Kaip nustoti save nuvertinti – 5 būdai atsikratyti apsimetėlio sindromo

overcome imposter syndrome boost self confidence

Norint įveikti apsimetėlio sindromą, reikia atpažinti nepasitikėjimo savimi požymius, nepaisant kompetencijos įrodymų. Specialistai gali kovoti su šiais jausmais fiksuodami pasiekimus sėkmės sąraše, permąstydami neigiamas mintis subalansuotomis perspektyvomis ir kurdami palaikančių mentorių tinklą. Net ir jausdamiesi netinkamai, imkitės netobulų veiksmų, kurie padeda ugdyti pasitikėjimą savimi per patirtį. Šios penkios strategijos yra praktinės priemonės, padedančios talentingiems žmonėms pripažinti savo gebėjimus ir paversti nepasitikėjimą savimi tikru pasitikėjimu savimi.

Atpažinkite požymius: Supraskite savo apsimetėlio mintis

Beveik 70 % specialistų tam tikru karjeros laikotarpiu patiria apsimetėlio sindromą. Šis reiškinys pasireiškia keliais atpažįstamais požymiais: nuolatiniu abejojimu savimi nepaisant kompetencijos įrodymų, sėkmės priskyrimu išoriniams veiksniams, o ne asmeniniams gebėjimams ir baime būti „demaskuotam” kaip sukčiui.

Reklama

Dažniausiai pasitaikančios apsimetėlio mintys yra šios: „Man tiesiog pasisekė”, „Bet kas galėjo padaryti tai, ką aš padariau” ir „Aš nenusipelniau šių pareigų”. Dėl šių kognityvinių iškraipymų atsiranda neatitikimas tarp objektyvių pasiekimų ir subjektyvaus savęs suvokimo.

Šių modelių atpažinimas yra būtinas pirmas žingsnis sprendžiant apsimetėlio sindromo problemą. Atpažindami šias mintis, kai jos kyla, žmonės gali pradėti kvestionuoti jų pagrįstumą.

Dokumentuokite savo pasiekimus: Sėkmės inventoriaus sudarymas

Žmonės, patiriantys apsimetėlio sindromą, dažnai nepastebi apčiuopiamų įrodymų, kurie padeda kovoti su neigiamu savęs suvokimu. Sėkmės inventoriaus sudarymas suteikia tokių įrodymų, sistemingai fiksuojant pasiekimus, neatsižvelgiant į jų mastą.

Reklama

Į veiksmingus sėkmės aprašus įtraukiami profesiniai pasiekimai, išsilavinimo etapai, gauti teigiami atsiliepimai, įveiktos kliūtys ir asmeninio augimo momentai. Asmenys turėtų reguliariai atnaujinti šį dokumentą ir peržiūrėti jį abejonių dėl savęs akimirkomis.

Tokia praktika trumpalaikę sėkmę paverčia nuolatiniais įrašais, padedančiais kovoti su kognityviniais iškraipymais. Konkretus užrašytų pasiekimų pobūdis apsunkina savo galimybių atmetimą, todėl smegenys palaipsniui persitvarko taip, kad pripažintų kompetenciją, o ne imtų abejoti savimi.

Pertvarkykite savo mąstymą: Mąstymas: transformuokite abejones savimi į pasitikėjimą savimi.

Apsimetėlio sindromo esmė – kognityviniai iškraipymai, kurie skatina nepasitikėjimą savimi. Šie iškraipymai pasiekimus paverčia „laimingais atsitiktinumais”, o teigiamą grįžtamąjį ryšį – „mandagumu”. Norint įveikti šią mąstyseną, reikia sąmoningai pertvarkyti kognityvines nuostatas.

Reklama

Veiksmingi permąstymo metodai apima neigiamų minčių paneigimą įrodymais, absoliučių teiginių („man visada nepavyksta”) pakeitimą subalansuotomis perspektyvomis („man kartais sekasi, bet dažnai pavyksta”) ir užuojautą sau nesėkmių metu.

Asmenims taip pat gali būti naudingas „pašalinės perspektyvos” metodas – pagalvoti, kaip jie vertintų kolegą, turintį tokius pačius įgaliojimus ir pasiekimus. Šis pratimas paprastai atskleidžia nepagrįstus standartus, kuriuos žmogus taiko tik sau.

Sukurkite paramos tinklą: Apsupkite save sąjungininkais

Kovoti su apsimetėlio sindromu tampa daug lengviau, jei turite tinkamą paramos sistemą. Asmenys turėtų ieškoti mentorių, kurie supranta jų profesinį kelią ir gali suteikti objektyvų grįžtamąjį ryšį apie jų pasiekimus ir gebėjimus.

Reklama

Bendraminčių grupės suteikia vertingų perspektyvų, leidžiančių žmonėms suprasti, kad kiti patiria panašių abejonių. Reguliarūs pokalbiai su patikimais kolegomis suteikia galimybę gauti patvirtinimą ir konstruktyvią informaciją.

Draugai ir šeimos nariai, kurie besąlygiškai padrąsina, yra emocinis ramstis abejonių dėl savęs laikotarpiais. Rinkdamiesi paramos tinklo narius pirmenybę teikite tiems, kurie rodo empatiją ir kartu sąžiningai pasakoja apie savo galimybes ir pasiekimus.

Imkitės netobulų veiksmų: Iššūkiai: priimti augimą per iššūkius

Nors paramos tinklo kūrimas suteikia išorinį patvirtinimą, imantis netobulų veiksmų apsimetėlio sindromas sprendžiamas per tiesioginę patirtį. Šis metodas orientuotas į tikslų siekimą nepaisant baimės dėl netinkamumo ar nesėkmės.

Reklama

Tyrimai rodo, kad veiksmais kovojama su neigiamais mąstymo modeliais, nes sukuriami gebėjimų įrodymai. Asmenys turėtų pradėti nuo nedidelių, lengvai įveikiamų užduočių, o ne laukti tobulų sąlygų. Kiekvienas atliktas veiksmas tampa įrodymu prieš nepasitikėjimą savimi.

Svarbiausia klaidas vertinti kaip mokymosi galimybes, o ne kaip nekompetencijos patvirtinimą. Specialistai rekomenduoja dokumentuoti pažangą, kad laikui bėgant būtų galima įsivaizduoti augimą. Taip sukuriama asmeninė pasiekimų biblioteka, kuri tiesiogiai paneigia kylančius apsimetėlių jausmus.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video