Kosmetologai įspėja apie penkis įprastus įpročius, kasdien kenkiančius odos sveikatai. Karštas dušas ati ma apsauginius aliejus, o pernelyg intensyvus šveitimas pažeidžia odos barjerą. Debesuotomis dienomis nenaudojant apsauginio kremo nuo saulės, kenksmingi ultravioletiniai spinduliai prasiskverbia į odą ir sukelia priešlaikinį senėjimą. Skaitmeninių prietaisų skleidžiama mėlyna šviesa greitina odos senėjimą dėl laisvųjų radikalų susidarymo. Galiausiai, per daug odos priežiūros produktų sluoksniuojant tarpusavyje susidaro sudedamųjų dalių prieštaravimų ir sumažėja jų veiksmingumas. Supratę šiuos tyliuosius odos naikintojus, sužinosite, kaip išsaugoti sveikesnę veido odą.
Vėsinantis karštas dušas: Kasdienis drėgmės vagis
Deginantis karštas lietus: Kasdienis drėgmės vagis
Beveik visi mėgsta patogiai nusiprausti po karštu dušu, ypač šaltuoju metų laiku, tačiau šis paplitęs įprotis labai kenkia odos sveikatai.
Karštas vanduo iš odos atima natūralius apsauginius aliejus ir pažeidžia drėgmės barjerą, būtiną odos drėkinimui. Dėl to oda sausėja, pleiskanoja ir dirgsta, ypač jautri arba jau pažeista.
Dermatologai rekomenduoja vietoj to praustis po dušu drungname vandenyje ir ne ilgiau kaip dešimt minučių.
Drėkinamuoju kremu iš karto po maudynių padedama išsaugoti likusį drėkinimą. Asmenys, sergantys tokiomis ligomis kaip egzema ar psoriazė, turėtų būti ypač atsargūs, nes per didelis karštis gali sukelti paūmėjimus ir sustiprinti simptomus.
Perteklinis šveitimas: Kada švarus tampa kenksmingas.
Kaip dažnai odos priežiūros entuziastai šveičia veidą, siekdami tobulo švytėjimo?
Dermatologai įspėja, kad pernelyg intensyvus šveitimas pažeidžia apsauginį odos barjerą, todėl oda tampa jautri, parausta ir sudirgsta.
Nors šveitimu pašalinamos negyvos odos ląstelės, per dažnas šveitimas pašalina natūralius aliejus, kurie apsaugo nuo aplinkos agresorių.
Tai mažina drėgmės sulaikymą ir greitina senėjimą. Specialistai rekomenduoja normalios odos fizinį šveitimą riboti iki 1-2 kartų per savaitę, o jautriai odai – rečiau.
Pernelyg intensyvaus odos šveitimo požymiai: neįprastas blizgesys, tempimas, dažnesni iššutimai ir dilgčiojimas naudojant produktus.
Atsiradus šiems simptomams, specialistai pataria nutraukti bet kokį šveitimą, kol oda visiškai užgis.
Apsaugos nuo saulės praleidimas debesuotomis dienomis: UV spindulių žala nedaro pertraukų
Daugelio žmonių klaidingas įsitikinimas, kad UV spinduliai kenkia tik saulėtomis dienomis, lemia vieną iš žalingiausių odos priežiūros įpročių: apsauginio kremo nuo saulės nenaudojimą, kai debesuota.
Dermatologai pabrėžia, kad iki 80 % UV spinduliuotės prasiskverbia pro debesis ir toliau kenkia odai nepriklausomai nuo oro sąlygų.
Šie nematomi spinduliai skatina priešlaikinį senėjimą, hiperpigmentaciją ir didina odos vėžio riziką.
Visus metus naudokite apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip 30 SPF filtru, kad apsisaugotumėte nuo UVA ir UVB spindulių.
Ši praktika turėtų tapti tokia pat įprasta, kaip ir dantų valymas, nepriklausomai nuo sezono ar orų prognozių.
Net ir trumpalaikis, kaupiantis saulės spinduliams, laikui bėgant padaro didelę žalą.
Telefono ekrano mėlynosios šviesos poveikis: skaitmeninis senėjimo greitintojas
Nors odą būtina saugoti nuo natūralios UV spinduliuotės, pastaruoju metu mūsų kasdieniai skaitmeniniai įpročiai kelia dar didesnę grėsmę. Telefonų, planšetinių kompiuterių ir kompiuterių skleidžiama mėlyna šviesa, vadinama didelės energijos regimąja šviesa (HEV), prasiskverbia giliau į odą nei UV spinduliai.
Tyrimai rodo, kad ilgalaikis poveikis gali pagreitinti fotosenėjimą dėl laisvųjų radikalų susidarymo ir kolageno irimo. Tai pasireiškia padidėjusia hiperpigmentacija, smulkiomis raukšlėmis ir odos gležnumu.
Kosmetologai rekomenduoja naudoti mėlynąją šviesą filtruojančias ekrano apsaugos priemones, įjungti naktinio režimo nustatymus, reguliariai daryti ekrano pertraukas ir naudoti antioksidantų turinčias odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip niacinamidas ar geležies oksidai, specialiai sukurti kovai su skaitmeninės šviesos daroma žala.
Produktų sluoksniavimo perkrova: Kada odos priežiūra tampa neproduktyvi
Šiuolaikinis odos priežiūros entuziazmas netyčia sukėlė susirūpinimą keliančią tendenciją, vadinamą „odos priežiūros maksimalizmu”, kai entuziastai sluoksniuoja daugybę produktų, nesuprasdami jų sąveikos.
Dermatologai įspėja, kad toks požiūris gali pakenkti odos barjero funkcijai dėl sudedamųjų dalių konfliktų ir per didelio šveitimo. Tyrimai rodo, kad tokios veikliosios medžiagos kaip retinoidai, vitaminas C ir rūgštys dažnai neutralizuoja viena kitą arba netinkamai derinamos sukelia dirginimą.
Be to, produktų sankaupos neleidžia naudingoms sudedamosioms dalims prasiskverbti giliau ir gali užkimšti poras. Tai paradoksaliai sukelia tas pačias problemas, kurias naudotojai bando išspręsti, įskaitant išbėrimus, paraudimą ir jautrumą.
Specialistai rekomenduoja supaprastintas procedūras su papildomais produktais, paliekant pakankamai laiko tarp priemonių naudojimo.