Kankorėžiai ant grotelių – pamirštas natūralus oro valiklis ir kvėpavimo takų gydymo priemonė

natural air purifier treatment

Pušies kankorėžių terapija

Kaitinant pušies kankorėžius ant grotelių suaktyvėja terpenai – natūralūs junginiai, pasižymintys antimikrobinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Ši tradicinė praktika, kurią taikė senovės civilizacijos, gali išvalyti orą neutralizuodama patogenus ir mažindama kvėpavimo takų uždegimą. Tinkamai surinktas kankorėžius reikia 10-15 min. kaitinti 49 °C temperatūroje, po to temperatūrą sumažinti iki 34 °C. Išsiskiriančios aromatinės medžiagos gali padėti sergant bronchitu, astma ir alergija. Tinkami pasirinkimo ir paruošimo būdai padidina gydomąją naudą ir kartu užtikrina saugumą.

Senovinė pušų kankorėžių terapijos istorija

Nors šiuolaikiniai pušų kankorėžių, kaip oro valiklių, tyrimai atlikti palyginti neseniai, pušų kankorėžių naudojimas medicininiais ir terapiniais tikslais siekia tūkstančius metų.

Reklama

Senovės civilizacijos, įskaitant graikus, romėnus ir Amerikos indėnus, pušų kankorėžius naudojo liaudies medicinoje, dažnai juos degindami, kad išvalytų orą ir gydytų kvėpavimo takų negalavimus.

Tradicinėje kinų medicinoje pušų kankorėžių ekstraktai buvo naudojami kaip vaistai nuo plaučių ligų.

Egipto tekstuose pušų produktai minimi gydymo ritualuose.

Reklama

Šiaurės Amerikos ir Eurazijos vietinės kultūros puikiai išmanė pušų kankorėžių savybes, kūrė užpilais ir dūmais gydomus preparatus, kurie buvo pritaikyti šiuolaikiniam oro valymui.

Mokslo žinios apie pušų kankorėžių aromatus

Kaip tiksliai pušų kankorėžiai valo mus supantį orą? Pušų kankorėžių sudėtyje yra lakiųjų organinių junginių, daugiausia terpenų, tokių kaip alfa-pinenas ir limonenas, kurie išsiskiria kaitinant.

Šie junginiai pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kurios gali neutralizuoti oru plintančius ligų sukėlėjus ir sumažinti bakterijų kiekį uždarose patalpose.

Reklama

Tyrimai rodo, kad šie terpenai per chemines reakcijas taip pat gali prisijungti prie teršalų ir veiksmingai pašalinti juos iš oro.

Be to, pušų aromatinės medžiagos gali jonizuoti oro daleles, todėl sunkesni teršalai nukrenta nuo kvėpavimo lygio.

Šis natūralus filtravimas imituoja miško oro kokybę, kuri nuo seno siejama su kvėpavimo takų sveikatai naudingomis savybėmis.

Reklama

Kaip išsirinkti ir paruošti pušų kankorėžius gydymui

Tinkamų pušų kankorėžių pasirinkimas gydomajam oro valymui prasideda nuo subrendusių, neatidarytų egzempliorių, kuriuose nėra pelėsių, vabzdžių ir sulčių pertekliaus, atrinkimo.

Idealūs kankorėžiai turėtų būti renkami sausu oru, geriausia neužterštoje aplinkoje, toliau nuo kelių.

Ruošiant reikia švelniai nuvalyti minkštu šepetėliu, kad būtų pašalintos šiukšlės, nepažeidžiant natūralių dervų.

Reklama

Kad geriausiai išsiskirtų aromatas, kankorėžius reikia 1-2 savaites kruopščiai džiovinti gerai vėdinamoje patalpoje.

Paruoštas kankorėžius galima kaitinti ant grotelių žemoje temperatūroje (65-93 °C), kad palaipsniui suaktyvėtų jų gydomieji junginiai.

Nepanaudotus kankorėžius laikykite orui pralaidžiuose induose, kad nesikauptų drėgmė ir išliktų jų aromatinės savybės.

Reklama

Pušų kankorėžių kepimo vadovas žingsnis po žingsnio

Kepant pušų kankorėžius ant grotelių reikia tiksliai kontroliuoti temperatūrą ir laiką, kad iš jų išsiskirtų gydomieji junginiai ir nesudegtų eteriniai aliejai.

Pirmiausia įkaitinkite kepsninę iki 121 °C temperatūros. Paruoštus kankorėžius padėkite ant viršutinio stovo, atokiau nuo tiesioginės ugnies. Uždenkite ir palaikykite temperatūrą 10-15 minučių, kol kankorėžiai truputį išsiskleis.

Periodiškai apipurkškite kankorėžius vandeniu, kad nesudegtų ir susidarytų gydomasis garas. Kai derva pradės burbuliuoti, sumažinkite kaitinimą iki 93 °C ir kaitinkite dar 10 minučių.

Reklama

Išimkite kankorėžius, kai jie pradės skleisti saldų medienos aromatą. Prieš dėdami į patalpas, kuriose norima valyti orą, leiskite jiems atvėsti.

Dažniausiai pasitaikančios kvėpavimo takų ligos, gydomos pušų kankorėžių terapija

Tinkamai kepti pušų kankorėžiai suteikia ne tik malonų aromatą namams – jie gydo kelias kvėpavimo takų ligas.

Įrodyta, kad išsiskiriantys terpenai ir natūralūs junginiai veiksmingai palengvina bronchito, astmos ir sezoninių alergijų simptomus. Pušų kankorėžių terapija gali sumažinti nosies ertmių ir bronchų uždegimą, o jų atsikosėjimą lengvinančios savybės padeda mažinti užsikimšimą ir gleivių kaupimąsi.

Reklama

Kai kurie gydytojai rekomenduoja šią terapiją sergant lėtiniu sinusitu ir kvėpavimo takų infekcijomis. Tyrimai rodo, kad pušų dervoje esančios antimikrobinės savybės padeda kovoti su šias ligas sukeliančiais patogenais.

Nors tai nepakeičia medicininio gydymo, daugelis mano, kad ji papildo įprastinę kvėpavimo takų priežiūrą.

Gydymo pušų kankorėžiais derinimas su kitomis natūraliomis priemonėmis

Nors pušų kankorėžių procedūros yra naudingos atskirai, gydytojai dažnai rekomenduoja jas derinti su papildomomis natūraliomis priemonėmis, kad palengvėtų kvėpavimo takų būklė.

Reklama

Dažniausiai derinama su eukaliptų aliejumi, kuris pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, ir žaliu medumi, kuris pasižymi raminamuoju poveikiu sudirgusiems kvėpavimo takams.

Žolelių arbatos, kurių sudėtyje yra čiobrelių arba šilkmedžio, dažnai vartojamos kartu su pušų kankorėžių terapija, nes jos pasižymi atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis, padedančiomis išvalyti užsikimšimą.

Kai kurie tradiciniai gydytojai siūlo pušų kankorėžių garų inhaliacijas kaitalioti su druskų terapija arba naudoti eterinius aliejus, pavyzdžiui, smilkalų, sveikimo laikotarpiu.

Reklama

Šiuolaikiniai holistiniai metodai kartais sujungia gydymą pušų kankorėžiais su sąmoningo kvėpavimo pratimais, siekiant padidinti plaučių talpą ir deguonies panaudojimą.

Pušų kankorėžių terapijos saugos aspektai ir atsargumo priemonės

Nepaisant to, kad gydymas pušų kankorėžiais yra natūralios kilmės, norint išvengti nepageidaujamų reakcijų ir užtikrinti gydomąją naudą, reikia atidžiai laikytis saugos protokolų.

Asmenys, sergantys kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip astma ar LOPL, prieš pradėdami gydytis pušų kankorėžiais, turėtų pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais. Susidarę dūmai jautriems asmenims gali sukelti bronchų spazmus.

Reklama

Kad išvengtumėte nuodingų cheminių medžiagų įkvėpimo, naudokite tik neapdorotus, pesticidais neapdorotus pušų kankorėžius. Gydymo metu būtina tinkamai vėdinti patalpas, kad nesikauptų dūmų.

Alergiški pušų ar medžių dervoms asmenys turėtų vengti šios terapijos.

Vaikai, nėščios moterys ir vyresnio amžiaus žmonės turėtų būti dar atsargesni, galbūt naudoti švelnesnes koncentracijas arba trumpesnį poveikio laiką.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like