Plaukų slinkimas? 5 maisto produktai, kurie padeda jiems natūraliai ataugti

natural foods for hair growth

Kovoti su plaukų slinkimu galima strategiškai renkantis mitybą. Omega-3 turtinga riebi žuvis, pavyzdžiui, lašiša, mažina uždegimą ir maitina folikulus. Kiaušiniuose yra biotino ir baltymų, būtinų keratino gamybai. Riešutai ir sėklos suteikia cinko ir vitamino E, kad plaukai būtų tankesni. Lapiniai žalumynai aprūpina geležimi ir foliantais, kurie pagerina deguonies patekimą į folikulus. Uogos suaktyvina kraujotaką ir pasižymi galingais antioksidantais. Šie penki maistinių medžiagų turtingi maisto produktai siūlo natūralius sprendimus tiems, kurie siekia atkurti retėjančius plaukus ir atgaivinti augimo ciklus.

Omega-3 turtingos riebios žuvys: Plaukų augimą stimuliuojanti gamtos priemonė

Keletas tyrimų rodo, kad omega-3 riebalų rūgštys, esančios tokiose žuvyse kaip lašiša, skumbrė ir sardinės, gali skatinti plaukų augimą ir mažinti plaukų slinkimą.

Reklama

Šios nepakeičiamosios riebalų rūgštys maitina plaukų folikulus, gerina galvos odos kraujotaką ir mažina uždegimą – sąlygos, būtinos idealiam plaukų augimui.

Omega-3 taip pat padeda palaikyti galvos odos drėkinimą, nes palaiko natūralią riebalų gamybą. Mokslininkai pastebėjo, kad omega-3 trūkumas dažnai siejamas su sausa galvos oda ir plaukų retėjimu.

Vegetarams linų sėmenys ir graikiniai riešutai yra augalinės kilmės omega-3 alternatyvos, nors žuvies šaltiniai suteikia geriausiai biologiškai prieinamas formas (EPA ir DHA).

Reklama

Riebios žuvies įtraukimas į maistą 2-3 kartus per savaitę gali padėti plaukams atsinaujinti.

Kiaušiniai: pilnas baltymų paketas stipresnėms sruogoms

Kiaušiniai: pilnas baltymų paketas stipresnėms sruogoms

Kiaušiniai yra vienas iš galingiausių plaukus stiprinančių maisto produktų, nes juose yra visų baltymų ir svarbiausių maistinių medžiagų. Kiaušiniuose esanti išskirtinė biotino koncentracija palaiko keratino infrastruktūrą plaukų folikuluose, o gausūs baltymai suteikia plaukams augti būtinų statybinių medžiagų.

Reklama

Kiaušiniuose esančios daug sieros turinčios aminorūgštys padeda suformuoti stiprius plaukų stiebus ir apsaugo nuo lūžinėjimo. Be to, kiaušiniuose yra cinko, seleno, vitaminų A ir D – gyvybiškai svarbių mikroelementų galvos odos sveikatai ir folikulų funkcijai.

Tiems, kurių plaukai retėja, kiaušinių įtraukimas į mitybą kelis kartus per savaitę gali padėti sustiprinti esamas sruogas ir paskatinti naujų augimą.

Riešutai ir sėklos: Sėklos ir sėklos: svarbiausi mineralai folikulų sveikatai.

Riešutuose ir sėklose gausu omega-3 riebalų rūgščių, cinko, seleno ir vitamino E. Riešutai ir sėklos yra koncentruotas maistinių medžiagų, būtinų sveikiems plaukų folikulams palaikyti, šaltinis.

Reklama

Graikiniai riešutai, linų sėmenys ir ispaninio šalavijo sėklos aprūpina omega-3 rūgštimis, kurios mažina uždegimą aplink plaukų folikulus ir užtikrina sveikesnį augimo ciklą. Brazilijos riešutuose yra daug seleno, kuris apsaugo nuo oksidacinio streso.

Moliūgų sėklose gausu cinko, kuris palaiko galvos odos ląstelių apykaitą ir atstatymą. Vos 28 gramai migdolų suteikia 37 % per parą reikalingo vitamino E, kuris padeda pagerinti galvos odos kraujotaką.

Reguliariai vartojant šiuos maistingųjų medžiagų turinčius maisto produktus galima labai pagerinti plaukų storį ir sumažinti slinkimą.

Reklama

Lapiniai žalumynai: Žalieji žalumynai: vitaminų šaltiniai, padedantys kovoti su plaukų retėjimu: vitaminų šaltiniai, padedantys kovoti su plaukų retėjimu

Lapiniai žalumynai, kuriuose gausu svarbiausių vitaminų ir mineralų, yra puikūs sąjungininkai kovoje su plaukų retėjimu ir slinkimu. Špinatai, lapiniai kopūstai ir šveicariniai mangoldai turi geležies ir folio rūgšties, t. y. maistinių medžiagų, būtinų deguonies pernešimui į plaukų folikulus ir apsaugančių nuo ankstyvo slinkimo.

Šiose žaliose daržovėse taip pat yra vitaminų A ir C, kurie palaiko sebumo – natūralaus aliejaus, drėkinančio galvos odą ir stiprinančio plaukus – gamybą.

Vitaminas C ypač stiprina kolageno sintezę, būtiną plauko struktūrai, ir kovoja su oksidaciniu stresu, kuris pažeidžia folikulus.

Reklama

Reguliariai vartojant tamsiai lapinius žalumynus, gaunama biotino ir kalcio, kurie dar labiau sustiprina plaukų vientisumą ir skatina tvirtą jų ataugimą.

Uogos: Galvos odos kraujotaką palaikantys antioksidantai

Daugybė uogų pasižymi išskirtinėmis antioksidacinėmis savybėmis, kurios labai pagerina galvos odos kraujotaką, sudarydamos idealias sąlygas plaukams ataugti.

Braškėse, mėlynėse ir gervuogėse yra elaginės rūgšties ir vitamino C, kurie apsaugo plaukų folikulus nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir stiprina kapiliarus, tiekiančius maistingąsias medžiagas į plaukų šaknis.

Reklama

Tyrimai rodo, kad šių antioksidantų turtingų vaisių vartojimas padeda išvengti ankstyvo žilimo ir kartu skatina storesnes sruogas.

Tamsiosiose uogose esantys antocianinai ypač skatina kolageno gamybą, palaiko plaukų struktūrą ir elastingumą.

Be to, daugumoje uogų esantys priešuždegiminiai junginiai mažina galvos odos dirginimą ir pleiskanų atsiradimą, kurie dažniausiai lemia pernelyg didelį plaukų slinkimą ir sutrikusį plaukų augimo ciklą.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like