Kaip atrodyti 40-metė, kai tau 50: dirbk su savo klaidomis

age defying appearance strategies

Kovodami su senėjimu žmonės dažnai daugiausia dėmesio skiria gydymui, o ne prevencijai. Tačiau veiksmingiausios senėjimo stabdymo strategijos apima kasdienių klaidų taisymą. Dauguma žmonių nesąmoningai pagreitina savo senėjimą dėl penkių pagrindinių klaidų: netinkamos apsaugos nuo saulės, blogų miego įpročių, nesuvaldyto streso, nepakankamo drėkinimo ir per didelio cukraus vartojimo. Išsprendę šias pagrindines klaidas, galite pakeisti metų metus trunkantį priešlaikinį senėjimą. Skirtumas tarp 50 ir 40 metų išvaizdos retai priklauso nuo brangių procedūrų, bet veikiau nuo šių senėjimą skatinančių veiksnių atpažinimo ir pašalinimo.

Aplaidumas naudojant apsauginį kremą nuo saulės: Paslėptas mokestis jūsų odai

sun damage prevention essential

Nors daugelis žmonių daugiausia dėmesio skiria brangioms senėjimą stabdančioms procedūroms, saulės žala tebėra pagrindinė ankstyvo senėjimo priežastis, kurios galima išvengti. Kasdienis UV spindulių poveikis ardo kolageno ir elastino skaidulas, todėl smulkios linijos, raukšlės ir hiperpigmentacija atsiranda daug metų prieš tai, kai jos atsiranda natūraliai.

Nuolatinis apsauginio kremo nuo saulės naudojimas – net ir debesuotomis dienomis ar žiemą – gali užkirsti kelią maždaug 80 % matomų senėjimo požymių. Specialistai rekomenduoja naudoti plataus spektro SPF 30 arba didesnį, o būnant lauke – tepti kas dvi valandas. Ypač pažeidžiamos yra veido, kaklo, rankų ir dekoltė sritys, kurios dažnai atskleidžia tikrąjį žmogaus amžių, nepaisant kitų priemonių.

Šis paprastas kasdienis įprotis suteikia didžiulę grąžą siekiant išlaikyti jaunatvišką odą.

Lėtinis miego trūkumas ir jo poveikis senėjimui

Miego trūkumas nejučia pagreitina senėjimo procesą, o tyrimai rodo, kad net viena prasto miego naktis gali padidinti biologinius senėjimo požymius. Lėtinis miego trūkumas akivaizdžiai pasireiškia tamsiais ratilais, patinusiomis akimis ir gilesnėmis raukšlėmis.

Kokybiško miego metu organizmas atstato ląstelių pažeidimus ir gamina kolageną, būtiną odos elastingumui. Nuolat miegant trumpiau nei septynias valandas per parą, šis atstatymo ciklas sutrinka, o tai lemia ankstyvą odos senėjimą ir kognityvinių funkcijų pablogėjimą.

Norėdami pakeisti šį poveikį, sudarykite nuoseklų miego grafiką, sukurkite tamsią, vėsią miego aplinką ir prieš miegą ribokite buvimą prie ekrano. Pirmenybę teikti miegui nėra tuštybė – tai esminis sveikatos išsaugojimo ir natūralaus amžiaus valdymo aspektas.

Streso valdymas: Jūsų veidas atskleidžia tai, ką slepiate

stress manifests visibly on the face

Kodėl chroniškas stresas taip lengvai atsispindi žmogaus veide? Organizmui reaguojant į stresą, išsiskiria kortizolis, kuris ardo kolageną ir elastiną– odos elastingumui būtinus baltymus. Tai pagreitina raukšlių formavimąsi, ypač aplink akis ir burną.

Stresas sukelia raumenų įtampą, todėl susiraukšlėja antakiai ir įsitempia žandikaulio raumenys, kurie ilgainiui suformuoja nuolatines mimikos raukšles. Be to, streso sukeltas uždegimas sukelia odos paraudimą, paburkimą ir paaštrina tokias ligas kaip egzema ir rožinė.

Reguliari meditacija, tinkamas drėkinimas ir veido masažas gali neutralizuoti šį poveikį. Streso valdymas yra ne tik psichologinis veiksnys – tai pagrindinė senėjimą stabdanti strategija, kuri tiesiogiai atsispindi išvaizdoje.

Drėkinimo įpročiai, kurie pagreitina raukšlių susidarymą

Drėkinimo įpročiai, kurie pagreitina raukšlių susidarymą

Nuolatinė odos ląstelių dehidratacija sukelia priešlaikinio senėjimo kaskadą, kurią daugelis žmonių nesąmoningai sustiprina savo kasdieniais įpročiais. Besaikis alkoholio vartojimas ir gėrimai su kofeinu veikia kaip diuretikai, kurie iš odos audinių ištraukia drėgmę ir gilina smulkias raukšleles.

Aplinkos veiksniai dar labiau apsunkina šią problemą – šildomos patalpos, oro kondicionieriai ir lėktuvų kabinos greitai atima odos drėgmę. Daugelis žmonių dar labiau pablogina padėtį naudodami karštą vandenį, kuris pašalina apsauginius aliejus.

Labiausiai kenkia nenuoseklus vandens vartojimas per dieną. Kai organizmas yra dehidratuotas, pirmenybė teikiama nepakeičiamiems organams, todėl nukenčia odos ląstelės ir susidaro puikios sąlygos pagreitintam raukšlių formavimuisi.

Cukraus ir senėjimo ryšys, kurio nepaisėte

glycation accelerates skin aging

Nors drėkinimas turi tiesioginės įtakos odos išvaizdai, mitybos pasirinkimai daro ne mažesnį poveikį odos senėjimui kitais mechanizmais. Cukraus vartojimas sukelia glikaciją, t. y. procesą, kurio metu cukraus molekulės jungiasi su tokiais baltymais kaip kolagenas ir elastinas, sudarydamos pažengusios glikacijos galutinius produktus (AGE).

Šie AGE sustandėja ir susilpnėja kolageno skaidulos, todėl sparčiau formuojasi raukšlės ir šerpetoja oda. Tyrimai rodo, kad daug cukraus turinčios dietos lemia greitesnį odos senėjimą ir sumažėjusį elastingumą.

Perdirbtuose maisto produktuose, padažuose ir gėrimuose paslėptas cukrus labai prisideda prie šios žalos. Sumažinus suvartojamo cukraus, ypač rafinuoto, kiekį, galima išsaugoti odos struktūrą ir jaunatvišką išvaizdą iki penktojo dešimtmečio.

Jaunatvišką laikyseną išsaugantys judėjimo modeliai

Daugelis iki vidutinio amžiaus susiformavusių judėjimo modelių gali pagreitinti matomą senėjimą dėl pakitusios laikysenos ir kūno mechanikos.

Darbuotojams, dirbantiems prie darbo stalo, būdinga į priekį atlošta galvos laikysena prideda metų, nes atsiranda kaklo raukšlės ir pasviręs profilis.

Šerdį stiprinantys pratimai padeda išlaikyti stuburo liniją, o reguliarus pečių judrumas užkerta kelią su senėjimu susijusiam suapvalėjimui.

Kasdien atliekami krūtinės ląstos ištiesimo pratimai mažina dėl ilgo sėdėjimo į priekį atsirandantį smukimą.

Nuolatinis dėmesys vaikščiojimo mechanikai– aukštai pakelta galva, atlošti pečiai ir tinkamai paskirstytas svoris – įtvirtina jaunatviškus judesių modelius, kurie stebėtojams signalizuoja apie svarbą, o ne trapumą.

Odos priežiūros ingredientai, į kuriuos verta investuoti po 45 metų

Efektyvi odos priežiūra tampa vis vertingesnė ne tik dėl judėjimo įpročių, bet ir po 45 metų, kai ląstelių apykaita natūraliai sulėtėja. Pagrindiniai ingredientai, į kuriuos verta investuoti, yra retinoidai, spartinantys ląstelių atsinaujinimą ir skatinantys kolageno gamybą, ir peptidai, palaikantys odos struktūrą ir stangrumą.

Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, šviesinantis odą ir saugantis nuo aplinkos žalos, o hialurono rūgštis suteikia brandžiai odai būtino drėkinimo. Niacinamidas mažina uždegimus ir stiprina odos barjerą.

Kad būtų idealu, šiuos ingredientus reikėtų įtraukti strategiškai – retinoidus nakčiai, vitaminą C ryte, o drėkinamuosius preparatus visą dieną, kad būtų palaikoma drėgmės pusiausvyra.

Mitybos trūkumai, išryškėjantys ant veido

Mitybos trūkumų užrašai ant veido

Ant veido dažnai pastebimi mitybos trūkumai, kurie pagreitina matomą senėjimą po 50 metų. Vitamino C trūkumas pasireiškia šiurkščia oda ir prastu žaizdų gijimu, o nepakankamas omega-3 riebalų rūgščių kiekis skatina uždegimus ir sausumą. Nepakankamas vitamino E kiekis pasireiškia sumažėjusiu odos elastingumu.

Dėl mažo geležies kiekio oda tampa blyški ir tamsūs ratilai po akimis, o dėl cinko trūkumo vėluoja gijimas ir atsiranda bėrimų. Vitamino D trūkumas dažnai pasireiškia ankstyvomis raukšlėmis ir padidėjusiu jautrumu.

Reguliarus antioksidantų turtingo maisto, liesų baltymų ir tinkamo drėkinimo vartojimas padeda ištaisyti šiuos matomus požymius. Atlikus kraujo tyrimus galima nustatyti konkrečius trūkumus ir, vadovaujant specialistams, tikslingai papildyti mitybą.

Veido pratimai, padedantys panaikinti metų metus besiformuojančias mimikos raukšles

Nors prie veido senėjimo labai prisideda genetika ir saulės spindulių poveikis , reguliari veido mankšta gali veiksmingai sumažinti per dešimtmečius susiformavusias mimikos linijas. Šie pratimai stiprina veido raumenis, gerina tonusą ir stabdo elastingumo praradimą.

Pagrindinės technikos: kaktos lyginimas, kai pirštų galiukus dedame prie plaukų linijos ir švelniai traukiame į viršų pakeldami antakius. Skruostų pakėlimas – tai šypsena spaudžiant pirštų galiukais išorinius akių kampučius. Kaklo patempimo aparatas mažina dvigubo smakro išvaizdą, ištempdamas žandikaulį.

Kad rezultatai būtų idealūs, praktikuojantys asmenys šiuos pratimus turėtų atlikti kasdien po 10-15 minučių, išlaikydami tinkamą formą, kad nesusidarytų naujų linijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video