Dermatologai atskleidžia: kaip natūraliai apsaugoti odą nuo grybelio per atostogas

naturally protect skin from holiday fungus

Dermatologai rekomenduoja keletą natūralių būdų, kaip apsaugoti odą nuo grybelinių infekcijų per šventes. Drėgmę praleidžiantys audiniai, kokosų aliejus, obuolių sidro actas ir arbatmedžio aliejus yra veiksminga apsauga. Po maudymosi ar naudojimosi karštomis voniomis kruopščiai nusausinkite odą, ypač tarp pirštų ir odos raukšlėse. Šiltas dušas, pH subalansuotos valymo priemonės ir probiotikų turintys drėkinamieji kremai padeda palaikyti sveiką odos mikrobiomą. Dėl nuolatinių bėrimų, stipraus niežulio ar neįprastų simptomų, be šių prevencinių priemonių, gali prireikti profesionalios medicininės pagalbos.

Kodėl atostogų veikla sukuria puikią audrą grybelių augimui

Nors daugelis žmonių nekantriai laukia atostogų, šios sezoninės tradicijos dažnai sukuria idealias sąlygas grybelinėms odos infekcijoms klestėti.

Žiemos sporto šakų, sūkurinių vonių, viešųjų baseinų ir bendrų dušų kurortuose derinys sukuria didelės drėgmės aplinką, kurioje grybeliai klesti. Atostogų metu keliaujant į atogrąžų šalis odą veikia karštis ir drėgmė, o tai pagreitina grybelių augimą. Be to, dėl kelionių ir šeimos susitikimų patiriamas stresas gali susilpninti imuninės sistemos veiklą, todėl sumažėja natūrali organizmo apsauga nuo infekcijų.

Griežta atostogų mada ir sintetiniai audiniai sulaiko drėgmę ant odos, o bendros patalpos viešbučiuose ir šeimos namuose padidina grybelinių organizmų, sukeliančių tokias dažnas ligas kaip atleto pėda ir juostinė pūslelinė, poveikį.

Natūralūs priešgrybeliniai ingredientai, esantys jūsų virtuvėje

Laimei, veiksmingų priemonių nuo grybelinių odos problemų galima rasti įprastuose virtuvės ingredientuose.

Kokosų aliejuje yra lauro rūgšties, kuri suardo grybelių ląstelių membranas. Obuolių sidro acto rūgštingumas sukuria nepalankią terpę grybelių augimui, kai jis praskiedžiamas ir naudojamas vietiškai. Galingų priešgrybelinių savybių turi česnakas, kurio junginys alicinas.

Arbatmedžio aliejus, nors ir nėra grynai virtuvės produktas, dažnai randamas namuose ir veiksmingai kovoja su grybeliais, nes jo sudėtyje yra terpinen-4-olio. Paprastas jogurtas su gyvomis kultūromis suteikia naudingų bakterijų, kurios gali nukonkuruoti odos grybelių sukėlėjus.

Šie natūralūs būdai užtikrina prieinamą pirmojo lygio apsaugą nuo nedidelių grybelinių problemų, kol prireiks medicininės intervencijos.

Tinkamos žiemos odos priežiūros procedūros mikrobiomo pusiausvyrai palaikyti

Kaip atšiaurus žiemos klimatas veikia subtilią odos mikrobiomo pusiausvyrą? Šalta temperatūra, maža drėgmė ir patalpų šildymas sukuria sąlygas, kurios sausina odą ir gali sutrikdyti apsauginių bakterijų kolonijas, todėl oda tampa pažeidžiama grybelių dauginimosi.

Dermatologai rekomenduoja palaikyti mikrobiomo pusiausvyrą:

  • Naudoti drungną vandenį vietoj karšto dušo
  • drėkinamųjų kremų su keramidais naudojimas iškart po maudynių
  • probiotinių ingredientų, tokių kaip niacinamidas, naudojimas
  • šveitimą apriboti iki vieno karto per savaitę
  • drėkintuvų naudojimas šildomose patalpose
  • Rinktis pH subalansuotas valymo priemones, kurios išsaugo naudingąsias bakterijas.
  • Vengti antimikrobinių produktų, kurie beatodairiškai naikina mikroorganizmus.

Ši praktika palaiko natūralią odos apsaugą žiemos mėnesiais.

Patarimai, kaip apsisaugoti nuo grybelinių infekcijų keliaujant

Keliautojai susiduria su unikaliais iššūkiais rūpindamiesi odos sveikata, kai jiems tenka lankytis skirtingo klimato zonose, naudotis bendromis patalpomis ir sutrikdyti higienos procedūras, dėl kurių gali padidėti grybelinių infekcijų rizika .

Dermatologai rekomenduoja įsidėti priešgrybelinių miltelių ar purškalų, kurių sudėtyje yra tolnaftato ar mikonazolo, ir juos naudoti uždarose erdvėse, pavyzdžiui, viešbučių kambariuose ir viešuose dušuose. Drėgmę praleidžiantys audiniai padeda išvengti per didelio prakaitavimo, o greitai džiūstantys kelioniniai rankšluosčiai sumažina drėgmę. Nešiojami kojų užvalkalai apsaugo kojas bendro naudojimo patalpose.

Reguliarus valymas naudojant pH subalansuotus kelioninius valiklius išsaugo natūralią odos apsaugą. Po maudymosi ar gausaus prakaitavimo kruopščiai nusausinkite odos raukšles ir tarpupirščius ir tik tada dėvėkite lengvus, orui pralaidžius drabužius.

Įspėjamieji ženklai: Kada kreiptis į specialistą

Nors lengvos grybelinės infekcijos dažnai gydomos be recepto, tam tikri įspėjamieji požymiai rodo, kad reikia profesionalaus gydytojo įsikišimo.

Kreipkitės į gydytoją, jei, nepaisant gydymo, bėrimai išlieka ilgiau nei dvi savaites arba jei jie greitai stiprėja, plinta ar tampa skausmingi. Papildomi nerimą keliantys simptomai: karščiavimas, pūlinys, stiprus niežulys, pūslių susidarymas ar neįprastos išskyros.

Diabetu sergantys pacientai, nėščios moterys ir asmenys su susilpnėjusiu imunitetu, pastebėję bet kokius grybelio simptomus, turėtų nedelsdami kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus, nes jiems gresia didesnė komplikacijų rizika.

Galvos odą, nagus ar dideles kūno vietas pažeidžiančios grybelinės infekcijos paprastai reikalauja receptinių vaistų, kuriuos gali skirti tik gydytojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like

Rekomenduojami video