Ekspertai atskleidžia: kodėl po treniruotės atsiranda celiulitas ir ką daryti, kad jo išvengtumėte

cellulite persists despite exercise efforts

Po fizinio krūvio celiulito matomumas dažnai laikinai padidėja – šis reiškinys glumina daugelį fitneso entuziastų. Šis natūralus reiškinys atsiranda dėl fiziologinių reakcijų, įskaitant padidėjusią kraujotaką, skysčių susilaikymą ir raumenų nuovargį, dėl kurių riebalų ląstelės priartėja prie odos paviršiaus. Nors mankšta negali visiškai panaikinti celiulito, nuoseklus fizinis aktyvumas yra labai naudingas, nes laikui bėgant padeda kontroliuoti celiulito išvaizdą. Mokslo žinios apie celiulitą po treniruočių suteikia vertingų žinių tiems, kurie ieško veiksmingų strategijų šiai dažnai pasitaikančiai problemai spręsti.

Po treniruotės atsiradusio celiulito matomumo mokslas

Kodėl celiulitas po treniruočių kartais atrodo ryškesnis ? Šis reiškinys susijęs su fiziologinėmis reakcijomis fizinio aktyvumo metu. Mankštinantis padidėja dirbančių raumenų kraujotaka, todėl aplinkiniuose audiniuose laikinai kyla uždegimas ir kaupiasi skysčiai. Dėl šio patinimo riebalų ląstelės gali priartėti prie odos paviršiaus, todėl celiulito įdubimai tampa labiau matomi.

Be to, dėl dehidratacijos po intensyvių treniruočių oda gali laikinai prarasti elastingumą ir išryškinti esamą celiulitą. Raumenų nuovargis taip pat gali sumažinti raumenų tonusą, todėl riebalų sankaupos gali išryškėti. Šis poveikis paprastai yra laikinas ir sumažėja, kai organizmas atsigauna po fizinio krūvio sukelto streso.

Kaip pratimai veikia odos elastingumą ir riebalų pasiskirstymą

Reguliarus fizinis aktyvumas iš esmės keičia odos elastingumą ir riebalų pasiskirstymą visame kūne, todėl po treniruotės atsiranda ne tik laikini, bet ir ilgalaikiai pokyčiai. Fiziniai pratimai skatina kolageno gamybą, todėl pagerėja odos struktūrinis vientisumas ir atsparumas įdubimams.

Širdies ir kraujagyslių treniruotės mažina bendrą kūno riebalų procentą, o pasipriešinimo treniruotės formuoja pagrindinį raumeninį audinį ir suteikia tvirtesnę atramą po oda. Šis derinys palaipsniui keičia riebalų pasiskirstymą ir kaupimąsi probleminėse vietose.

Nors vien treniruotėmis celiulito visiškai nepanaikinsite, nuoseklios treniruotės kelis mėnesius palaipsniui gerina kraujotaką, limfos drenažą ir medžiagų apykaitos efektyvumą – visus veiksnius, kurie daro įtaką riebalinio audinio išvaizdai po odos paviršiumi.

Treniruočių rūšys, kurios gali laikinai pabloginti celiulito išvaizdą

Intensyvūs kardiovaskuliniai pratimai ir tam tikra didelio poveikio veikla gali laikinai pabloginti celiulito išvaizdą iškart po treniruočių. Taip atsitinka pirmiausia dėl padidėjusios kraujotakos ir skysčių susilaikymo paveiktose vietose.

Bėgimas, šuoliai ir didelio intensyvumo intervalinės treniruotės (HIIT) gali sukelti laikiną odos paraudimą ir patinimą, išryškinantį įdubimą. Taip pat pratimai, skirti tik apatinės kūno dalies jėgai lavinti ir neskirti bendram riebalų mažinimui, gali sukelti raumenų įtampą, dėl kurios riebalų ląstelės priartėja prie odos paviršiaus.

Dehidratacija, atsirandanti dėl įtemptų treniruočių be tinkamo skysčių suvartojimo, dar labiau sustiprina šį poveikį, todėl oda atrodo ne tokia lygi ir turi daugiau tekstūros.

Hidratacija, mityba ir jų poveikis jungiamajam audiniui

Tinkama hidratacija ir mityba yra pagrindiniai elementai, padedantys valdyti celiulito atsiradimą po fizinio krūvio. Dehidratacija gali pakenkti odos elastingumui ir jungiamojo audinio vientisumui, todėl celiulitas po treniruotės gali išryškėti.

Mitybos veiksniai taip pat labai svarbūs. Daug antioksidantų turinti mityba skatina kolageno gamybą, o per didelis natrio kiekis gali prisidėti prie skysčių susilaikymo, kuris išryškina celiulitą. Nepakeičiamosios riebalų rūgštys, kurių yra žuvyje, riešutuose ir sėklose, padeda palaikyti ląstelių membranų sveikatą ir gerina kraujotaką.

Ekspertai rekomenduoja vartoti pakankamai baltymų, kad būtų palaikomas audinių atstatymas, ir palaikyti nuolatinę hidrataciją prieš fizinį krūvį, jo metu ir po jo, siekiant optimizuoti jungiamojo audinio funkciją.

Įrodymais pagrįstos celiulito mažinimo ir fizinės formos palaikymo strategijos

Moksliniais tyrimais nustatyta keletas įrodymais pagrįstų metodų, kurie veiksmingai padeda kovoti su celiulitu ir kartu padeda siekti bendrų fitneso tikslų. Reguliarios jėgos treniruotės, ypač pratimai, skirti kojoms ir sėdmenims, padeda stiprinti raumenis po celiulito pažeistomis sritimis, todėl celiulitas tampa lygesnis.

Intervalinės treniruotės duoda geresnių rezultatų nei tolygios kardio treniruotės, nes gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Sausas šepetys prieš treniruotes skatina limfos drenažą, o po treniruočių putų valymas mažina skysčių susilaikymą. Nuosekliai dėvint kompresinius drabužius didelio fizinio krūvio metu sumažinama audinių įtampa.

Tyrimai rodo, kad derinant šiuos fizinius metodus su tinkama hidratacija ir priešuždegimine mityba, gaunami puikūs rezultatai celiulitui suvaldyti ir kartu gerinami fiziniai rezultatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video