Stiprus noras valgyti česnaką – parazitų atsiradimo požymis

garlic craving indicates parasites

Nors kai kurie teigia, kad noras valgyti česnaką rodo parazitines infekcijas, mokslinių įrodymų, patvirtinančių šį konkretų ryšį, yra nedaug. Česnakuose yra alicino – junginio, pasižyminčio įrodytomis antiparazitinėmis savybėmis, veiksmingai kovojančio su tokiais žarnyno įsibrovėliais kaip Giardia. Nuolatiniai virškinimo sutrikimai, nuovargis, nepaaiškinamas svorio kritimas ir potraukis maistui verčia kreiptis į gydytoją. Prieš pradedant gydymą būtina tinkamai nustatyti diagnozę atlikus išmatų ar kraujo tyrimus. Tiek įprastiniai vaistai, tiek natūralios priemonės yra veiksmingi būdai parazitų sukeltoms problemoms spręsti.

Mokslas apie potraukį maistui ir parazitų infekcijas

Ryšys tarp potraukio maistui ir parazitinių infekcijų yra sudėtinga biologinių ir elgesio mechanizmų sąveika.

Reklama

Tyrimai rodo, kad parazitai gali daryti įtaką šeimininko elgsenai, siekdami pagerinti savo išgyvenimą ir dauginimąsi. Kai kurie parazitai gali keisti neurotransmiterių lygį arba sukelti imunines reakcijas, kurios turi įtakos apetito reguliavimui.

Nors mokslinėje literatūroje užfiksuoti atvejai, kai parazitai keičia šeimininko pomėgius, įrodymų, kad česnakų troškimas yra susijęs su parazitinėmis infekcijomis, yra nedaug.

Ši hipotezė grindžiama dokumentais patvirtintomis antiparazitinėmis česnako savybėmis. Teoriškai organizmas gali trokšti medžiagų, kurios pašalina pagrindinį disbalansą – šis reiškinys pastebimas esant tam tikriems mitybos trūkumams.

Reklama

Reikia atlikti tolesnius kontroliuojamus tyrimus, kad būtų galima patvirtinti šias siūlomas sąsajas tarp potraukio konkrečiam maistui ir parazitų buvimo.

Kaip česnakų antiparazitinės savybės padeda kovoti su žarnyno įsibrovėliais

Alicinas, pagrindinis biologiškai aktyvus česnako junginys, pasižymi stipriu antiparazitiniu poveikiu, pasireiškiančiu keliais veikimo mechanizmais. Susmulkinus ar sukramčius česnaką, fermentas aliinazė paverčia aliiną į aliciną ir sukuria daug sieros turinčią gynybinę sistemą, kuri sutrikdo parazitų medžiagų apykaitą.

Moksliniais tyrimais įrodytas česnako veiksmingumas prieš įvairius žarnyno parazitus, įskaitant Giardia, Entamoeba ir helmintus. Jo sieros junginiai pažeidžia parazitų ląstelių membranas, slopina svarbiausius fermentus ir generuoja reaktyviąsias deguonies rūšis, kurios yra toksiškos įsibrovėliams.

Reklama

Be to, česnakai stiprina imuninį atsaką, stimuliuodami natūralias ląsteles žudikes ir makrofagus, kurie naikina parazitines infekcijas.

Dažniausi simptomai, lydintys su parazitais susijusį potraukį česnakams

Kodėl parazitinių infekcijų metu tam tikri kūno simptomai dažnai sutampa su neįprastu potraukiu česnakams ? Atsakymas slypi organizmo įgimtuose gynybos mechanizmuose.

Parazitinės infekcijos paprastai pasireiškia virškinimo sutrikimais, įskaitant pilvo pūtimą, viduriavimą ir nepaaiškinamą vidurių užkietėjimą. Dažnai pasireiškia nuolatinis nuovargis, nepaaiškinamas svorio kritimas, anemija, dantų griežimas miegant ir odos dirginimas.

Reklama

Šie simptomai atsiranda parazitams konkuruojant dėl maistinių medžiagų ir išskiriant toksinus į šeimininko organizmą. Organizmas, atpažinęs česnako antiparazitinius junginius, gali sukelti potraukį kaip biologinį atsaką į kovą su infekcija – iš esmės primityvi savigydos forma per mitybos instinktą.

Įtariamų parazitinių infekcijų tyrimo ir diagnostikos galimybės

Įtardami parazitinę infekciją pagal česnakų potraukį ir susijusius simptomus, pacientai turėtų kreiptis dėl tinkamų diagnostinių tyrimų savo būklei patvirtinti.

Įprasti diagnostikos metodai yra išmatų tyrimai, kuriais galima aptikti žarnyno parazitus atliekant mikroskopinę išmatų mėginių analizę. Kraujo tyrimais galima nustatyti antikūnus, kurie gaminami reaguojant į parazitinius įsibrovėlius.

Reklama

Norėdami atlikti išsamesnį vertinimą, gydytojai gali paskirti specializuotus vaizdinimo tyrimus, pavyzdžiui, ultragarso ar kompiuterinės tomografijos tyrimus, kad pamatytų parazitus audiniuose ar organuose.

Kai kuriais atvejais endoskopinės procedūros leidžia tiesiogiai vizualizuoti virškinimo traktą.

Norint nustatyti tikslią diagnozę, paprastai reikia kelių tyrimų metodų, nes kai kuriuos parazitus vis dar sunku aptikti vieninteliu diagnostikos metodu.

Reklama

Natūralūs ir medicininiai žarnyno parazitų gydymo būdai

Egzistuoja keletas veiksmingų žarnyno parazitų sukeltų infekcijų gydymo metodų , pradedant įprastinėmis medicininėmis intervencijomis ir baigiant natūraliomis priemonėmis.

Medicininis gydymas paprastai apima receptinius antiparazitinius vaistus, tokius kaip albendazolas, mebendazolas ar metronidazolas, kurie skirti konkretiems parazitams, remiantis tikslia diagnoze.

Natūralūs metodai apima antimikrobinių žolelių, pavyzdžiui, česnakų, juodųjų graikinių riešutų, pelynų, gvazdikėlių ir raudonėlių aliejaus, vartojimą. Šiuose augaluose yra junginių, kurie gali sukurti parazitams nepalankią aplinką.

Reklama

Keičiant mitybą dažnai stengiamasi atsisakyti cukraus ir perdirbtų maisto produktų ir padidinti skaidulinių medžiagų suvartojimą. Probiotikai palaiko žarnyno mikrobiomo pusiausvyrą ir gali padėti atsigauti.

Sunkių infekcijų atveju medicininis įsikišimas išlieka būtinas, nors natūralios priemonės gali papildyti įprastinį gydymą.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like