Gydytojai teigia, kad rozmarino aliejus skatina plaukų augimą

rosemary oil enhances hair growth

Rozmarinų aliejus tapo natūralia alternatyva plaukų atkūrimo srityje . Medicinos specialistai vis dažniau pripažįsta jo galimą naudą tiems, kurie susiduria su plaukų retėjimu ar slinkimu. Eteriniame aliejuje yra veikliųjų junginių, kurie gali stimuliuoti folikulus ir pagerinti galvos odos kraujotaką. Naujausiais klinikiniais tyrimais jo veiksmingumas palygintas su įprastiniu farmaciniu gydymu, o rezultatai daug žadantys. Nors tai nėra stebuklingas sprendimas, mokslinių įrodymų, patvirtinančių rozmarinų aliejaus plaukus skatinančias savybes, vis daugėja, o tai suteikia vilties tiems, kurie ieško švelnesnių plaukų priežiūros būdų.

Mokslas apie rozmarinų aliejaus plaukus puoselėjančias savybes

hair growth promoting compounds

Atlikus daugybę mokslinių tyrimų nustatyta keletas rozmarinų aliejuje esančių aktyviųjų junginių, kurie prisideda prie plaukų augimą skatinančio poveikio. Rozmarinų aliejuje esanti karnozo rūgštis ir rozmarino rūgštis pagerina plaukų folikulų kraujotaką, todėl į juos patenka būtinos maistinės medžiagos ir deguonis, skatinantys plaukų augimą.

Tyrimais įrodyta, kad rozmarinų aliejus slopina dihidrotestosterono (DHT) – hormono, susijusio su plaukų slinkimu, ypač sergant androgenine alopecija, – poveikį. Be to, jo antioksidacinės savybės apsaugo folikulus nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, o priešuždegiminiai junginiai mažina galvos odos uždegimą, kuris trukdo sveikam augimui.

Klinikiniai tyrimai, kurių metu rozmarinų aliejus buvo lyginamas su minoksidilu („Rogaine”), parodė panašų veiksmingumą ir mažesnį šalutinį poveikį.

Klinikiniai tyrimai, kuriuose rozmarinų aliejus lyginamas su įprastiniu gydymu

Keliuose svarbiausiuose klinikiniuose tyrimuose rozmarinų aliejaus veiksmingumas tiesiogiai lyginamas su įprastiniais plaukų slinkimo gydymo būdais, o tai įrodo jo, kaip natūralios alternatyvos, potencialą.

2015 m. žurnale „SKINmed Journal” paskelbtame tyrime rozmarinų aliejus buvo lyginamas su 2 % minoksidilu (Rogaine) ir nustatyta, kad po šešių mėnesių plaukų skaičius padidėjo panašiai, o rozmarinų grupėje buvo mažiau galvos odos niežėjimo atvejų.

Kitas kontroliuojamas tyrimas, kuriame nagrinėta androgeninė alopecija, parodė, kad rozmarinų aliejaus poveikis labai pagerėjo, panašiai kaip ir vaistų, tačiau su mažesniu šalutiniu poveikiu.

Teherano universitete atlikti tyrimai taip pat parodė, kad rozmarinas slopina DHT susidarymą plaukų folikuluose – pagrindinį nuplikimomechanizmą – ir tai rodo, kad jis gali būti švelnesnė, bet veiksminga priemonė.

Kaip rozmarinų aliejus veikia plaukų folikulus ir galvos odos sveikatą

promotes follicle health reduces scalp issues

Rozmarinų aliejus veikia keliais biologiniais lygmenimis, skatindamas plaukų folikulų sveikatą ir idealias galvos odos sąlygas, būtinas tvirtam plaukų augimui. Aliejaus veiklieji junginiai, ypač karnoso rūgštis ir rozmarino rūgštis, gerina plaukų folikulų mikrocirkuliaciją, aprūpindami juos būtinomis maistinėmis medžiagomis ir deguonimi.

Be to, rozmarinų aliejus pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda mažinti galvos odos sudirgimą ir pleiskanas. Jo antioksidacinis poveikis padeda kovoti su laisvųjų radikalų daroma žala folikulų ląstelėms ir apsaugo nuo ankstyvo plaukų slinkimo. Tyrimai rodo, kad aliejus, blokuodamas fermentą 5-alfa-reduktazę, gali slopinti DHT – hormoną, susijusį su nuplikimu. Reguliarus aliejaus naudojimas taip pat subalansuoja sebumo gamybą ir sukuria puikias sąlygas plaukams atsinaujinti.

Idealiam rozmarinų aliejaus naudojimui reikia specialių metodų, kad būtų maksimaliai padidinta jo nauda plaukų augimui. Specialistai rekomenduoja 5-10 lašų praskiesti nešikliu, pavyzdžiui, simondsijų ar kokosų aliejumi, ir įmasažuoti į galvos odą 5-10 minučių. Tai stimuliuoja kraujotaką ir pagerina įsisavinimą.

Norint atlikti gilesnį gydymą, specialistai siūlo aliejaus mišinį palikti per naktį su dušo kepuraite, o ryte kruopščiai nuplauti. Taip pat galima įlašinti 5-7 lašus į šampūną arba sukurti savaitinę procedūrą derinant rozmarinų aliejų su alijošiaus geliu, kad poveikis būtų nuoseklus.

Nuoseklumas yra labai svarbus – optimalūs rezultatai paprastai pasiekiami po 3-6 mėnesių reguliaraus naudojimo.

Galimas šalutinis poveikis ir kas turėtų būti atsargūs

sensitive skin pregnancy epilepsy high blood pressure

Nors daugeliui žmonių rozmarinų aliejus laikomas saugiu, tam tikroms gyventojų grupėms jis gali sukelti nepageidaujamų reakcijų. Jautrią odą turintiems žmonėms gali pasireikšti dirginimas, paraudimas ar alerginis dermatitas. Nėščios ir krūtimi maitinančios moterys prieš naudojimą turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, nes rozmarinų aliejus gali paveikti hormonų kiekį.

Žmonės, sergantys epilepsija ar priepuolių sutrikimais, turėtų būti ypač atsargūs, nes buvo nustatyta, kad rozmarinų aliejus gali sukelti priepuolius jautriems asmenims. Asmenys, turintys aukštą kraujospūdį, taip pat turėtų vartoti atsargiai, nes rozmarinas gali padidinti kraujospūdį. Prieš pradėdami plačiai naudoti, visada atlikite pleistro testą ir nutraukite naudojimą, jei atsiranda dirginimas.

Rozmarinų aliejaus derinimas su kitomis natūraliomis plaukų augimo priemonėmis

Siekiant maksimalaus veiksmingumo, rozmarinų aliejų galima strategiškai derinti su kitomis natūraliomis sudedamosiomis dalimis, kad būtų sukurtos veiksmingos plaukų augimo priemonės. Sumaišius jį su nešančiaisiais aliejais, tokiais kaip simondsijų ar kokosų, jis geriau pasisavinamas ir papildomas maistinėmis medžiagomis. Pipirmėčių aliejus sukuria stimuliuojantį mišinį, kuris pagerina plaukų folikulų kraujotaką.

Norint pašalinti hormonines plaukų slinkimo priežastis, į gydymą rozmarinais galima pridėti žolelių antpilų, kurių sudėtyje yra dilgėlių arba pjūklo palmeto. Alavijo gelis, derinamas su rozmarinų aliejumi, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir kartu maitina galvos odą. Ieškantiems išsamaus ar visapusiško sprendimo, rozmarinų procedūras kaitaliojant su ricinos aliejaus kaukėmis du kartus per savaitę, galima taikyti sinergetinį metodą esamiems plaukams stiprinti ir naujiems augti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video