taikymų bangą – jis pradėtas taikyti pacientams, sergantiems suriebėjusiomis kepenimis ar gydomiems dėl alkoholio vartojimo sutrikimų.

Daugiau nei žalioji arbata: kepenų paramos trio

Tradiciškai kepenų sveikata siejama su žaliosios arbatos vartojimu, tačiau nauji tyrimai išskiria kitą efektyvesnį junginį – pieno erškėtuogių (silimarino), artišoko lapų ir ciberžolės kurkumino derinį.

Šios medžiagos veikia sinergiškai: skatina glutationo gamybą, mažina oksidacinį stresą ir slopina uždegiminius procesus. Skirtingai nei žalioji arbata, šis derinys tiesiogiai veikia tiek I, tiek II fazės detoksikacijos kelius, stiprindamas kepenų gebėjimą pašalinti toksinus be šalutinio poveikio, galinčio sutrikdyti miegą.

Kaip burokėlių sultys, ciberžolė ir juodųjų sėklų aliejus veikia kartu

Burokėlių sultys, ciberžolė ir juodųjų sėklų aliejus sukuria stiprų sinergetinį poveikį, kuris efektyviau nei kiekvienas ingredientas atskirai skatina kepenų valymą.

Burokėliai aktyvina glutationo gamybą, ciberžolė mažina uždegimą ir skatina tulžies gamybą, o juodųjų sėklų aliejuje esantis timokvinonas saugo kepenų ląsteles nuo oksidacinės žalos. Kartu jie stiprina detoksikacijos kelius, gerina kraujotaką ir palaiko kepenų ląstelių regeneraciją.

Pandeminis girtavimas ir kepenų sveikata

Pandemijos laikotarpiu alkoholio vartojimas visame pasaulyje išaugo – kai kuriose šalyse net 54 %. Daug žmonių alkoholį vartojo stresui ar izoliacijai įveikti. Tačiau net nedidelis suvartojimo padidėjimas gali reikšmingai padidinti kepenų fermentų kiekį.

Nuo 2020 m. pastebimai išaugo su alkoholiu susijusių kepenų ligų atvejų skaičius. Suprasdami šį ryšį, žmonės gali sąmoningiau rinktis tiek vartojamus gėrimus, tiek apsaugines mitybos priemones.

Sėkmės vertinimas: fermentų kiekio sumažėjimas 47 %

Vieno klinikinio tyrimo metu dalyviai aštuonias savaites kasdien vartojo specialų gėrimą. Rezultatai parodė, kad ALT ir AST koncentracija sumažėjo vidutiniškai 47 %.

Didžiausias pagerėjimas buvo pastebėtas pacientų, sergančių kepenų suriebėjimu ar vartojančių alkoholį, grupėje. Šis efektas siejamas su sudėtyje esančiu pieno raktažolių, ciberžolės ir antioksidantų deriniu, kuris padeda kepenims regeneruotis.

Dr. Cheno protokolas: tikslus paruošimas

Po metų tyrimų dr. Chen sukūrė tikslų protokolą, kaip paruošti kepenis valantį gėrimą:

  • 200 ml filtruoto vandens

  • 30 ml šviežių citrinų sulčių

  • 15 g tarkuoto šviežio imbiero

  • 5 g ciberžolės miltelių

  • Žiupsnelis juodųjų pipirų kurkumino įsisavinimui

Visus ingredientus sumaišykite stikliniame inde, palaikykite 12 minučių. Vartokite ryte, tuščiu skrandžiu, likus 20 minučių iki pusryčių. Rekomenduojamas ciklas: 28 dienos vartojimo, po kurių seka 14 dienų pertrauka.

Tikros pacientų istorijos: rezultatai prieš ir po

Klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 48 pacientai su padidėjusiu fermentų kiekiu, parodė, kad 87 % jų ALT ir AST lygiai normalizavosi per 30 dienų.

Pacientui Nr. 142 ALT lygis sumažėjo nuo 78 TV/l iki 32 TV/l. Pacientui Nr. 267 bilirubino kiekis sumažėjo nuo 2,4 mg/dl iki 0,8 mg/dl. Taip pat pagerėjo GGT ir ALP rodikliai, rodantys padidėjusią detoksikacijos funkciją įvairiose amžiaus ir sveikatos grupėse.

Dažniausiai vartojami vaistai, kenkiantys kepenims

Keli plačiai vartojami vaistai gali neigiamai paveikti kepenis:

  • Acetaminofenas (Tylenol ir kt.) – gali būti toksiškas didelėmis dozėmis

  • NVNU (ibuprofenas, naproksenas) – ilgalaikis vartojimas gali paveikti kepenų funkciją

  • Antibiotikai (ypač amoksicilino-klavulanatas) – gali sukelti uždegimą

  • Statinai, antifunginiai ir imunosupresantai – reikalauja stebėsenos dėl galimo fermentų padidėjimo

  • Antidepresantai ir antikonvulsantai – taip pat gali turėti kepenims nepalankų poveikį

Svarbu visada pasitarti su gydytoju, prieš keičiant ar nutraukiant gydymą.

Šios priemonės įtraukimas į kasdienybę

Kad priemonės būtų veiksmingos, svarbu jas įtraukti į kasdienę rutiną. Specialistai rekomenduoja vartoti gėrimą ryte, tuščiu skrandžiu, kad maksimaliai pasisavintų maistinės medžiagos.

Pradėti verta nuo 120 ml ir palaipsniui didinti iki 240 ml. Svarbiausias veiksnys – nuoseklumas. Patariama iš anksto pasiruošti kelias dienas į priekį, laikant gėrimą stikliniuose induose šaldytuve.

Gastroenterologų požiūris

Ne visi gydytojai pritaria detoksikuojančių gėrimų idėjai. Dr. Sarah Chen teigia: „Kepenys natūraliai detoksikuojasi. Verčiau ribokite alkoholį ir perdirbtą maistą.“

Amerikos gastroenterologų asociacija pabrėžia tinkamos hidratacijos ir visavertės mitybos svarbą. Dr. Jamesas Rodriguezas ragina pacientus remtis įrodymais pagrįstais metodais – mankšta, miego higiena ir saikingu gyvenimo būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video