Trys gėrimai, gerinantys miegą ir mažinantys stresą – viskas jūsų virtuvėje

sleep enhancing kitchen beverages

Trys moksliškai pagrįsti gėrimai gali pagerinti miego kokybę ir sumažinti stresą naudojant įprastus virtuvės ingredientus. Šiltas pienas su medumi ir cinamonu sujungia triptofaną su natūraliu saldumu ir skatina melatonino gamybą. Ramunėlių arbatoje yra apigenino – junginio, kuris jungiasi prie smegenų receptorių ir mažina nerimą. Vyšnių sultyse yra natūralaus melatonino, galinčio pailginti miego trukmę daugiau nei valanda. Be individualios naudos, šių gėrimų įtraukimas į vakaro ritualą sustiprina jų miegą gerinantį poveikį.

Mokslo žinios apie gėrimus kaip natūralias miego priemones

Gilinantis į gėrimų ir miego ryšį paaiškėja sudėtinga biocheminių reakcijų sąveika. Tam tikruose gėrimuose yra junginių, kurie natūraliai veikia neurotransmiterius ir hormonus, reguliuojančius miego ciklus.

Reklama

Gėrimai, kuriuose gausu triptofano, skatina serotonino gamybą, kuris virsta melatoninu– pagrindiniu miegą reguliuojančiu hormonu.

Tuo tarpu arbatoje esantys junginiai, pavyzdžiui, L-teaninas, veikia GABA receptorius ir ramina nervų sistemą.

Magnio turintys gėrimai padeda atpalaiduoti raumenis ir mažina kortizolio kiekį.

Reklama

Šios natūralios priemonės, skirtingai nei farmacinės intervencijos, veikia subtiliai, nes palaiko organizmui būdingus miego mechanizmus, o ne priverčia miegoti, cheminėmis medžiagomis slopindamos budrumo kelius.

Šiltas pienas su medumi ir cinamonu: klasikinis naktinis ramintojas

Šiltas pienas su medumi ir cinamonu yra viena iš labiausiai laiko patikrintų miego gydymo priemonių, kurios tradiciniu deriniu rėmėsi ištisos kartos, kad geriau pailsėtų.

Šis gėrimas sujungia kelis miegą skatinančius elementus: piene yra triptofano, aminorūgšties, padedančios gaminti serotoniną ir melatoniną, o medus suteikia nedidelį kiekį miegą reguliuojančių hormonų.

Reklama

Cinamonas prideda priešuždegiminių savybių, kurios gali sumažinti nemalonius pojūčius naktį, todėl galima ramiau miegoti.

Šio šilto gėrimo ruošimo ir lėto vartojimo ritualas taip pat sukelia psichologinius atsipalaidavimo signalus, kurie signalizuoja, kad kūnas turi pereiti į miego režimą, todėl tai veiksmingas proto ir kūno pasiruošimas miegui.

Ramunėlių arbata: Gamtos raminamoji priemonė puodelyje

Tūkstančius metų garsėjanti kaip natūrali priemonė nuo nemigos ir nerimo, ramunėlių arbata pasižymi švelniu raminamuoju poveikiu be šalutinio farmacinių alternatyvų poveikio.

Reklama

Šiame vaistažolių užpile yra apigenino – antioksidanto, kuris jungiasi prie specifinių smegenų receptorių, mažina nerimą ir skatina miegą.

Tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant ramunėlių arbatą ne tik pagerėja miego kokybė, bet ir sumažėja depresijos simptomai.

Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, specialistai rekomenduoja vieną valgomąjį šaukštą džiovintų ramunėlių žiedų penkias minutes prieš miegą pamirkyti karštame vandenyje.

Reklama

Pridėjus truputį medaus, galima pagerinti skonį nesumažinant gydomosios naudos.

Vyšnių sultys: Melatonino turtingas miegą skatinantis preparatas

Miego ekspertai garsėja natūraliu melatonino kiekiu, todėl vyšnių sultys yra patraukli alternatyva tiems, kurie kovoja su nemiga ar sutrikusiu miegu.

Tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant trešnių sultis miego trukmė gali pailgėti iki 84 minučių per naktį.

Reklama

Skirtingai nuo sintetinių papildų, šiose sultyse melatoninas gaunamas biologiškai prieinamu pavidalu kartu su priešuždegiminiais junginiais, kurie dar labiau skatina atsipalaidavimą.

Vyšniose esantys antocianinai taip pat padeda reguliuoti organizmo miego ir budrumo ciklą, mažindami uždegimą ir oksidacinį stresą.

Kad rezultatai būtų geriausi, ekspertai rekomenduoja suvartoti 236 mililitrus maždaug valandą prieš miegą.

Reklama

Vakaro ritualas: kada ir kaip vartoti šiuos gėrimus

Miegą skatinančių gėrimų vartojimo laikas ir būdas turi didelę įtaką jų veiksmingumui. Specialistai rekomenduoja šiuos miegoti padedančius gėrimus gerti likus 1-2 valandoms iki miego, kad organizmas spėtų apdoroti naudingus junginius ir sumažėtų naktinių apsilankymų tualete.

Svarbu temperatūra – šilti gėrimai, pavyzdžiui, žolelių arbatos ir auksinis pienas, skatina atsipalaidavimą, o raugintų vyšnių sultis geriausia patiekti vėsias. Nuoseklus laikas padeda nustatyti cirkadinio ritmo signalus, kurie signalizuoja organizmui, kad reikia ruoštis miegui.

Šių gėrimų įtraukimas į technologijomis neapkrautą nusiraminimo rutiną sustiprina jų naudą. Juos derinant su ramiomis veiklomis, pavyzdžiui, skaitymu ar švelniu tempimu, sukuriamas kruopštus vakaro ritualas, kuris tiek protą, tiek kūną paruošia atkuriamajam miegui.

Reklama

Papildomi ingredientai, kuriais pagerinsite miegą skatinančius gėrimus

Nors pagrindiniai gėrimai yra labai naudingi miegui, tam tikri papildomi ingredientai gali padidinti jų veiksmingumą dėl papildomų savybių.

Arbatinis šaukštelis žalio medaus suteikia natūralių cukrų, kurie palaiko melatonino gamybą. Žiupsnelyje muskato riešuto yra miristicino, kuris saikingai vartojamas pasižymi lengvu raminamuoju poveikiu. Cinamonas ne tik pagerina skonį, bet ir padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje miego metu.

Žolelių arbatose švieži melisos lapeliai sustiprina raminamąjį poveikį, o šlakelis vanilės ekstrakto suteikia raminantį aromatą. Ieškantys gilesnio atsipalaidavimo gali įdėti ketvirtadalį arbatinio šaukštelio magnio miltelių, kurie palaiko raumenų atsipalaidavimą ir nervų sistemos veiklą.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like