Dermatologai rekomenduoja kelis būdus, kaip išvengti vasaros plaukų sausumo. Kas savaitę atliekamos gilaus kondicionavimo procedūros, nuo UV spindulių saugantys produktai ir kepurių dėvėjimas užtikrina būtiną apsaugą. Drėgmę išlaikyti padeda ir tai, kad plaukams būtų mažiau karščio, o kondicionieriai su SPF apsauginiu filtru padėtų išlaikyti drėgmę. Kokosų arba argano aliejaus naudojimas prieš deginantis saulėje sukuria apsauginį barjerą nuo chloro ir sūraus vandens daromos žalos. Apsauginės šukuosenos, kaip antai šukuosenos ir pynimai, sumažina aplinkos poveikį. Šios profesionalios strategijos padeda apsisaugoti nuo atšiaurių vasaros veiksnių.
Vasaros poveikio plaukų sveikatai supratimas
Nors vasarą daugelis žmonių daugiausia dėmesio skiria odos apsaugai, plaukai taip pat jautrūs aplinkos žalai. UV spinduliuotės, chloro, sūraus vandens ir drėgmės derinys sukuria puikią audrą plaukams dehidratuoti.
UV spinduliai suardo plaukų baltymus, susilpnina plauko kutikulę ir sruogos tampa trapios. Chloruotas baseinų vanduo pašalina natūralius aliejus, o sūrus vanduo iš plaukų stiebo ištraukia drėgmę. Dėl didelės drėgmės kai kurių tipų plaukai šiaušiasi, o itin sausa aplinka gali išplauti drėgmę iš visų tipų plaukų.
Šie aplinkos veiksniai ypač paveikia dažytus, chemiškai apdorotus ar jau išsausėjusius plaukus.
Saulės veikiamų plaukų drėkinimo strategijos
Saulės veikiamų plaukų drėkinimo strategijos
Žinant žalingą vasaros veiksnių poveikį, plaukams reikia specialios drėkinimo taktikos, kad jie išliktų sveiki ir tvirti. Dermatologai rekomenduoja kas savaitę atlikti giluminio kondicionavimo procedūras su produktais, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties ir glicerino, kad jie pritrauktų drėgmę į plauko stiebą.
Nenuplaunami kondicionieriai užtikrina nuolatinę apsaugą ir sukuria barjerą nuo UV spinduliuotės. Ekspertai rekomenduoja prieš saulę drėgnus plaukus patepti kokosų arba argano aliejumi, kad jie išlaikytų natūralią drėgmę.
Apribojus karštą stilių ir padidinus vandens suvartojimą, palaikomas plaukų drėkinimas iš vidaus. Stipriai pažeistiems plaukams profesionalios salono procedūros su keratinu arba drėgmę suteikiančiomis sudedamosiomis dalimis gali atkurti saulės paveiktų sruogų pusiausvyrą.
Apsauginė šukuosena, mažinanti aplinkos daromą žalą
Strateginis apsauginių šukuosenų naudojimas labai apsaugo nuo atšiaurių vasaros aplinkos veiksnių. Šukuosenos, pynės ir kuodeliai sumažina UV spindulių, vėjo ir chloro poveikį ir sumažina mechaninius pažeidimus, atsirandančius dėl dažno šukavimo.
Šilkinės ar atlasinės gumytės apsaugo nuo lūžinėjimo, priešingai nei elastinės juostos, kurios gali sutraukti ir suplėšyti plaukų sruogas. Natūralios tekstūros plaukams drėgmę padeda išlaikyti suktinukai ir Bantu mazgai.
Paplūdimio dienomis rekomenduojamos laisvai suvyniotos skarelės arba plačiabrylės skrybėlės, kurios suteikia dvigubą apsaugą plaukams ir galvos odai.
Dermatologai rekomenduoja kaitalioti šukuosenas, kad būtų išvengta įtampos tose pačiose vietose, ypač ties plaukų linijomis ir smilkiniais.
Svarbiausios plaukų priežiūros priemonės vasarą
Keturi pagrindiniai produktai sudaro veiksmingos vasaros plaukų apsaugos pagrindą: kondicionieriai, apsaugantys nuo UV spindulių, drėkinamosios kaukės ir lengvi aliejai.
Paliekamieji kondicionieriai nuolat drėkina plaukus visą dieną, o purškiamieji purškikliai nuo UV spindulių sukuria apsauginį barjerą nuo saulės žalos. Dermatologai rekomenduoja juos naudoti prieš deginantis saulėje ir pakartotinai tepti po maudynių.
Savaitinės drėkinamosios kaukės atkuria dėl karščio ir chloro prarastą drėgmę. Kasdienei priežiūrai naudokite lengvus aliejus, pavyzdžiui, argano ar simondsijų, kurie drėkina plaukus jų neapsunkindami.
Turintieji dažytus plaukus turėtų rinktis specialiai sukurtus produktus, apsaugančius nuo blukimo nuo saulės spindulių ir chloruoto vandens.
Apsaugos nuo UV spindulių metodai plaukams išsaugoti
Nors daugelis žmonių uoliai tepa odą apsauginiu kremu nuo saulės, plaukai vasaros mėnesiais išlieka ypač pažeidžiami UV spindulių. UV spinduliai ardo plaukų baltymus, todėl išblunka spalva, plaukai tampa trapūs ir skilinėja galiukai.
Dermatologai rekomenduoja keletą apsaugos priemonių: būnant lauke dėvėti plačiabryles skrybėles arba skareles, naudoti plaukų produktus su UV filtrais (ieškokite tokių sudedamųjų dalių kaip cinamidopropiltrimonio chloridas) ir naudoti kondicionierius su SPF. Tiems, kurių plaukai dažyti, nuo ankstyvo išblukimo gali apsaugoti specialūs nuo UV spindulių apsaugantys purškalai.
Šias apsaugines priemones būtina tepti ryte, o po maudymosi ar gausaus prakaitavimo – dar kartą, kad apsauga būtų ideali visą dieną.
Plaukų atkūrimo procedūros po plaukimo
Be apsaugos nuo ultravioletinių spindulių, plaukimas yra savotiškas iššūkis plaukų sveikatai, ypač chloruotuose baseinuose ar sūriame vandenyje.
Dermatologai rekomenduoja plaukus skalauti iš karto po plaukimo, kad būtų pašalintos žalingos cheminės medžiagos ir druska. Kartą per savaitę valomasis šampūnas padeda pašalinti susikaupusias nuosėdas, o kasdien naudojami kondicionieriai su drėgmę išlaikančiomis medžiagomis atkuria drėgmės pusiausvyrą.
Jei norite intensyviai atkurti plaukus, po plaukimo 15-30 minučių naudokite plaukų kaukę su baltymais ir minkštinančiomis medžiagomis. Natūralios priemonės, pavyzdžiui, obuolių acto skalavimo skysčiai (praskiesti vandeniu santykiu 1:3), padeda neutralizuoti chloro likučius ir atkurti pH pusiausvyrą.
Reguliarus kirpimas kas 15-20 cm sumažina vasaros maudymosi metu pažeistų plaukų galiukų skilinėjimą.
Naktinės plaukų atstatymo procedūros
Plaukų atkūrimo naktinės procedūros
Po dienos, per kurią plaukai buvo veikiami saulės ir aplinkos veiksnių, naktis yra palanki, tinkama ar palanki proga plaukams atsigauti ir drėkinti.
Dermatologai rekomenduoja prieš miegą patepti plaukus kondicionuojančia priem one arba plaukų aliejumi, daugiausia dėmesio skiriant sausiems plaukų galiukams. Šilko ar atlaso užvalkalai sumažina trintį ir neleidžia prarasti drėgmės, palyginti su medvilniniais užvalkalais.
Stipriai išsausėjusiems plaukams, jei kartą per savaitę po dušo kepuraite miegosite su giliai kondicionuojančia kauke, galite intensyviai atkurti jų būklę. Palaidas pynimas arba viršutinio mazgo surišimas apsaugo nuo susipainiojimo ir lūžinėjimo miego metu.
Šios naktinės procedūros leidžia atkuriamiesiems ingredientams prasiskverbti į plaukų pluoštus, kol kūnas ilsisi ir optimizuoja atstatomuosius procesus.