Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Mobiliųjų programėlių naudojimas sveikatos mokymui 2018.12.19

Leidiniu „Mobiliųjų programėlių naudojimas sveikatos mokymui“ Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla tęsia publikacijų apie mokymo formas ir metodus, jų panaudojimą praktinėje sveikatos mokymo veikloje seriją. XXI amžių galima drąsiai vadinti išmaniųjų technologijų proveržio amžiumi. Stacionarūs, nešiojamieji kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai, išmanieji laikrodžiai – kasdieniai statistinio darbingo amžiaus žmogaus, mokinio, studento ir net senjoro palydovai. Sunku net išvardinti visas šiuolaikinius žmones supančias technologijas. Visų jų paskirtis – palengvinti ir pagreitinti informacijos prieinamumą ir panaudojimą.Iš elektroninių priemonių išsiskiria išmanieji telefonai. Ekspertai pripažįsta, kad šiuo metu išmanusis telefonas yra pats svarbiausias plataus vartojimo elektroninis prietaisas, todėl gamintojai vis daugiau investuoja būtent į mobiliųjų įrenginių gamybą bei su jais susijusius mokslinius tyrimus. Išmanusis telefonas naudojamas ne tik kaip susisiekimo, bendravimo priemonė – tai tarsi mini kompiuteris, kuriuo galima naršyti internete, gauti ir siųsti elektroninius laiškus, naudotis įvairiomis duomenų bazėmis ir mobiliosiomis programėlėmis. 

Metodiniai patarimai kaip mobiliąsias programėles panaudoti sveikatos mokymui skirti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, sveikatos edukologams ir kitiems specialistams, dirbantiems sveikatos mokymo srityje. Leidinys publikuojamas „Metodinė medžiaga−Sveikatos mokymas“ skiltyje.

Sveikatinimo paslaugų teikimo senjorams organizavimas savivaldybėje taikant šiuolaikinius paslaugos teikimo modelius 2018.12.19

Darni sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų ir vietos bendruomenių, NVO veikla, tarpžinybinis ir valstybės institucijų bendradarbiavimas atveria galimybes senjorams gauti sveikatos priežiūros paslaugas pagal poreikius kuo arčiau gyvenamosios vietos, jeigu šioms paslaugoms teikti nereikia sudėtingos techninės įrangos. Štai JAV Nacionalinio sveikatos instituto 2017 m. atliktų tyrimų ataskaitoje svarstomos galimybės, kaip būtų galima pagerinti sveikatinimo paslaugų teikimą senjorams, pritaikant šiuolaikinius paslaugos teikimo modelius. Atliktų tyrimų tikslas buvo nustatyti, kaip pagerinti vyresnio amžiaus žmonių sveikatą koordinuojant sveikatinimo paslaugų teikėjų ir vietos bendruomenių, visuomenės sveikatos biurų veiklą. Kai kurie atliktų tyrimų pagrindu pateikti siūlymai, kaip gerinti sveikatinimo paslaugas senjorams, galėtų būti taikytini ir Lietuvos savivaldybėse. Apie tai daugiau skaitykite metodiniuose patarimuose Sveikatinimo paslaugų teikimo senjorams organizavimas savivaldybėje taikant šiuolaikinius paslaugos teikimo modelius“ .

Naudokime fejerverkus saugiai 2018.12.17

Daugeliui fejerverkai yra neatsiejama Kalėdų ir Naujųjų metų šventės dalis. O tam, kad jie taptų gražiu šventės akcentu, o ne nelaimės priežastimi, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia laikytis keleto taisyklių.

Pirotechnikos priemones geriau įsigyti specializuotose parduotuvėse, o ne turguje ar internetu. Ypač svarbu nenaudoti pirotechnikos gaminių su pažeista pakuote.

Pirotechnikos priemonės skirstomos į tam tikras kategorijas. Galingiausios, didžiausią triukšmą keliančios ir pavojingiausios priklauso 4–5 klasei, o 1–2 klasės yra mažiau pavojingos. Pirotechnikos gaminius galima naudoti tik atviroje teritorijoje, griežtai laikantis saugaus naudojimosi instrukcijos reikalavimų. Dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo padaryti sužalojimai paprastai yra labai pavojingi ir sunkiai gydomi.

Daugiau skaitykite „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Parengta visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai 2018 metų ataskaita 2018.12.14

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, vadovaudamasis Visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai sistemos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. V-386/D1-391, (toliau – Aprašas) parengė 2018 m. balandžio 1 d. – spalio 15 d. visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai ir taikytas prevencines priemones, tarp jų ir visuomenės informavimą, ataskaitą (toliau – Ataskaita). Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Klimatas ir sveikata“ skiltyje.

Pristatome internetinių seminarų (vebinarų) aplinkos poveikio žmonių sveikatai vertinimo temomis įrašus virtualioje erdvėje 2018.12.14

2018 metais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuras pristatė naują internetinių seminarų (vebinarų) seriją apie aplinkos poveikio sveikatai vertinimo priemones, kurią organizuoja kartu su PSO regionų sveikatos tinklu, PSO Europos aplinkos ir sveikatos centru ir Aplinkos ir sveikatos procesų sekretoriatu. Seminarai (vebinarai) vyksta virtualioje erdvėje anglų kalba. Dalyvauti gali visi norintys ir besidomintys poveikio sveikatai vertinimu. PSO Europos regiono biuras apie būsimus internetinius seminarus (vebinarus) skelbia savo interneto svetainės „Renginiai – Artimiausi renginiai“ skiltyje.

Aplinkos veiksniai, kurių būtų galima išvengti arba pašalinti, PSO Europos regione kasmet lemia 1,4 milijono žmonių mirčių ir turi didelę įtaką sveikatai. Sveikos miesto aplinkos užtikrinimas jau seniai yra visuomenės sveikatos pagrindas ir tampa vis svarbesnis. Jungtinių Tautų 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkėje pabrėžiami stiprūs ryšiai tarp vystymosi, aplinkos, žmonių sveikatos ir gerovės, o vyriausybės bei valdžios institucijos įpareigojamos kurti nuoseklias daugiasektorines strategijas, skirtas gerinti sveikatą. Tokie veiksmai ne tik duoda daug naudos sveikatai ir žmonių gerovei, bet ir prisideda prie sveikatos teisingumo. Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas“ skiltyje.

Pristatome Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų 25-mečiui išleistos knygos „Misija: vaikų sveikatos kompetencija“ elektroninę versiją 2018.12.07

Minėdamas Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų 25-ąsias veiklos metines, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyrius kartu su praktikais mokyklose parengė gerosios patirties leidinį „Misija: vaikų sveikatos kompetencija“, kurį 500 egz. tiražu ES fondų lėšomis išleido Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Knyga, išleista kaip 3 dalių rinkinys, buvo dalijama III Nacionalinėje mokslinėje-praktinėje  konferencijoje „Vaikų sveikatos stiprinimas. Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai“, vykusioje 2018 m. lapkričio  29  d. Panevėžyje, ir dabar dalijama bendraautoriams.

 

Elektroninė šio leidinio pilna versija publikuojama „Vaikų sveikata – Sveikatą stiprinanti mokykla – Metodinė medžiaga, publikacijos, leidiniai“ skiltyje.

10 mokyklų pripažintos sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir 22 mokykloms pratęstas veiklos pažymėjimas 2018.12.06

Šie metai yra išskirtiniai sveikatą stiprinančioms mokykloms – švenčiame savo veiklos 25-metį. Metų pabaigoje suvedus rezultatus paaiškėjo simbolinis skaičius – šiais metais Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą papildė 25 naujos narės: 15 mokyklų buvo priimtos pavasarį ir 10 – rudenį. Per šiuos metus antro lygio programas parengė 47 mokyklos, joms leista tęsti sveikatą stiprinančios mokyklos veiklą bei atnaujintas veiklos pažymėjimas.

2018 m. gruodžio 5 d. Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis komisija nagrinėjo mokyklų prašymus dėl pripažinimo sveikatą stiprinančia mokykla ar dėl sveikatą stiprinančios mokyklos veiklos pratęsimo. Iš viso buvo pateikti 32 prašymai. Posėdžio metu buvo aptarti sveikatos stiprinimo programų vertinimo rezultatai ir priimtos galutinės vertinimo išvados.

Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata – Sveikatą stiprinanti mokykla – Sveikatą stiprinančių mokyklų renginių archyvas“ skiltyje.

 

Sveikatos dienos įmonėje (organizacijoje) organizavimas 2018.12.03

Informuojame įmonių (organizacijų) Sveikatos dienų organizatorius, kad 2019 metais Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pradės teikti Sveikatos dienos organizavimo įmonėje (organizacijoje) paslaugas. Pagal parengtą Sveikatos dienos programą bus vedami užsiėmimai sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, streso kontrolės temomis (6 ar 8 akad. val.). Užsakovas galės pasirinkti ir papildomą temą – apie pirmosios pagalbos teikimą staigios mirties ištiktam žmogui ar sveikatai palankios gyvenamosios aplinkos kūrimą. Sveikatos dienos dalyviai bus ne tik supažindinami su sveikos mitybos ir psichikos sveikatos stiprinimo principais, fizinio aktyvumo nauda, gyvenamosios aplinkos veiksniais, darančiais įtaką mūsų sveikatai, bet ir dalyvaus sveikatai palankaus maisto gaminimo sesijose, mokysis taisyklingai atlikti pratimus, pradinio gaivinimo veiksmus, naudotis išoriniu širdies defibriliatoriumi, kurti sveikatai palankią aplinką. Sveikatos dienos įmonėje (organizacijoje) programa ir paslaugos teikimo aprašas.

Vaikų nukritimų prevencija 2018.12.03

Nukritimai yra opi problema, nes tai yra pagrindinė visų amžiaus grupių vaikų susižalojimų priežastis. Mažam vaikui pasaulis yra nepažintas ir viliojantis. Vaikui susipažįstant su supančia aplinka, neįmanoma išvengti lengvų traumų. Suklupti ar pargriūti yra natūralus savo galimybių pažinimo procesas. Nors daugelis nukritimų baigiasi tiesiog nestipriais nubrozdinimais ar lengvais sumušimais, tačiau galima patirti ir sunkių traumų: stiprų kraujavimą, kaulų lūžius, galvos ar akių sumušimus, kurie gali būti pavojingi gyvybei ar turėti ilgalaikių pasekmių. Pačios pavojingiausios yra galvos traumos – jos netgi gali baigtis mirtimi.

Vien 2017 m. Lietuvoje dėl nukritus patirtų sužalojimų ambulatoriškai buvo gydyta beveik 35 tūkst. vaikų, 3132 patyrė sunkesnes traumas ir gydyti stacionare. Dažniausiai pasitaikanti trauma nukritus yra rankų ir pečių lanko lūžiai. Nuo jų mažai atsilieka galvos traumos.

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika –  Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Sveikatą stiprinanti mokykla − nauji iššūkiai vaikų sveikatos stiprinime 2018.11.30

Prabėgo 25 metai, kai Lietuva yra įsitraukusi į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą, kurio veiklomis stiprinama mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinė, protinė, dvasinė sveikata, gilinamos sveikatos žinios bei formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai, bendromis mokytojų, medikų, šeimos bei visuomenės pastangomis kuriama integruota, visa apimanti sveikatos stiprinimo sistema bei sveikatai palanki aplinka. Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 25-mečiui paminėti Panevėžyje įvyko III nacionalinė mokslinė-praktinė konferencija „Vaikų sveikatos stiprinimas. Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai“. Kadangi konferencija buvo skirta vaikų sveikatos stiprinimui, tai simboliška, kad renginio pradžioje dalyvius savo koncertine programa pasveikino Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai ir mokytojai. 

Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata – Sveikatą stiprinanti mokykla – Sveikatą stiprinančių mokyklų renginių archyvas“ skiltyje.

 

Kas yra savigalbos grupės?Kas yra savigalbos grupės? 2018.11.30
Kuriama interaktyvi ir patogi klimato kaitos duomenų bazėKuriama interaktyvi ir patogi klimato kaitos duomenų bazė 2018.11.28
Simuliacijos metodo taikymas sveikatos mokymo praktikojeSimuliacijos metodo taikymas sveikatos mokymo praktikoje 2018.11.27
Parengta 2018 metų aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaitaParengta 2018 metų aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaita 2018.11.27
Kvietimas į konferenciją „Vaikų sveikatos stiprinimas.Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai“  Kvietimas į konferenciją „Vaikų sveikatos stiprinimas.Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai“ 2018.11.23
Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo profesinio tobulinimo kursaiPrivalomojo pirmosios pagalbos mokymo profesinio tobulinimo kursai 2018.11.21
Lapkričio 18-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena. Keliai turi savo istorijasLapkričio 18-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena. Keliai turi savo istorijas 2018.11.16
Pasaulinė diabeto diena 2018: diabetas susijęs su kiekviena šeimaPasaulinė diabeto diena 2018: diabetas susijęs su kiekviena šeima 2018.11.13
Vyriausybės 100-ojo gimtadienio dalyviams − sveikatingumo pamokosVyriausybės 100-ojo gimtadienio dalyviams − sveikatingumo pamokos 2018.11.12
Poveikio visuomenės sveikatos vertinimo kvalifikacijos tobulinimo kursaiPoveikio visuomenės sveikatos vertinimo kvalifikacijos tobulinimo kursai 2018.11.05

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2018 metų gruodis
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos