Darbo kolega vietoj kavos geria kokteilį. Maniau neverta, bet pamačiau rezultatus ir nustebau

drinks instead of coffee

Žaliasis gėrimas, pakeitęs rytinį kavos ritualą

Nors daugelis biuro darbuotojų dieną pradeda garuojančiu kavos puodeliu, Sarah Mitchell kiekvieną rytą į darbą ateina su stikliniu indu, pripildytu ryškiai žalio skysčio.

Tai špinatų, agurkų, salierų, imbiero ir citrinų sulčių mišinys – ingredientai, kuriuos ji pasiruošia savo galingame maišytuve anksti ryte.

Reklama

„Tai suteikia ilgalaikės energijos be kritimo,” – teigia Mitchell, kuri jau aštuonis mėnesius visiškai atsisakė kofeino.

Pasak jos, šis gėrimas ne tik aprūpina organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, bet ir suteikia hidratacijos, kurių kava neužtikrina. Mitchell pastebi, kad nuo to laiko, kai pakeitė kavą šiuo gėrimu, jos gebėjimas sutelkti dėmesį pagerėjo, energijos lygis tapo stabilesnis, o virškinimas – sklandesnis.

Permainos, pastebimos darbo rezultatuose

Praėjus vos trims savaitėms po to, kai Angela (Sarah) pakeitė kavą maistingųjų medžiagų gėrimu, jos kolegos pradėjo pastebėti subtilius pokyčius jos darbo rezultatuose:

Reklama

  • Popietinis produktyvumas išaugo maždaug 15%
  • Rečiau patiriamas energijos nuosmukis po pietų
  • Projektai užbaigiami vidutiniškai 7 valandomis greičiau
  • Vadovai pastebėjo geresnę koncentraciją vėlyvuose dienos susitikimuose
  • Aktyvesnis dalyvavimas diskusijose po 14 valandos

Nors koreliacija nebūtinai reiškia priežastinį ryšį, akivaizdus laiko sutapimas tarp gėrimo pakeitimo ir darbo rezultatų pagerėjimo paskatino kelis komandos narius persvarstyti savo kofeino vartojimo įpročius.

Už įprastos kavos kultūros ribų

Kavos ritualai taip giliai įsišakniję šiuolaikinėje biuro kultūroje, kad bet koks nukrypimas nuo įprastos tvarkos dažnai sukelia kolegų diskomfortą. Kai darbuotojas renkasi alternatyvų gėrimą – arbatą, kombučą ar maistingą kokteilį – jis meta iššūkį nusistovėjusiai socialinei sistemai.

Tyrimai rodo, kad tokie nuokrypiai gali sukelti socialinį nerimą, nes kolegos neretai mano, kad kavos nevartojantis asmuo tarsi vertina jų pasirinkimą neigiamai.

Reklama

Tačiau būtent šie maži trikdžiai skatina darbo aplinkos kultūros pokyčius, vedančius link labiau įtraukiančios aplinkos, kurioje gerbiami įvairūs sveikatos poreikiai ir asmeniniai pasirinkimai.

Mokslinis pagrindas: kas iš tiesų slypi tame žaliame gėrime

Angelos maistingame gėrime esama specialiai suformuoto maistinių medžiagų mišinio, sukurto palaikyti energijos lygį be kofeinui būdingo pakilimo ir kritimo efekto:

  • B grupės vitaminai, skatinantys ląstelių energijos gamybą
  • Adaptogenai (rodiola ir ašvaganda), padedantys įveikti stresą
  • L-teaninas, užtikrinantis sutelktą budrumą
  • Vidutinės grandinės trigliceridai, teikiantys pastovų „kurą” smegenų veiklai

Priešingai nei kava, sukelianti staigų kortizolio šuolį, šiame mišinyje naudojami lėčiau metabolizuojami junginiai, padedantys išlaikyti stabilų gliukozės kiekį kraujyje. Dėl rūgštinių junginių nebuvimo taip pat sumažėja virškinimo negalavimų, dažnai siejamų su kavos vartojimu.

Reklama

Netikėta nauda, pranokstanti energijos pakilimą

Žolinių gėrimų privalumai neapsiriboja vien energijos lygio pakėlimu:

  • Antioksidantai, kovojantys su ląstelių pažeidimais ir uždegimu
  • Geresnis virškinimas ir mažesnis rūgštingumo refleksas
  • Kokybiškesnis miegas dėl kofeino nebuvimo
  • Žemesnis nerimo lygis
  • Geresni hidratacijos rodikliai, nes šie gėrimai nepasižymi diuretiniu poveikiu, būdingu kofeininiams gėrimams

Sveikatingumo kultūros transformacija darbo vietoje

Šie pokyčiai prasidėjo nepastebimai, biuro poilsio kambaryje, kai vieno darbuotojo įprotis gerti žolinę arbatą sukėlė kolegų susidomėjimą. Netrukus sveikatingumo banga išplito į susitikimus ir pietų pertraukas.

Per tris mėnesius 40% darbuotojų į savo kasdienį režimą įtraukė bekofeinius gėrimus. Vadovybė pastebėjo sumažėjusį popietinį produktyvumo nuosmukį ir mažesnį nedarbingumo dienų skaičių.

Reklama

Reaguodama į šiuos teigiamus pokyčius, administracija įrengė hidratacijos stotelę, siūlančią filtruotą vandenį ir žolinius užpilus. Metinis įmonės sveikatos vertinimas atskleidė, kad darbuotojų energijos lygis pagerėjo 23% lyginant su praėjusiais metais, o tai paskatino vadovybę įgyvendinti oficialias sveikatingumo iniciatyvas.

Pamokos apie atvirumą pokyčiams

Kelias link sveikatingumo iniciatyvų atskleidė netikėtus darbuotojų asmeninius atradimus. Pradžioje vadovybė skeptiškai vertino alternatyvius sveikatingumo metodus, tačiau kai rezultatų pagerėjimas tapo neginčijamas, vadovai pripažino savo klaidą.

Ši patirtis išmokė organizaciją, kad išankstinės nuostatos dažnai trukdo naujovėms. Vėliau įmonėje buvo įsteigti kassavaitiniai forumai, kuriuose darbuotojai galėjo dalytis asmeniniais sveikatingumo atradimais be jokio vertinimo.

Reklama

Šis kultūrinis pokytis ne tik pagerino darbo aplinką, bet ir padidino visos komandos efektyvumą, įrodydamas, kad atvirumas naujovėms dažnai yra kelias į reikšmingą augimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like