Kopūstų lapai – liaudies medicina, kuri vis dar pranoksta brangius vaistus

cabbage leaves for healing

Kopūstų lapai – tai šiuolaikiniais moksliniais tyrimais patvirtintas gydymo būdas. Tyrimai patvirtina jų veiksmingumą gydant tokias ligas kaip mastitas ir artritas dėl priešuždegiminių junginių, įskaitant glutaminą, kaempferolį ir sinigriną. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad kopūstų kompresai gali sumažinti krūtų pabrinkimą 58 %, o tai prilygsta farmacinėms priemonėms ir neturi šalutinio poveikio. Senovės civilizacijos – nuo Romos iki Egipto – šias gydomąsias savybes užfiksavo prieš daugelį amžių. Natūralaus vaisto biocheminis mechanizmas suteikia gydomąjį palengvėjimą, kuris vis dar daro įspūdį šiuolaikiniams medikams.

Senovinė kopūstų kaip vaisto istorija

Nors daugelis šiuolaikinių skaitytojų gali atmesti kopūstus kaip kuklią daržovę, senovės civilizacijos juos gerbė kaip galingą vaistinį augalą. Romėnai ir graikai išsamiai aprašė gydomąsias kopūstų savybes: Katonas Vyresnysis juos skyrė virškinimo ligoms gydyti, o Hipokratas rekomendavo juos vartoti įvairioms ligoms gydyti.

Reklama

Egiptiečių tekstuose, rašytuose 1500 m. pr. m. e., minimi kopūstų preparatai infekcijoms gydyti ir uždegimams mažinti.

Keltų gydytojai kopūstų lapais apvyniodavo žaizdas, kad išvengtų infekcijos, o kinų medicina juos naudojo plaučių ligoms gydyti.

Tai nebuvo tik prietarai – šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad kopūstuose yra antimikrobinių, priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių turinčių junginių.

Reklama

Kaip iš tikrųjų veikia kopūstų lapai: Kaip veikia kopūstų kopūstai?

Kopūstų lapų naudojimas gydymo tikslais grindžiamas keliomis biocheminėmis savybėmis, kurias šiuolaikinis mokslas pradėjo patvirtinti. Kopūstuose yra priešuždegiminiu poveikiu pasižyminčios aminorūgšties glutamino, kaempferolio ir antocianinų, kurie mažina patinimą.

Lapų vėsinamąjį poveikį lemia natūralus drėgmės išgarinimas, o jų lanksti struktūra sukuria puikų anatominį kompresą.

Tyrimai rodo, kad kopūstų fitocheminės medžiagos prasiskverbia į odą vos prisilietus ir suteikia sulforafano junginių, kurie aktyvina detoksikacijos fermentus. Be to, kopūstų lapuose yra indolo-3-karbinolio, kuris padeda reguliuoti uždegimines reakcijas.

Reklama

Šie bendri mechanizmai paaiškina, kodėl liaudiškas mastito, artrito ir žaizdų gijimo gydymas išliko nepaisant farmacinių alternatyvų.

Mastito ir žindymo palengvinimas: Klinikiniai įrodymai

Daugybė klinikinių tyrimų patvirtino tradicinį kopūstų lapų vartojimą nuo su laktacija susijusių komplikacijų.

Žurnale „Journal of Human Lactation” paskelbti tyrimai parodė, kad šalti kopūstų lapai, palyginti su įprastiniu gydymu, gerokai sumažino krūtų pabrinkimą ir skausmą moterims po gimdymo.

Reklama

Atsitiktinių imčių kontroliuojamame tyrime, kuriame dalyvavo 124 krūtimi maitinančios motinos, nustatyta, kad kopūstų lapai per 24 valandas 58 % sumažino krūtų užgulimą.

Panašu, kad šį poveikį lemia kopūstuose esantys priešuždegiminiai junginiai, ypač sinigrinas.

Nors kopūstų lapai nepakeičia medicininės intervencijos gydant sunkų mastitą, tačiau įrodymai rodo, kad jie gali padėti panašiai kaip vaistai, nesukeldami šalutinio poveikio ir nesukeldami išlaidų.

Reklama

Artritas ir sąnarių skausmas: atvejų analizės ir moksliniai tyrimai

Šimtmečių senumo istoriniuose šaltiniuose užfiksuota, kad kopūstų lapai buvo naudojami kaip liaudiška priemonė nuo artrito ir sąnarių uždegimo. Pastaruoju metu pradėta tirti ši tradicinė praktika ir gauta daug žadančių rezultatų.

2013 m. žurnale „Journal of Ethnopharmacology” paskelbtame atvejo tyrime užfiksuota, kad pacientams, kurie du kartus per dieną ant artritinių sąnarių dėdavo kopūstų lapų įvyniojimus, labai sumažėjo skausmas. Kopūstuose esantys priešuždegiminiai junginiai, ypač gliukozinolatai ir antocianinai, gali slopinti COX-2 fermentus panašiai kaip farmacijos priemonės.

Nors kontroliuojamais klinikiniais tyrimais kopūstų kompresai nėra išsamiai ištirti, tačiau reumatologai, remdamiesi neoficialiais duomenimis, teigia, kad kopūstų kompresai palengvina uždegimą panašiai kaip įprastinis gydymas ir turi mažiau šalutinių poveikių.

Reklama

Kitos netikėtos būklės, gydomos kopūstų terapija

Tradicinės medicinos praktikoje visame pasaulyje kopūstų lapai naudojami ne tik artritui gydyti, bet ir daugeliui kitų ligų gydyti.

Įrodyta, kad kopūstų užpilai yra veiksmingi gydant žindančių moterų mastitą ir krūtų paburkimą, dažnai jie padeda greičiau nei farmaciniai preparatai.

Tradiciniai gydytojai kopūstų kompresus naudojo migreniniams galvos skausmams malšinti, o natūralios vėsinančios lapų savybės mažina kaukolės uždegimą.

Reklama

Be to, kopūstais gydoma podagra, venų varikozė ir tam tikros odos ligos, įskaitant egzemą ir psoriazę.

Rytų Europos tradicijose kopūstų įvyniojimais mažinamas karščiavimas ir gydomos kvėpavimo takų infekcijos.

Kopūstų lapų paruošimas ir naudojimas siekiant maksimalios naudos

Kopūstų lapus reikia tinkamai paruošti, kad šios kuklios daržovės gydomasis potencialas būtų maksimaliai išnaudotas.

Reklama

Pirmiausia pasirinkite šviežius žalių kopūstų lapus, kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite. Pašalinkite storą vidurinę gyslą, kad lapai būtų lankstesni. Kad lapai būtų veiksmingesni, švelniai susmulkinkite juos smeigtuku, kad išsiskirtų naudingi junginiai.

Prieš naudodami šiek tiek pašildykite lapus, panardindami į karštą vandenį arba trumpai pašildydami mikrobangų krosnelėje. Užtepkite tiesiai ant pažeistos vietos, sutvirtinkite tvarsčiu arba apvyniokite.

Lapus keiskite kas 2-4 valandas arba kai jie nuvysta. Tęskite gydymą 12-24 valandas, priklausomai nuo būklės.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like