Gydytojai sako: šie trys alkoholio vartojimo būdai yra ypač pavojingi širdžiai

alcoholic drinks harm heart health

Kardiologai įspėja, kad trys alkoholiniai gėrimai kelia didelę riziką širdžiai. Kokteiliai su cukrumi pažeidžia arterijų sieneles dėl gliukozės šuolių. Gėrimuose, sumaišytuose su energiniais gėrimais, alkoholio slopinamasis poveikis derinamas su kofeino stimuliuojamuoju poveikiu, todėl apkraunama širdies ir kraujagyslių sistema. Stiprūs alkoholiniai gėrimai sukelia pavojingus kraujospūdžio ir širdies ritmo šuolius. Šie deriniai ypač pavojingi asmenims, sergantiems širdies ligomis. Supratus konkrečius šių pavojų mechanizmus, paaiškėja, kodėl vien saikingumas gali būti nepakankama apsauga.

Suprasti, kaip alkoholis veikia širdies ir kraujagyslių sistemą

Kaip tiksliai alkoholis veikia širdį ir kraujagysles? Vartojant alkoholį padidėja kraujospūdis ir padažnėja širdies susitraukimų dažnis, todėl širdies ir kraujagyslių sistema dirba intensyviau. Jis taip pat sutrikdo normalų širdies ritmą, todėl gali sukelti aritmiją.

Reguliarus alkoholio vartojimas tiesiogiai kenkia širdies raumeniui ir silpnina jo gebėjimą efektyviai pumpuoti. Be to, alkoholis didina trigliceridų kiekį kraujyje, todėl arterijose kaupiasi riebalai.

Net saikingas alkoholio vartojimas ilgainiui gali sukelti kardiomiopatiją, insulto riziką ir hipertenziją. Organizmo uždegiminė reakcija į alkoholį dar labiau apkrauna širdies ir kraujagyslių sistemą, pagreitindama jautrių kraujagyslių audinių pažeidimus.

Kodėl kardiologai įspėja dėl šių konkrečių gėrimų

Kardiologai vis dažniau perspėja dėl konkrečių alkoholinių gėrimų, kurie kelia padidintą riziką širdies ir kraujagyslių sveikatai. Jiems susirūpinimą kelia trys kategorijos: kokteiliai su dideliu cukraus kiekiu, energinių gėrimų mišiniai ir pernelyg stiprūs alkoholiniai gėrimai.

Kokteiliai su dideliu cukraus kiekiu labai padidina gliukozės kiekį kraujyje, prisideda prie uždegimų ir arterijų pažeidimų. Gėrimai, kuriuose alkoholis derinamas su energiniais gėrimais, sukelia pavojingą dvigubą krūvį širdžiai, nes vienu metu slopina ir stimuliuoja širdies ir kraujagyslių sistemą.

Stiprūs alkoholiniai gėrimai tiekia koncentruotą etanolį, sukeliantį staigius kraujospūdžio ir širdies susitraukimų dažnio šuolius, kartu sutrikdydami normalų elektrinį laidumą. Medicinos bendruomenė pabrėžia, kad šie gėrimai ypač pavojingi asmenims, sergantiems hipertenzija, aritmija arba turintiems širdies ligų šeimoje.

Alkoholio sukeltos širdies žalos mokslas

Biologiniai mechanizmai, kuriais grindžiamas alkoholio poveikis širdžiai, apima ne tik konkrečias gėrimų rūšis, bet ir esmines etanolio ir širdies ir kraujagyslių fiziologijos sąveikas. Etanolio metabolizme susidaro acetaldehidas, kuris pažeidžia širdies ląsteles ir skatina oksidacinį stresą. Reguliarus alkoholio vartojimas didina kraujospūdį dėl padidėjusios kortizolio gamybos ir arterijų susiaurėjimo.

Alkoholis sutrikdo elektros laidumą, todėl gali sukelti aritmiją. Be to, jis trikdo kardiomiocitų kalcio tvarkymą, todėl sutrinka kontraktiliškumas.

Gausus alkoholio vartojimas skatina uždegiminių citokinų išsiskyrimą, todėl prisideda prie miokardo uždegimo ir fibrozės.

Šie patofiziologiniai pokyčiai laikui bėgant kaupiasi, o jų poveikis priklauso nuo vartojimo įpročių, genetinių veiksnių ir anksčiau buvusių širdies ir kraujagyslių ligų.

Trys širdžiai žalingi gėrimai: Kuo jie unikaliai pavojingi?

Nors daugelis alkoholinių gėrimų turi įtakos širdies ir kraujagyslių sveikatai, trys konkretūs gėrimai kelia didesnį pavojų dėl savo unikalios sudėties ir vartojimo ypatumų.

Pirma, saldžiuose kokteiliuose alkoholis derinamas su dideliu fruktozės kiekiu, todėl širdies ir kraujagyslių sistemai tenka dviguba našta dėl uždegimo ir padidėjusio kraujospūdžio.

Antra, išgerti kokteiliai į kraujotaką greitai tiekia koncentruotą etanolį, kuris sukelia ūmią aritmiją ir kraujospūdžio padidėjimą.

Trečia, daug kofeino turintys mišrūs gėrimai, pavyzdžiui, degtinė su energiniais gėrimais, kartu su slopinamuoju alkoholio poveikiu pavojingai stimuliuoja širdį.

Šie gėrimai sustiprina alkoholiui būdingą riziką dėl papildomų kenksmingų sudedamųjų dalių arba vartojimo metodų, kurie ypač apkrauna širdies veiklą.

Paslėptos sudedamosios dalys, didinančios riziką širdžiai

Be akivaizdžios alkoholinių gėrimų rizikos, daugybė nepastebėtų šių gėrimų junginių gerokai padidina jų keliamą pavojų širdies ir kraujagyslių sistemai.

Jungiamosios medžiagos – fermentacijos produktai, ypač esantys tamsiuose alkoholiniuose gėrimuose – sukelia uždegimines reakcijas, pažeidžiančias arterijų sieneles. Sulfitai, įprasti vyno konservantai, jautriems žmonėms gali sukelti nereguliarų širdies plakimą. Daugelyje kokteilių yra paslėpto cukraus, kuris padidina gliukozės ir trigliceridų kiekį kraujyje, o tai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

Iš anksto sumaišytuose gėrimuose esančiuose dirbtiniuose dažikliuose ir kvapiosiose medžiagose gali būti cheminių junginių, susijusių su kraujagyslių uždegimu. Be to, kofeino ir alkoholio derinys populiariuose gėrimuose sukuria pavojingą fiziologinį prieštaravimą – vienu metu stimuliuoja ir slopina širdies veiklą.

Širdžiai naudingesnės alternatyvos socialiniam gėrimui

Asmenims, norintiems palaikyti širdies ir kraujagyslių sveikatą neatsisakant socialinių ryšių, keletas alternatyvių gėrimų, palyginti su alkoholiniais gėrimais, gerokai sumažina riziką širdžiai.

Nealkoholiniai kokteiliai suteikia rafinuotą kokteilių patirtį be kardiotoksinio poveikio. Putojantis vanduo su citrusiniais vaisiais, žolelėmis ar agurkais – atjauninantis ir drėkinantis gėrimas. Kombuča suteikia kompleksiškumo ir gali būti naudinga probiotikams.

Raudonųjų vynuogių sultyse yra daug antioksidantų, randamų vyne, be neigiamo alkoholio poveikio širdžiai. Žolelių arbatos, patiekiamos karštos arba su ledu, yra flavonoidų turtinga alternatyva. Bendraujant su žmonėmis, kaitaliojant šias arbatas ir vandenį, galima palaikyti širdies sveikatą ir visavertiškai dalyvauti susitikimuose.

Nors daugelis žmonių vartoja alkoholį nepastebėdami jo poveikio širdies sveikatai, keli įspėjamieji ženklai gali rodyti su alkoholio vartojimu susijusias širdies problemas. Tai nereguliarus širdies plakimas (palpitacijos), nepaaiškinamas dusulys, neįprastas nuovargis ir galūnių patinimas.

Kiti nerimą keliantys simptomai yra diskomfortas krūtinėje, ypač išgėrus, aukštas kraujospūdis ir galvos svaigimas. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai rekomenduoja nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei jaučiamas krūtinės skausmas, stiprus širdies plakimas ar alpimas.

Reguliarus kraujospūdžio ir širdies ritmo stebėjimas gali padėti aptikti ankstyvus pokyčius. Kasmet atliekant profilaktinius patikrinimus reikėtų įvertinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, ypač tiems, kurie nuolat vartoja alkoholį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video