Slaptas Egiptiečių metodas gerai išsimiegoti: senovės technika padeda greičiau užmigti

ancient egyptian sleep technique

Pagal senovės egiptiečių miego metodą plona medvilninė paklodė lengvai sudrėkinama vėsiu vandeniu ir naudojama kaip užklotas. Šis metodas sukelia garuojantį vėsinimą, kuris padeda sumažinti kūno temperatūrą – svarbiausią miego pradžios veiksnį. Egiptiečiai miegą laikė šventa būsena, todėl šį vėsinimo būdą derino su aromatiniais aliejais ir specifinėmis miego padėtimis. Šiuolaikinės adaptacijos apima specialius vėsinančius audinius ir temperatūrą reguliuojančią patalynę. Šis metodas naudingas ne tik miegui, bet ir mažina nerimą ir gerina kognityvines funkcijas.

Senovės egiptietiškų miego metodų ištakos

Nors pastaraisiais dešimtmečiais šiuolaikinis miego mokslas gerokai patobulėjo, senovės egiptiečiai jau 3000 m. pr. m. e. sukūrė sudėtingus miego metodus. Iš hieroglifų matyti, kad miegą jie laikė šventa transformacijos būsena tarp gyvenimo ir mirties.

Reklama

Egipto diduomenė miegojo ant pakeltų medinių lovų su lininiais galvos atlošais, o paprasti žmonės miegojo ant nendrinių kilimėlių iš palmių lapų. Jie atlikdavo ritualus su vėsiomis voniomis, aromatiniais aliejais ir maldomis miego dievybėms, tokioms kaip Besas ir Tutu.

Papirusų įrašai rodo, kad buvo mokomasi specialių kvėpavimo technikų, padedančių nusiraminti. Šie metodai buvo aprašyti medicininiuose tekstuose, rastuose šventyklų kompleksuose, skirtuose gydymui ir atstatymui.

Mokslas apie temperatūrą ir miego kokybę

Daugybė tyrimų patvirtina, kad kūno temperatūros reguliavimas yra labai svarbus miego kokybei. Artėjant vakarui kūno temperatūra natūraliai krenta, o tai smegenims signalizuoja, kad laikas miegoti. Šis termoreguliacijos procesas skatina melatonino, hormono, atsakingo už miego pradžią, išsiskyrimą.

Reklama

Tyrimai rodo, kad kūno vėsinimas pagreitina miego pradžią ir pagerina miego struktūrą. Ideali miegamojo temperatūra daugumai suaugusiųjų yra 15-20 °C.

Per didelė šiluma sutrikdo greitų akių judesių (REM) miegą ir gilaus miego fazes, o tinkamas vėsinimas pagerina lėtųjų bangų miegą – labiausiai atstatantį miego ciklo etapą.

Kaip tinkamai sudrėkinti patalynę, kad pasiektumėte optimalių rezultatų

Remiantis mūsų supratimu apie temperatūros įtaką miego kokybei, senovinis patalynės drėkinimo metodas yra praktiškas būdas pasiekti vėsinimo efektą nenaudojant šiuolaikinių technologijų.

Reklama

Norėdami tinkamai įgyvendinti šį metodą, lengvai sudrėkinkite ploną medvilninę paklodę vėsiu vandeniu, kad ji liktų tik drėgna, o ne šlapia. Kruopščiai nuspauskite paklodę, kol beveik išdžius, tada paskleiskite ją ant lovos arba naudokite kaip viršutinį sluoksnį.

Jei norite tikslingai vėsinti, daugiausia dėmesio skirkite kūno pulso taškams: kaklui, riešams ir pėdoms.

Aplinkoje, kurioje mažai drėgmės, šis metodas sukuria švelnų garuojantį vėsinimą, kuris palaipsniui išsisklaido per naktį, imituodamas natūralų kūno temperatūros mažėjimą miego metu.

Reklama

Šiuolaikinės egiptietiškojo miego metodo adaptacijos

Nors egiptietiškas miego metodas yra senovinės kilmės, jis gerokai patobulėjo, kad atitiktų šiuolaikinį gyvenimo būdą ir pageidavimus.

Šiuolaikinės adaptacijos apima specialių vėsinančių pagalvių užvalkalų naudojimą vietoj drėgnų užvalkalų, kurie užtikrina panašų temperatūros reguliavimą be drėgmės. Vėsinančios gelinės pagalvėlės ir temperatūrą reguliuojantys čiužinio užvalkalai yra alternatyvos, kurios išlaiko pagrindinį metodo vėsinimo principą.

Išmaniosiose patalynės sistemose dabar naudojami drėgmę praleidžiantys audiniai ir fazių kaitos medžiagos, kurios prisitaiko prie kūno temperatūros.

Reklama

Kai kurie gamintojai sukūrė pagalvių purškiklius ir miglas su vėsinančiais eteriniais aliejais, pavyzdžiui, pipirmėčių ir eukaliptų, kurie suteikia aromaterapijos naudą ir nereikalauja, kad patalynė būtų drėgna.

Ne tik geresnis miegas, bet ir nauda sveikatai

Nauda sveikatai ne tik dėl geresnio miego

Įdiegus egiptietišką miego techniką, sveikatingumas neapsiriboja vien tik ramiomis naktimis. Praktikuojantieji praneša, kad dėl reguliuojamų kvėpavimo modelių, kurių išmokstama praktikos metu, sumažėja nerimo ir streso lygis visą dieną.

Reklama

Dėl to, kad ši technika orientuota į kūno suvokimą, reguliariai ją praktikuojantiems žmonėms sumažėja kraujospūdis. Be to, ši praktika padeda reguliuoti kortizolio gamybą, todėl gali pagerinti imuninės sistemos veiklą ir medžiagų apykaitos sveikatą.

Sąmoningumo aspektas ugdo protinę discipliną, kuri yra naudinga dienos pažinimui ir dėmesio sutelkimui. Kai kurie medikai pastebi, kad šią techniką taikantiems pacientams laikui bėgant reikia mažiau vaistų nuo miego, todėl mažėja priklausomybė nuo farmacinių intervencijų.

Dėl šios plačios naudos sveikatai Egipto metodas yra daugiau nei tik priemonė, padedanti užmigti.

Reklama

Dažniausiai pasitaikančios klaidos bandant egiptietiškąjį metodą

Dažniausiai pasitaikančios klaidos bandant egiptietiškąjį metodą

Nepaisant įspūdingos naudos sveikatai, daugelis naujokų susiduria su nesėkmėmis pirmą kartą bandydami taikyti egiptietiškąjį miego metodą. Dažniausiai daromos klaidos: vietoj rekomenduojamos natūralios medvilnės ar lino naudojamos netinkamos šilumą sulaikančios medžiagos.

Kita klaida – netinkamai išskalbtas audinys, todėl jis būna per daug drėgnas ir sukelia diskomfortą arba per didelį atšalimą.

Reklama

Kai kurie gydytojai netinkamai uždengia kvėpavimo takus arba uždeda audinį ant netinkamų kūno vietų.

Dažnai daromos laiko klaidos – audinys paliekamas visą naktį arba nuimamas per greitai.

Galiausiai daugeliui nepavyksta išlaikyti nuoseklumo, todėl po pavienių bandymų, užuot sukūrę naktinę rutiną, jie palieka šią praktiką.

Reklama

Kas turėtų (ir kas neturėtų) išbandyti šį miego įsilaužimą

Egipto miego metodas ne visiems bus vienodai naudingas , nes individuali sveikatos būklė ir aplinkybės daro didelę įtaką jo veiksmingumui.

Metodas paprastai tinka sveikiems suaugusiesiems, turintiems nedidelių miego pradžios sunkumų. Asmenims, turintiems kraujotakos problemų, sergantiems artritu ar nėščioms moterims šis metodas gali būti nepatogus.

Asmenys, kuriems diagnozuoti miego sutrikimai, pavyzdžiui, miego apnėja, neramių kojų sindromas arba nemiga, susijusi su psichikos ligomis, prieš bandydami taikyti šią techniką turėtų pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais.

Reklama

Žmonės, vartojantys vaistų, turinčių įtakos kūno temperatūros reguliavimui, turėtų būti atsargūs. Šis metodas geriausiai tinka tiems, kurių kambario temperatūra normali, o patalynė patogi.

Sergantiesiems kvėpavimo takų ligomis gali tekti keisti metodą, kad nejaustų suspaudimo.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like