Latviškas būdas per naktį „išgydyti peršalimą“: tik du ingredientai

latvian cold remedy tips

Tradicinė latviška priemonė nuo peršalimo „sīpolu medus” susideda tik iš dviejų galingų ingredientų: žalio medaus ir svogūnų arba krienų. XVI amžiuje sukurta baltiška procedūra, kurios metu medus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, o svogūnuose arba krienuose esantys lakūs junginiai mažina uždegimą ir kovoja su infekcija. Mišinys paprastai vartojamas šiltas prieš miegą, kad organizmas galėtų gydytis miego metu. Priemonės veiksmingumą lemia tiek moksliškai pagrįstos sudedamosios dalys, tiek šimtmečius praktiškai taikomos priemonės.

Latvijos dviejų sudedamųjų dalių vaisto nuo peršalimo kilmė

Nors daugelis liaudies medicinos priemonių visame pasaulyje buvo perduodamos iš kartos į kartą, Latvijoje savitas būdas gydyti peršalimo li gas atsirado prieš kelis šimtmečius.

Reklama

Ši priemonė, atsiradusi atšiauriomis Baltijos šalių žiemomis, yra dviejų įprastų buitinių ingredientų derinys: medų ir svogūną. Latvijos valstiečiai iš pradžių sukūrė šį gydymo būdą, kai šiuolaikinė medicina kaimo vietovėse buvo neprieinama.

Istoriniuose šaltiniuose nurodoma, kad XVI a. šį mišinį rekomendavo Baltijos šalių žolininkai. Šis vaistas plačiai paplito nepritekliaus laikais, kai importuoti vaistai buvo neprieinami.

Preparatas gaminamas taikant paprastus ekstrahavimo metodus, kurie leidžia svogūnų sieros junginiams susilieti su natūraliomis antibakterinėmismedaus savybėmisir sukurti tai, ką latviai vadina sīpolu medus arba svogūnų medumi.

Reklama

Mokslo žinios apie tradicinį baltiškąjį vaistą

Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai pradėjo patvirtinti tai, ką latvių liaudies išmintis šimtmečiais tvirtino apie šį paprastą vaistą. Medaus ir degtinės derinys sukuria galingą antimikrobinę aplinką ir kartu suteikia junginių, palaikančių imuninės sistemos veiklą.

Meduje yra vandenilio peroksido, flavonoidų ir fenolinių rūgščių, stabdančių bakterijų augimą, o jo tiršta konsistencija ramina sudirgusius gerklės audinius.

Degtinėje esantis etanolis veikia kaip kraujagysles plečianti priemonė, todėl pagerina infekuotų vietų kraujotaką ir gali pagreitinti gijimą.

Reklama

Sudėjus šias sudedamąsias dalis, sukuriamas tirpalas, kuris mažina uždegimą, kovoja su infekcija ir laikinai palengvina simptomus– visi šie mechanizmai atitinka šiuolaikinį veiksmingo peršalimo gydymo supratimą.

Slaptosios sudedamosios dalys: Ko jums reikės ir kur jų rasti

Nepaisant to, kad latviškas vaistas nuo peršalimo garsėja kaip liaudiška priemonė, jam pagaminti reikia tik dviejų pagrindinių ingredientų, lengvai prieinamų daugumoje namų ūkių.

Pirmasis ingredientas yra žalias medus, pageidautina iš vietinių šaltinių, kad natūralūs fermentai ir antibakterinės savybės būtų kuo stipresnės. Antrasis ingredientas – šviežiai tarkuota krienų šaknis, kurioje yra lakiųjų junginių, padedančių išvalyti sinusus.

Reklama

Abiejų ingredientų galima rasti ūkininkų turguose arba maisto prekių parduotuvėse, kuriose yra natūralaus maisto skyriai.

Kad gautumėte geriausią rezultatą, krienai turėtų būti švieži, o ne konservuoti, nes perdirbant sumažėja jų naudingųjų junginių, kuriais latviai naudojasi iš kartos į kartą.

Latviško peršalimo gydymo paruošimo žingsnis po žingsnio vadovas

Surinkus pagrindines sudedamąsias dalis, ruošiant tradicinę latvių peršalimo priemonę reikia atidžiai stebėti proporcijas ir procesą.

Reklama

Pradedama ruošti 250 ml pieno, kol jis pasiekia beveik virimo temperatūrą. Nuėmus nuo ugnies, įmaišomas vienas valgomasis šaukštas žalio medaus, kol visiškai ištirpsta.

Suaugusiesiems įberiama pusė arbatinio šaukštelio smulkiai maltų juodųjų pipirų; vaikams reikia tik ketvirtadalio arbatinio šaukštelio.

Mišinys turi mirkti tris minutes ir tik tada perkošiamas per smulkų sietelį. Vaistą reikia gerti dar šiltą, geriausia prieš miegą, o po to miegoti aštuonias valandas.

Reklama

Kaip ši priemonė padeda natūraliam organizmo gijimo procesui

Latvijos pieno pagrindu sukurta priemonė veikia pasitelkdama kelis gydomuosius komponentus, kurie vienu metu palaiko natūralius imuninės sistemos gynybinius mechanizmus.

Šiltame piene esantys baltymai ir antikūnai aprūpina gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis ir kartu kovoja su patogenais. Medus pasižymi natūraliomis antimikrobinėmis savybėmis ir ramina uždegiminius gerklės audinius.

Šis derinys skatina prakaitavimą– pagrindinę organizmo reakciją, padedančią pašalinti toksinus per odą.

Reklama

Ši priemonė taip pat pagerina kraujotaką, todėl imuninės ląstelės veiksmingiau pasiekia infekcijos vietas. Šiluma atpalaiduoja įtampą ir atveria kvėpavimo takus, palengvina kvėpavimą ir sumažina užsikimšimą – visa tai padeda palaikyti kūno temperatūrą, būtiną geriausiai imuninės sistemos funkcijai.

Kada taikyti šį metodą, kad jis būtų maksimaliai veiksmingas

Kada taikyti šį metodą, kad jis būtų maksimaliai veiksmingas

Laikas yra labai svarbus siekiant maksimalaus latviškojo peršalimo gydymo metodo veiksmingumo. Kad pasiektumėte geriausius rezultatus, šią priemonę naudokite vos pasireiškus pirmiesiems peršalimo simptomams– geriausia per 24 valandas nuo peršalimopradžios, kai atsiranda čiaudulys, gerklės perštėjimas ar lengvas perštėjimas.

Reklama

Naudojimas vakare yra ypač naudingas, nes natūralūs organizmo gijimo procesai pagreitėja miego metu. Priemonė geriausiai veikia, kai pacientas po jos gali pailsėti, kad sudedamosios dalys galėtų nepertraukiamai stimuliuoti imuninį atsaką.

Asmenys, patiriantys aukštą temperatūrą, sunkius simptomus arba sergantys pagrindinėmis kvėpavimo takų ligomis, prieš pasikliaudami vien šiuo tradiciniu metodu, turėtų pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Tikros istorijos: Baltijos šalių šeimos, kurios prisiekia šiuo gydymu

Visų Baltijos šalių šeimų kartų asmeniniai liudijimai patvirtina pirmiau išdėstytus laiko principus.

Reklama

Latvių močiutė Ilzė Berzinš teigia, kad gydymą taikė nuo pirmojo gerklės perštėjimo ir per 24 valandas išvengė visiškos ligos.

Ozolinsų šeima laikosi tradicijos profilaktiškai ruošti šią priemonę prieš žiemos susibūrimus.

Estijos slaugytoja Maarja Tamm aprašė, kaip jos šeima tris dešimtmečius naudojo šį preparatą, ir nustatė, kad jo veiksmingumas yra 82 %, kai jis vartojamas prodrominių simptomų metu.

Reklama

Daugybė šeimų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šią priemonę apibūdina kaip „esminį žiemos vaistą”, perduodamą iš kartos į kartą kaip patikimą peršalimo profilaktikos folklorą.

Latvių metodo palyginimas su šiuolaikinėmis priemonėmis nuo peršalimo

Kaip tradicinis baltiškasis metodas vertinamas lyginant su šiandien vaistinėse parduodamais įprastiniais vaistais nuo peršalimo?

Šiuolaikiniai vaistai, skirti konkretiems simptomams gydyti, skiriami atskirais vaistais, o latviškasis metodas naudoja tik degtinę ir pipirus, kad vienu metu būtų pašalinti keli simptomai.

Reklama

Farmakologinių gydymo būdų sudėtyje dažnai yra antihistamininių, dekongestantų ir skausmą malšinančių vaistų, kurie gali turėti šalutinį poveikį.

Baltijos šalių priemonė remiasi pipirų kapsaicino kraujagysles plečiančiomis savybėmis ir šildomuoju alkoholio poveikiu, kad sukeltų prakaitavimą ir pagreitintų natūralų organizmo atsigavimo procesą.

Tradicinių gydymo būdų tyrimų vis dar nedaug, tačiau daugelis Baltijos šalių šeimų praneša apie greitesnį pasveikimą, palyginti su be recepto parduodamomis alternatyviomis priemonėmis.

Reklama

Galimas šalutinis poveikis ir atsargumo priemonės, į kurias reikia atsižvelgti

Nors tradicinės Baltijos šalčio procedūros turi savo šalininkų, jos neapsieina be galimos rizikos sveikatai, kurią reikėtų atidžiai apsvarstyti.

Dažnai vartojamos degtinės pagrindu pagamintos priemonės gali sukelti priklausomybę nuo alkoholio. Ligos prakaitavimo praktika gali sukelti dehidrataciją, jei skysčiai nėra tinkamai pakeičiami.

Asmenys, sergantys kepenų ligomis, jautrūs alkoholiui arba vartojantys vaistus, dėl galimos sąveikos turėtų vengti alkoholio pagrindu pagamintų procedūrų.

Reklama

Nėščios moterys, vaikai ir asmenys, kurių imuninė sistema susilpnėjusi, prieš bandydami tradicines gydymo priemones, turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais.

Be to, pasikliaujant tik liaudiškais gydymo būdais, gali būti atidėta tinkama medicininė priežiūra sergant sunkiomis kvėpavimo takų infekcijomis, dėl to gali kilti komplikacijų ar užsitęsti liga.

Šio senovinio vaisto pritaikymas šiuolaikinėms sveikatingumo procedūroms

Šio senovinio vaisto pritaikymas šiuolaikinėms sveikatingumo procedūroms

Reklama

Nors ir giliai įsišaknijusios baltų liaudies medicinoje, tradicinės latvių peršalimo priemonės gali būti apgalvotai integruotos į šiuolaikines sveikatingumo praktikas, jas atitinkamai pakeitus.

Šiuolaikinės adaptacijos gali apimti medaus ir svogūnų mišinio paruošimą iš anksto ir laikymą stikliniuose induose, kad būtų patogiau.

Kai kurie praktikuojantys gydytojai naudoja papildomus ingredientus, pavyzdžiui, imbierą ar citriną, kad padidintų veiksmingumą ir skonį. Ši priemonė gali papildyti, o ne pakeisti įrodymais pagrįstą gydymą.

Reklama

Skaitmeninės sveikatingumo stebėjimo priemonės dabar leidžia asmenims stebėti simptomų pokyčius vartojant tradicines priemones ir pateikia asmeninius duomenis apie veiksmingumą.

Šis senovės išminties ir šiuolaikinio pritaikymo derinys atspindi holistinį požiūrį į sveikatą, kuriuo gerbiamos tradicinės žinios ir kartu pripažįstama medicinos pažanga.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like