Sveikatinamosios sodo augalų savybės: šie 3 augalai valo kraują ir kepenis

blood and liver cleansing plants

Trys paplitę augalai pasižymi puikiomis kraujo ir kepenų valymo savybėmis. Kiaulpienė palaiko kepenų funkciją junginiais, skatinančiais tulžies gamybą ir aprūpinančiais svarbiausiais vitaminais. Pienių raugerškio sudėtyje yra silimarino, kuris apsaugo kepenų ląsteles ir didina glutationo gamybą. Ciberžolėje esantis kurkuminas pasižymi priešuždegiminiu poveik iu ir palaiko detoksikacijos procesus. Šios natūralios priemonės istoriškai taikomos tradicinėje medicinoje ir patvirtintos šiuolaikiniais moksliniais tyrimais. Toliau aprašoma, kaip šias galingas žoleles įtraukti į kasdienę sveikatingumo rutiną.

Kiaulpienė: Kukli kiemo piktžolė, pasižyminti galingomis detoksikuojančiomis savybėmis.

Paprastosios kiaulpienės – augalo, kuris dažnai atmetamas kaip paprastas sodo trukdis, nors pasižymi nepaprastomis gydomosiomis savybėmis– atsparumas.

Reklama

Vaistinės kiaulpienės (Taraxacum officinale) sudėtyje yra stiprių junginių, kurie palaiko kepenų funkciją ir skatina tulžies gamybą, stiprina natūralius organizmo detoksikacijos procesus.

Visas augalas yra naudingas sveikatai – šaknyse yra karčiųjų junginių, kurie gerina virškinimą, o lapuose yra vitaminų A, C ir K bei mineralų, tokių kaip geležis ir kalis.

Tyrimai rodo, kad kiaulpienių ekstraktas gali mažinti uždegimą ir palaikyti inkstų funkciją.

Reklama

Tradiciniai žolininkai kiaulpienes šimtmečius naudojo kraujui valyti ir gelta gydyti.

Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina jos hepatoprotekcinį poveikį ir patvirtina šios piktžolės reikšmę natūraliojoje medicinoje.

Pieno raktažolė: Kepenų sergėtojas iš gamtos, turintis šimtametes gydomąsias tradicijas

Silybum marianum, paprastai žinomas kaip pienės raugerškis, yra viena iš stipriausių hepatoprotekcinių žolelių, kurios gydymo tradicijos siekia daugiau nei 2000 metų.

Reklama

Pagrindinis augalo veiklusis junginys, silimarinas, koncentruojasi jo sėklose ir pasižymi nepaprasta kepenis apsaugančia nauda. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pienės raktažolės neleidžia toksinams prasiskverbti į kepenų ląsteles, didina glutationo gamybą ir spartina kepenų ląstelių regeneraciją.

Šiuolaikinės klinikinės priemonės taikomos gydant alkoholinę kepenų ligą, virusinį hepatitą ir apsinuodijimą grybais. Šis augalas taip pat yra perspektyvus reguliuojant cukraus kiekį kraujyje ir mažinant uždegimą visame organizme.

Pienių raktažolė auga daugelyje sodų ir gali būti vartojama kaip arbata, tinktūra arba standartizuotas ekstraktas.

Reklama

Ciberžolė: Auksinė šaknis, padedanti išvalyti visą kūną

Curcuma longa, plačiai žinoma kaip ciberžolė, yra vienas iš labiausiai ištirtų vaistinių augalų, kurio ryškiai geltonai oranžinis šakniastiebis turi galingų biologiškai aktyvių junginių, palaikančių viso organizmo detoksikaciją.

Kurkuminas, pagrindinis veiklusis komponentas, pasižymi puikiomis priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Tyrimai rodo, kad jis gerina kepenų funkciją skatindamas tulžies gamybą ir apsaugodamas kepenų ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Be to, ciberžolė gerina kraujotaką ir mažina lipidų peroksidaciją kraujyje.

Reklama

Tradicinėje ajurvedos medicinoje ciberžolė šimtmečius naudojama kaip kraują valanti priemonė. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina ciberžolės gebėjimą neutralizuoti aplinkos toksinus ir kartu palaikyti natūralius organizmo valymo mechanizmus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like