Kietas vanduo griauna jūsų plaukų grožį: vienas triukas gali tai sustabdyti

hair beauty destroyed by hard water

Kietojo vandens mineralai, tokie kaip kalcis ir magnis, kenkia plaukams, nes ant jų susidaro nuosėdos, dėl kurių plaukai tampa matiniai, lūžinėja ir neefektyviai veikia. Šie mineralai prisitvirtina prie plaukų stiebų, todėl atsiranda trintis tarp sruogų ir pažeidžiamas natūralus apsauginis barjeras. Įrengus dušo filtrą, šie kenksmingi mineralai veiksmingai pašalinami, todėl po kelių savaičių plaukai tampa pastebimai blizgesni ir lengviau valdomi. Šis paprastas sprendimas užkerta kelią ilgalaikei žalai, išlaikydamas spalvos procedūras ir sumažindamas specialių produktų poreikį.

Mokslo žinios apie kieto vandens poveikį plaukams

Mokslas apie kieto vandens poveikį plaukams

Pagrindiniai kaltininkai, dėl kurių kietas vanduo kenkia plaukų sveikatai, yra mineralai. Kalcio ir magnio jonai susijungia su plauko stiebais, sudarydami plėvelę, kuri trukdo absorbuoti drėgmę. Dėl šių mineralų sankaupų:

  • pažeista odelė, nes žvyneliai pakyla ir tampa šiurkštūs
  • Mažesnis šampūnų ir kondicionierių veiksmingumas
  • Apdorotų plaukų spalvos blukimas
  • Didesnė trintis tarp sruogų

Cheminė reakcija vyksta, kai šie mineralai sąveikauja su plaukų produktuose esančiomis riebalų rūgštimis ir sudaro netirpias nuosėdas. Šios nuosėdos laikui bėgant kaupiasi, todėl plaukai tampa vis sausesni ir trapesni. Kieto vandens sukeltas pH disbalansas dar labiau pažeidžia natūralų plaukų apsauginį barjerą.

Požymiai, kad jūsų plaukams kenkia kietas vanduo

Atpažindami kieto vandens pažeidimo simptomus, žmonės gali spręsti problemą, kol dar nepadaryta negrįžtama žala. Keletas požymių rodo, kad plaukuose susikaupė mineralinių medžiagų: neįprastas matiškumas, trapumas ir šiaudų tekstūra yra pagrindiniai požymiai. Plaukus gali būti vis sunkiau tvarkyti, o plaukų formavimo priemonės gali būti neveiksmingos.

Dažyti plaukai, veikiami kieto vandens mineralų, dažnai per anksti išblunka. Asmenys gali pastebėti padidėjusį susipainiojimą, galvos odos sudirginimą ir pernelyg didelį sausumą, nors ir naudoja drėkinamuosius produktus. Nuolatinės pleiskanos, panašios į pleiskanas ir neatsparios tradicinėms priemonėms, iš tikrųjų gali būti mineralinės nuosėdos. Dėl to, kad plaukai nesugeba išlaikyti drėgmės, jie dažniau lūžinėja ir skilinėja galiukai.

Kaip mineralinės medžiagos vandenyje sąveikauja su plaukų produktais

Kietam vandeniui susidūrus su plaukų produktais, vyksta sudėtinga cheminė sąveika, kuri smarkiai sumažina jų veiksmingumą. Kalcio ir magnio jonai jungiasi su paviršinio aktyvumo medžiagomis, esančiomis šampūnuose, ir susidaro netirpūs junginiai, kurie, užuot švariai nuskalauti, sudaro vaškinius likučius ant plaukų sruogų.

Šios mineralų sankaupos trukdo kondicionuojamosioms medžiagoms ir neleidžia joms tinkamai įsiskverbti į plauko stiebą. Kondicionieriai ne tiekia drėgmę ir maistingąsias medžiagas, bet lieka ant mineralinio barjero ir negali ištaisyti pažeidimų.

Be to, plaukų formavimo priemonės sunkiai prilimpa prie plaukų, todėl jie mažiau laikosi, o vartotojai, norėdami pasiekti norimų rezultatų, naudoja daugiau priemonių.

Paprasta dušo gudrybė, apsauganti jūsų plaukus

Laimei, labai paprastas dušo pritaikymas gali smarkiai sumažinti kietojo vandens žalą plaukams. Įdiegus dušo filtrą, kuris pašalina mineralus, pavyzdžiui, kalcį ir magnį, iš karto užkertamas kelias žalingam kieto vandens poveikiui.

Šiuose filtruose paprastai naudojama aktyvinta anglis, KDF-55 technologinė terpė arba jonų mainų technologija, kuri sulaiko mineralus prieš jiems patenkant į plaukus. Dauguma jų tvirtinami tiesiai prie esamų dušo galvučių, jų nereikia profesionaliai montuoti.

Vartotojai praneša, kad po kelių savaičių pastebimai pagerėjo: sumažėjo garbanos, padidėjo blizgesys ir pagerėjo produktų veikimas. Filtrai keičiami kas 3-6 mėnesius, priklausomai nuo vandens kietumo ir naudojimo dažnumo.

Šis nebrangus sprendimas užtikrina apsaugą nereikalaudamas brangių specializuotų plaukų produktų ar sudėtingų procedūrų.

Ilgalaikė apsaugos nuo kieto vandens nauda

Ilgalaikė apsaugos nuo kieto vandens nauda

Ilgalaikė apsauga nuo kieto vandens duoda naudą, kuri neapsiriboja tiesioginiu plaukų būklės pagerėjimu. Nuolat naudojant filtravimo sistemas arba chelatavimo produktus, išvengiama besikaupiančių mineralinių medžiagų sankaupų, kurios ilgam pažeidžia plaukų pluoštų struktūrą.

Tyrimai rodo, kad reguliari apsauga nuo kieto vandens išlaiko tinkamą plaukų porėtumą, todėl dažymo procedūros išlieka ilgiau. Apsaugotiems plaukams reikia mažiau plaukų formavimo priemonių, todėl sumažėja išlaidos ir galimas perteklinių priemonių kaupimasis.

Galbūt svarbiausia yra ta, kad išsaugoma galvos odos sveikata. Apsauga nuo kieto vandens, neleidžianti susidaryti mineralinėms nuosėdoms, kurios gali sukelti dirginimą ir trukdyti folikulų funkcijai, gali prisidėti prie sveikesnių plaukų augimo ciklų ir mažesnio ankstyvo plaukų retėjimo.

Papildomi plaukų priežiūros patarimai kieto vandens regionams

Papildomi plaukų priežiūros patarimai regionams su kietu vandeniu

Be filtravimo sistemų ir chelatinių produktų, kietą vandenį turinčių regionų gyventojai turėtų taikyti keletą specialių plaukų priežiūros metodų, kad sumažintų mineralų žalą. Kartą per savaitę skalaujant plaukus obuolių sidro actu galima ištirpinti susikaupusias mineralines medžiagas ir atkurti pH pusiausvyrą. Prieš šampūną naudojant kokosų arba argano aliejų, sukuriamas apsauginis barjeras nuo mineralinių medžiagų prasiskverbimo.

Keliaudami į vietoves, kuriose vanduo yra minkštesnis, gyventojai turėtų pasiimti vietinio vandens pavyzdžių, kad stilistas pateiktų individualias gydymo rekomendacijas. Be to, reguliariai, kas 4-6 savaites, planuojant valomąsias procedūras, pašalinamos susikaupusios nuosėdos.

Specialistai rekomenduoja vengti šiluminio stilizavimo iškart po plovimo kietu vandeniu, nes tai gali iškepti mineralus į plauko stiebą ir sukelti ilgalaikę struktūrinę žalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video