Nepaaiškinamas nuovargis dažnai atsiranda dėl paslėptų priežasčių, kurių daugelis nepastebi. Mitybos trūkumas, pavyzdžiui, geležies ar B12, gali labai sumažinti energijos kiekį. Lėtinė lengva dehidratacija sutrikdo kognityvines funkcijas ir sumažina energijos kiekį iki 30 %. Skaitmeniniai prietaisai sutrikdo cirkadinius ritmus, slopindami melatoniną. Tylusis uždegimas nukreipia energijos išteklius į imunines reakcijas. Aplinkos toksinai apsunkina detoksikacijos kelius. Supratę šiuos penkis dažniausiai pasitaikančius kaltininkus, žengsite pirmą žingsnį, kad atkurtumėte idealų energijos lygį ir atgautumėte kasdienį žvalumą.
Paslėpti mitybos trūkumai, kurie mažina jūsų energiją

Pagrindinės maistinės medžiagos yra pagrindiniai organizmo energijos šaltiniai, o jų trūkumas gali smarkiai paveikti kasdienę veiklą. Nepaaiškinamą nuovargį dažniausiai lemia kelių medžiagų trūkumas:
Geležies trūkumas mažina deguonies pernešimą visame organizme, todėl sumažėja ląstelių energijos gamyba.
Vitamino B12 trūkumas sutrikdo raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą ir neurologinę funkciją, dažnai pasireiškiančią nuolatiniu nuovargiu.
Vitamino D trūkumas turi įtakos daugeliui organizmo sistemų, įskaitant imuninę funkciją ir nuotaikos reguliavimą.
Magnio trūkumas trikdo daugiau kaip 300 fermentinių reakcijų, iš kurių daugelis tiesiogiai susijusios su energijos apykaita.
Jei nuovargis išlieka, nepaisant tinkamo poilsio ir streso valdymo, tyrimas dėl šių mitybos trūkumų suteikia vertingų įžvalgų.
Netikėtas lėtinės lengvos dehidratacijos poveikis
Dauguma žmonių pripažįsta, kad sunki dehidratacija yra pavojinga, tačiau lėtinė lengva dehidratacija dažnai lieka nepastebėta, nepaisant to, kad ji daro didelę įtaką energijos lygiui. Net 1-2 % sumažėjęs vandens kiekis organizme gali pabloginti kognityvines funkcijas ir iki 30 % sumažinti energijos kiekį.
Dažniausiai pasitaikantys požymiai yra nuolatinis nuovargis, galvos skausmas, sunkumas susikaupti ir tamsesnis šlapimas. Daugelis žmonių šiuos simptomus painioja su kitomis ligomis, todėl be reikalo kenčia.
Sveikatos specialistai rekomenduoja kasdien išgerti maždaug aštuonias 240 mililitrų stiklines vandens, atsižvelgiant į aktyvumo lygį, klimatą ir individualius poreikius. Pridėjus elektrolitų galima padidinti hidratacijos veiksmingumą, ypač tiems, kurie tarnauja kitiems sudėtingoje aplinkoje arba labai prakaituoja.
Kaip skaitmeniniai prietaisai sutrikdo natūralius organizmo ritmus

Nuolatinis skaitmeninių prietaisų poveikis iš esmės pakeitė žmogaus miego ir budrumo ciklus, nes dėl mėlynosios šviesos spinduliuotės ir ilgo buvimo prie ekrano sutrinka natūralūs organizmo cirkadiniai ritmai.
Mėlyna šviesa slopina melatonino, hormono, atsakingo už miego pradžią, gamybą. Tyrimai rodo, kad prietaisų naudojimas likus dviem valandoms iki miego gali atitolinti miegą maždaug 60 minučių ir pabloginti REM miego kokybę.
Be to, psichologinė turinio vartojimo stimuliacija palaiko smegenų budrumo būseną. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai rekomenduoja „skaitmeninį saulėlydį” pradėti likus 90 minučių iki miego ir naudotis naktinio režimo funkcijomis, kai prietaiso naudojimas vakare yra neišvengiamas.
Tylusis uždegimas: Nematomas energijos vagis
Be sutrikusio miego ciklo, daugelis su nuolatiniu nuovargiu kovojančių žmonių gali patirti subtilų, tačiau galingą energijos atsargų eikvojimą: lėtinį žemo lygio uždegimą.
Šis „tylusis uždegimas” atsiranda, kai imuninė sistema ilgą laiką būna šiek tiek suaktyvėjusi, o tai dažnai sukelia perdirbtas maistas, aplinkos toksinai arba negydomos infekcijos. Šiam uždegiminiam atsakui palaikyti organizmas sunaudoja daug energijos, todėl mažiau jos lieka kasdienei veiklai.
Šią būklę galima nustatyti atlikus kraujo tyrimus, kuriais matuojamas C reaktyvusis baltymas ir uždegiminiai citokinai. Jai gydyti paprastai reikia laikytis priešuždegiminės dietos, kurioje gausu omega-3 rūgščių, spalvotų daržovių ir antioksidantų, ir atsisakyti uždegimą sukeliančių medžiagų, pavyzdžiui, rafinuoto cukraus ir dirbtinių priedų.
Aplinkos toksinai, kurie mažina jūsų gyvybingumą

Aplinkos toksinai, kurie mažina jūsų gyvybingumą
Šiuolaikinėje aplinkoje žmonės susiduria su daugybe toksinų, kurie nejučia atima iš organizmo energiją. Dažniausi kaltininkai yra buitinės valymo priemonės, kuriose yra lakiųjų organinių junginių, pesticidų likučiai ant neekologiškų produktų ir sunkieji metalai tam tikrose jūros gėrybėse ir geriamajame vandenyje.
Šie toksinai apkrauna kepenis, sutrikdo hormonų funkciją ir pažeidžia mitochondrijas – ląstelių jėgaines, atsakingas už energijos gamybą. Net ir nedidelis lėtinis toksinų poveikis gali sukelti uždegimines reakcijas ir oksidacinį stresą, todėl detoksikacijai reikia didelių medžiagų apykaitos išteklių.
Oro tarša, ypač miestuose, verčia organizmą eikvoti papildomą energiją kvėpavimo takų apsaugos mechanizmams. Poveikio mažinimas naudojant filtruotą vandenį, ekologiškus maisto produktus ir natūralias valymo priemones gali padėti atkurti energijos lygį.