Ginekologai įspėja, kad menstruacijų metu negalima vartoti tam tikrų gėrimų dėl jų neigiamo poveikio simptomams. Kofeinas sutraukia kraujagysles, todėl sustiprėja mėšlungis. Alkoholis sutrikdo hormonų pusiausvyrą ir didina kraujotaką. Saldūs gazuoti gėrimai sukelia cukraus kiekio kraujyje šuolius, kurie sustiprina nuotaikų svyravimus ir pilvo pūtimą. Šalti gėrimai gali sutraukti kraujagysles ir apsunkinti kraujotaką. Pieno gėrimai gali sukelti uždegimines reakcijas ir sustiprinti skausmą. Šių sąsajų supratimas padeda moterims priimti informacija pagrįstus sprendimus, kurie gali gerokai sumažinti mėnesio diskomfortą.
Kaip kava ir energiniai gėrimai sustiprina menstruacijų spazmus
Daugeliui moterų, vartojančių kofeino turinčių gėrimų, pavyzdžiui, kavos ir energinių gėrimų, sustiprėja menstruacijų spazmai. Dėl kofeino susitraukia kraujagyslės, todėl gali sumažėti kraujo tekėjimas į gimdą ir sustiprėti mėšlungis menstruacijų metu.
Be to, kofeinas gali sustiprinti pilvo pūtimą ir krūtų jautrumą, nes sutrikdo hormonų pusiausvyrą. Tyrimai rodo, kad kofeino vartojimas gali pabloginti prostaglandinų– junginių, atsakingų už gimdos susitraukimus menstruacijų metu – gamybą.
Ginekologai rekomenduoja mažinti kofeino vartojimą menstruacijų metu, ypač moterims, kurių mėnesinės skausmingos. Jį galima pakeisti žolelių arbatomis, pavyzdžiui, ramunėlių ar imbiero, kurios gali suteikti paguodos be neigiamo poveikio. Net perpus sumažinus jų suvartojimą, menstruacijų diskomfortas gali pastebimai sumažėti.
Alkoholiniai gėrimai: Jų poveikis hormonų pusiausvyrai ir mėnesinių srautui
Nors moterys, norėdamos palengvinti menstruacijų diskomfortą, gali išgerti taurę vyno , alkoholiniai gėrimai gali iš esmės sutrikdyti hormonų pusiausvyrą menstruacijų metu. Alkoholis laikinai padidina estrogenų kiekį, todėl gali sustiprėti pilvo pūtimas ir krūtų jautrumas.
Ginekologai įspėja, kad alkoholis veikia kaip kraują skystinanti medžiaga, todėl gali padidėti menstruacijų srovė ir pailgėti mėnesinių trukmė. Jis taip pat dehidratuoja organizmą, todėl sustiprina galvos skausmus ir nuovargį, kurie dažniausiai pasireiškia menstruacijų metu.
Be to, alkoholis silpnina kepenų funkciją, mažindamas jų gebėjimą metabolizuoti hormonų perteklių. Dėl to vėlesniuose cikluose gali pasireikšti sunkesni PMS simptomai, todėl reguliariai geriantiems alkoholį gali kilti problemų.
Saldūs gazuoti gėrimai ir sultys: Sultis ir sultys: ryšys su pilvo pūtimu ir nuotaikos svyravimais
Menstruacijų metu daugybė moterų griebiasi saldžių gėrimų, tačiau saldūs gazuoti gėrimai ir vaisių sultys gali labai pabloginti mėnesinių simptomus. Šie gėrimai sukelia staigų cukraus kiekio kraujyje pakilimą, po kurio seka kritimas, todėl sustiprėja nuotaikų svyravimai ir irzlumas jau ir taip hormoniniu požiūriu sudėtingu laikotarpiu.
Daug cukraus turintys gėrimai taip pat skatina vandens susilaikymą ir pilvo pūtimą. Daugelyje gazuotų gėrimų esantis natrio perteklius dar labiau padidina šią problemą, todėl pilvo diskomfortas tampa dar ryškesnis. Be to, gazuoti gazuoti gazuoti gėrimai į virškinimo sistemą atneša dujų, kurios gali sustiprinti spazmus.
Ginekologai rekomenduoja šiuos gėrimus keisti vandeniu su agurkais ar mėtomis, žolelių arbatomis arba elektrolitų gėrimais be pridėtinio cukraus.
Šalti gėrimai: Kodėl temperatūra yra svarbi jūsų ciklo metu?
Šaltieji gėrimai: Kodėl temperatūra yra svarbi jūsų ciklo metu?
Menstruacijų metu vartojamų gėrimų temperatūra gali turėti didelę įtaką komforto lygiui ir simptomų stiprumui. Ginekologai pataria menstruacijų metu negerti ledinių gėrimų, nes jie gali sutraukti kraujagysles ir sustiprinti mėšlungį.
Šalti gėrimai taip pat gali sutirštinti kraujotaką, todėl gali sustiprėti skausmas ir pailgėti mėnesinių trukmė.
Vietoj to, šilti arba kambario temperatūros gėrimai palaiko sveiką kraujotaką ir raumenų atsipalaidavimą. Žolelių arbatos, pavyzdžiui, imbiero ar ramunėlių, suteikia papildomos priešuždegiminės naudos.
Įvairių kultūrų tradicinės medicinos specialistai jau seniai rekomenduoja atsižvelgti į mėnesinių temperatūrą, nes supranta, kad tai, kas atrodo nereikšminga detalė, gali turėti pastebimos įtakos bendram mėnesinių komfortui.
Pieno gėrimai: Uždegiminė reakcija ir mėnesinių skausmas
Daugeliui moterų menstruacijų metu padidėja uždegimas, o pieno produktų vartojimas gali sustiprinti šią reakciją. Tyrimai rodo, kad pieno produktuose yra arachidono rūgšties, kuri gali padidinti prostaglandinų – hormonų, sukeliančių gimdos susitraukimus ir skausmą menstruacijų metu – gamybą.
Pieno gėrimai, tokie kaip latė, pieno kokteiliai ir kokteiliai, gali sustiprinti pilvo pūtimą, mėšlungį ir diskomfortą tiems, kurie yra jautrūs pieno produktams. Pieno produktuose esantys kazeino ir išrūgų baltymai jautriems žmonėms gali sukelti uždegimą.
Moterims, patiriančioms stiprų mėnesinių skausmą, ginekologai rekomenduoja menstruacijų metu pieno gėrimus laikinai pakeisti augaliniais, pavyzdžiui, migdolų, avižų ar kokosų pienu, kad sumažėtų uždegimas.
Stebinančios vaistažolių arbatos, kurių reikėtų vengti: Ne visos „natūralios” galimybės yra naudingos
Nors vaistažolių arbatos dažnai rekomenduojamos kaip natūralios priemonės nuo menstruacijų diskomforto, kai kurios jų rūšys iš tikrųjų gali pabloginti menstruacijų simptomus.
Šalavijų ir pipirmėčių arbatos gali sumažinti menstruacijų tekėjimą arba sutrikdyti hormonų pusiausvyrą. Ženšenis gali padidinti estrogenų kiekį, todėl gali paūmėti menstruacijų simptomai ir kraujo netekimas.
Saldymedžio šaknies arbata, nepaisant jos priešuždegiminių savybių, gali padidinti kraujospūdį ir sustiprinti pilvo pūtimą.
Ramunėlių arbata gali padidinti kraujavimą tiems, kurių mėnesinės yra gausios. Be to, arbatos, kurių sudėtyje yra alavijo, gali stimuliuoti gimdos susitraukimus ir sustiprinti mėšlungį.
Moterys, patiriančios menstruacijas, turėtų atidžiai rinktis imbiero ar cinamono arbatas, kurios suteikia palengvėjimą be neigiamo poveikio.