5 natūralūs būdai padidinti libido – be jokių papildų

Norint natūraliai padidinti lytinį potraukį, reikia atkreipti dėmesį į kelis gyvenimo būdo veiksnius. Kokybiškas miegas (7-9 val.) stabilizuoja hormonų gamybą, o reguliari vidutinio sunkumo mankšta didina kraujotaką ir endorfinų kiekį. Mityba, kurioje gausu cinko, antioksidantų ir sveikų riebalų, palaiko seksualinę sveikatą. Kasdienė streso mažinimo praktika, pavyzdžiui, meditacija, neutralizuoja lytinį potraukį slopinantį kortizolį. Emocinio intymumo kūrimas bendraujant ir neseksualiais prisilietimais atkuria fizinį potraukį. Šie įrodymais pagrįsti metodai siūlo tvarius būdus, kaip atgaivinti seksualinę gerovę be papildų.

Teikite pirmenybę kokybiškam miegui, kad užtikrintumėte hormonų pusiausvyrą

Nagrinėjant natūralius būdus, kaip padidinti lytinį potraukį, labai svarbus veiksnys yra kokybiškas miegas. Tyrimai nuolat rodo, kad netinkamas miegas sutrikdo hormonų pusiausvyrą, ypač testosterono gamybą tiek vyrams, tiek moterims.

Reklama

Gilaus miego fazių metu organizmas reguliuoja esminius hormonus, kurie turi įtakos lytiniam potraukiui. Lėtinis miego trūkumas gali padidinti kortizolio kiekį, kuris tiesiogiai slopina lytinių hormonų gamybą.

Suaugusieji turėtų siekti 7-9 valandų nepertraukiamo naktinio miego.

Nuoseklaus miego grafiko sudarymas, patogios miego aplinkos sukūrimas, ekrano laiko ribojimas prieš miegą ir kofeino vartojimo po vidurdienio sumažinimas gali labai pagerinti miego kokybę, o kartu ir lytinį potraukį.

Reklama

Išjudinkite savo kūną: mankšta kaip libido stiprinimo priemonė

Reguliarus fizinis aktyvumas yra viena iš veiksmingiausių natūralių libido skatinimo priemonių, darančių įtaką tiek fiziologiniams, tiek psichologiniams seksualinės sveikatos aspektams.

Fiziniai pratimai didina kraujotaką visame kūne, taip pat ir lytinių organų srityse, todėl didėja susijaudinimo gebėjimas. Jis taip pat skatina endorfinų ir testosterono – hormonų, tiesiogiai susijusių su lytiniu potraukiu – gamybą.

Tyrimai rodo, kad 20-30 minučių vidutinio sunkumo širdies ir kraujagyslių veiklos 3-5 kartus per savaitę duoda idealią naudą.

Reklama

Jėgos treniruotės suteikia papildomų privalumų, nes gerina kūno įvaizdį ir pasitikėjimą savimi – psichologinius veiksnius, kurie daro didelę įtaką potraukiui.

Tačiau pernelyg intensyvūs didelio fizinio krūvio pratimai gali laikinai sumažinti lytinį potraukį, nes padidina kortizolio kiekį ir sukelia fizinį nuovargį.

Sąmoningas valgymas: Maistas, kuris natūraliai didina troškimą

Sąmoningas valgymas: Maistas, kuris natūraliai didina troškimą

Reklama

Tai, ką mes vartojame, daro didelę įtaką mūsų hormonų pusiausvyrai ir seksualinei energijai. Tam tikruose maisto produktuose yra junginių, kurie natūraliai palaiko lytinį potraukį įvairiais mechanizmais.

Cinko turtingi maisto produktai, pavyzdžiui, austrės, moliūgų sėklos ir žole šeriama jautiena, padeda gaminti testosteroną – pagrindinį lytinio potraukio hormoną.

Antioksidantų kupini vaisiai, ypač arbūzai, braškės ir citrusiniai vaisiai, gerina kraujotaką visame kūne, įskaitant lytinius organus.

Reklama

L-arginino turintys maisto produktai, pavyzdžiui, graikiniai riešutai, avinžirniai ir juodasis šokoladas, didina azoto oksido gamybą ir gerina kraujotaką.

Avokadai suteikia sveikų riebalų, kurie palaiko hormonų gamybą, o adaptogeninės žolelės, tokios kaip maca ir ženšenis, padeda reguliuoti streso hormonus, kurie gali slopinti potraukį.

Streso mažinimo būdai seksualinei gerovei

Lėtinis stresas yra viena didžiausių kliūčių sveikai lytinei funkcijai, nes padidėjęs kortizolio kiekis tiesiogiai slopina reprodukcinius hormonus ir mažina potraukį. Kasdienė streso mažinimo praktika gali veiksmingai neutralizuoti šias fiziologines reakcijas.

Reklama

Įrodymais pagrįsti metodai: progresuojantis raumenų atsipalaidavimas, diafragminis kvėpavimas ir dėmesingo įsisąmoninimo meditacija– kiekvienam iš jų užtenka vos 10-15 minučių per dieną, kad jie duotų apčiuopiamos naudos.

Reguliarus fizinis aktyvumas, ypač joga ir taiči, sujungia judėjimą ir kvėpavimą, kad sumažintų kortizolio gamybą.

Aiškios ribos tarp darbo ir asmeninio gyvenimo dar labiau palaiko hormonų pusiausvyrą.

Reklama

Net trumpas buvimas gamtoje turi stresą mažinantį poveikį, kuris koreliuoja su geresniais seksualinės gerovės rezultatais.

Emocinis artumas: Atkurti ryšį ne tik fiziniu prisilietimu.

Nors santykius dažnai inicijuoja fizinė trauka, emocinis artumas yra tvaraus seksualinio potraukio ir pasitenkinimo pagrindas.

Poroms, kurių lytinis potraukis sumažėjęs, gali būti naudinga atkurti emocinius ryšius atliekant tikslingus bendravimo pratimus.

Reklama

Veiksmingos strategijos – tai reguliaraus pokalbio laiko planavimas, neatitraukiant dėmesio, aktyvaus klausymosi praktika ir dėkingumo vienas kitam išreiškimas.

Dalijimasis pažeidžiamumu saugioje erdvėje sukuria gilesnius ryšius, kurie natūraliai sustiprina seksualinį potraukį.

Daugelis terapeutų rekomenduoja poroms užsiimti neseksualiais prisilietimais, pavyzdžiui, rankų laikymu ar masažu, kad atkurtų fizinio ryšio komfortą.

Reklama

Kasdieniai ryšio ritualai – net trumpos akių kontakto akimirkos ar reikšmingi apkabinimai – gali palaipsniui atgaivinti neurocheminius kelius, susijusius su emociniu ir fiziniu intymumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like