Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Lapkričio 19-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena 2017.11.17

Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena kasmet minima trečiąjį lapkričio sekmadienį, šiais metais – lapkričio 19 d. Ji skiriama atminti milijonus žuvusiųjų bei nukentėjusiųjų pasaulio keliuose, palaikyti jų artimuosius, šeimas, draugus. Tai diena, kai galime išreikšti dėkingumą įvykio metu pagalbą teikiančioms tarnyboms, atspindinčioms didžiulę kasdienę šios nelaimės naštą bei kainą, kurią sumoka nukentėjusios šeimos, bendruomenės ir valstybės, bei ieškoti būdų kaip sustabdyti šią visuotinę nelaimę.

Mirtys ir sužalojimai eismo įvykių metu yra staigūs smurtiniai įvykiai. Jų poveikis ilgalaikis, dažnai išliekantis ir nuolatinis. Kasmet milijonai sužalotų ir prarastų žmonių iš įvairiausių pasaulio kampelių prisideda prie nesuskaičiuojamų milijonų kelių eismo įvykių aukų.

Ypač tragiška, kad dauguma aukų yra jauni žmonės ir skaudžiausia, kad daugumos eismo įvykių galima buvo išvengti, o vyriausybių ir visuomenės atsakas į žūtis ir sužalojimus keliuose, į prarastas ir sužalotas aukas dažnai yra neadekvatus, išreiškiama per mažai užuojautos – juk patirta didžiulė žala, prarasta gyvenimo kokybė ar net gyvybė. Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika - Sužalojimų prevencija" skiltyje.

Profesinio tobulinimosi kursai visuomenės sveikatos specialistams siekiantiems verstis ar besiverčiantiems licencijuojama visuomenės sveikatos priežiūros veikla 2017.11.15

2017 m. gruodžio mėnesį Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) organizuojami mokami profesinio tobulinimo kursai visuomenės sveikatos specialistams siekiantiems verstis ar besiverčiantiems licencijuojama visuomenės sveikatos priežiūros veikla:

2017 m. gruodžio 6–7 d. programa „Privalomojo higienos įgūdžių mokymo pagrindai“, 18 val. įvadiniai kursai specialistams, pradedantiems verstis privalomuoju higienos įgūdžių mokymu. 18 val. programos kursų kaina vienam dalyviui – 53,00 Eur. Registracijos forma.

Daugiau skaitykite „Kvalifikacijos tobulinimas - Renginiai" skiltyje.

 

Internetinis klimato kaitos ir sveikatos žinių vertinimo konkursas 2017.11.15

Nuo 2017 m. lapkričio 15 d. vyksta pirmą kartą organizuotas internetinis žinių vertinimo konkursas „Klimato kaita ir sveikata“. Konkurso tikslas – įvertinti gyventojų žinias apie klimato kaitą ir jos poveikį sveikatai. Jame gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai nuo 18 metų, išskyrus asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros darbuotojus bei mediciną, visuomenės sveikatą, sveikatos edukologiją, sveikatos mokymą studijuojančius studentus. Konkursas vyks dviem etapais nuo 2017 m. lapkričio 15 d. iki 2017 m. gruodžio 9 d.

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata − Klimatas ir sveikata“  skiltyje.

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga 2017.11.14

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga – dažna liga, kurios galima išvengti ir kurią būtina gydyti. Jai būdinga nuolatinė kvėpavimo takų obstrukcija, kuri dažniausiai progresuoja ir yra susijusi su stipresne kvėpavimo takų ir plaučių uždegimine reakcija į įkvepiamas žalingas daleles ar dujas. Neretai šią ligą lydi paūmėjimai ir gretutinės ligos, kurios dar labiau pablogina ligonio būklę.

Būdingiausias lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) bruožas yra lėtinė kvėpavimo takų obstrukcija, kurią lemia smulkiųjų kvėpavimo takų (obstrukcinio bronchito ir bronchiolito) ir plaučių parenchimos pažeidimas. Sergant LOPL dažnai lėtinis plaučių funkcijos sutrikimas lemia kitų organų pažeidimą – griaučių raumenų atrofiją, sumažėjusią jų jėgą ir ištvermę, osteoporozę, kacheksiją, lėtinę plautinę širdį, depresiją ir kt. LOPL pasireiškimas konkrečiam ligoniui gali būti skirtingas, nes priklauso nuo etiologinių veiksnių (pvz., rūkymo, oro teršalų), individualių organizmo įgimtų ir įgytų savybių bei uždegiminio atsako į įkvepiamas daleles ar dujas. Daugeliu atvejų LOPL galima išvengti. Todėl skirtingi autoriai, norėdami pabrėžti vienas ar kitas ligos savybes ar jos aktualumą, pateikia šiek tiek skirtingą LOPL apibrėžimą.

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika - Ligų profilaktika" skiltyje.

Pasaulinę diabeto dieną – išskirtinis dėmesys moterims 2017.11.14

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras lapkričio 14-ąją kartu su daugeliu pasaulio organizacijų ir bendruomenės narių mini Pasaulinę diabeto dieną. Nuo 1991 metų Pasaulio sveikatos organizacijos ir Tarptautinės diabeto federacijos iniciatyva siekiama kuo plačiau skleisti žinią apie diabetą. 2006 metais Jungtinių Tautų organizacija, priimdama rezoliuciją, oficialiai patvirtino lapkričio 14-ąją Pasauline diabeto diena. Šia rezoliucija pripažinta, kad diabetas yra „lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, kurios daro žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui.“ 

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika - Ligų profilaktika" skiltyje.

Seminaras „Kaip parengti II lygmens (atnaujinti) sveikatą stiprinančios mokyklos programą?“ 2017.11.10

2017 m. lapkričio 28 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyrius Sveikatos mokyklos patalpose (Vytauto g. 87, Trakai) organizuoja  seminarą „Kaip parengti II lygmens (atnaujinti) sveikatą stiprinančios mokyklos programą?“, skirtą mokyklų bendruomenėms, siekiančioms pratęsti sveikatą stiprinančios mokyklos veiklos pažymėjimą. Į seminarą maloniai kviečiame mokyklose dirbančius specialistus, atsakingus už vaikų sveikatą: mokyklų vadovus, visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, mokytojus, socialinius pedagogus, psichologus ir kt. 

Daugiau skaitykite „Renginiai - Būsimi renginiai" skiltyje.

Seminaras „Kaip tapti sveikatą stiprinančia mokykla?“ 2017.11.10

2017 m. lapkričio 23 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyrius, vykdydamas Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo koordinavimo funkciją, Sveikatos mokyklos patalpose (Vytauto g. 87, Trakai) organizuoja seminarą „Kaip tapti sveikatą stiprinančia mokykla?“, skirtą mokyklų bendruomenėms, norinčioms tapti sveikatą stiprinančiomis mokyklomis. Seminaras nemokamas. Seminaro dalyviams bus išduodami pažymėjimai.  Daugiau skaitykite „Renginiai - Būsimi renginiai" skiltyje.

Seminaras-diskusija „Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros įgyvendinimo mokyklose aktualijos“ 2017.11.10

2017 m. lapkričio 15 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su  Sveikatos apsaugos ministerija Sveikatos mokyklos patalpose  (Vytauto g. 87, Trakai) organizuoja seminarą-diskusiją „Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros įgyvendinimo mokyklose aktualijos“. Renginio pradžia – 9 val.

Seminaro tikslas – apžvelgti vaikų sveikatos stiprinimo aktualijas, išryškinti veiklos prioritetus 2018 metams, pasidalyti gerąja patirtimi.

Į šį seminarą kviečiami savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai, atsakingi už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą. 

Daugiau skaitykite „Renginiai - Būsimi renginiai" skiltyje.

Minime Europos sveikos mitybos dieną 2017.11.07

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 8 d. – Sveikos mitybos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mūsų sveikatą net 25–30 proc. lemia mitybos įpročiai. 

Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas - Mityba" skiltyje.

„10 tūkstančių žingsnių kasdien“, arba septyni su puse mėnesio pėsčiomis 2017.10.31

Precedento neturinčioje akcijoje „10 tūkstančių žingsnių kasdien: moterys eina į Romą, vyrai – į Atėnus“ septynis su puse mėnesio žingsniavo ir finišavo 150 ištvermingiausių dalyvių (126 moterys ir 24 vyrai). Moterys, „eidamos į Romą“, per 208 akcijos dienas turėjo nueiti 2 mln. 80 tūkst. žingsnių, o vyrai, „eidami į Atėnus“, per 230 akcijos dienų turėjo nueiti 2 mln. 300 tūkst. žingsnių, bet kai kurie akcijos dalyviai taip įsismarkavo, kad jau akcijos viduryje buvo ne tik pasiekę savo tikslą, bet ir grįžę į Lietuvą. Akcijos tikslas buvo ne išsiaiškinti, kas toliau nueis, bet kad būtų vaikštoma kasdien, reguliariai 10 tūkstančių žingsnių atitinkantį atstumą. Todėl ir buvo tokia ilga, septynių su puse mėnesio, socialinės akcijos trukmė, kokios Lietuvoje dar nebuvo. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Išrinkti akcijos „10 tūkstančių žingsnių kasdien: moterys eina į Romą, vyrai – į Atėnus“ prizų laimėtojaiIšrinkti akcijos „10 tūkstančių žingsnių kasdien: moterys eina į Romą, vyrai – į Atėnus“ prizų laimėtojai 2017.10.31
Aplinkos ir sveikatos rizikos, poveikio ir naudos vertinimo politikos gairės bei priemonėsAplinkos ir sveikatos rizikos, poveikio ir naudos vertinimo politikos gairės bei priemonės 2017.10.26
Pasitinkame Tarptautinę apsinuodijimo švinu prevencijos savaitęPasitinkame Tarptautinę apsinuodijimo švinu prevencijos savaitę 2017.10.17
Pasaulinė stuburo diena: „Jūsų nugara juda“Pasaulinė stuburo diena: „Jūsų nugara juda“ 2017.10.16
Pasaulinė maisto diena: „Pakeiskime migracijos srautų ateitį, investuokime į maisto saugą ir kaimo plėtrą“Pasaulinė maisto diena: „Pakeiskime migracijos srautų ateitį, investuokime į maisto saugą ir kaimo plėtrą“ 2017.10.12
Pasaulinę artrito dieną kampanija: „Nedelsk, prisijunk šiandien“Pasaulinę artrito dieną kampanija: „Nedelsk, prisijunk šiandien“ 2017.10.11
Lietuvoje daugėja naujagimiams palankių ligoniniųLietuvoje daugėja naujagimiams palankių ligoninių 2017.10.11
SAM kviečia į akciją: stiprinkite savo psichinę sveikatą ir laimėkite prizų!SAM kviečia į akciją: stiprinkite savo psichinę sveikatą ir laimėkite prizų! 2017.10.09
21 amžiaus požiūris į žmogaus sveikatą ir gerovę. Bendruomenės sveikatos tarybos vaidmuo savivaldybės gyventojų sveikatinimo procese21 amžiaus požiūris į žmogaus sveikatą ir gerovę. Bendruomenės sveikatos tarybos vaidmuo savivaldybės gyventojų sveikatinimo procese 2017.10.05
 Visuomenės sveikatos specialistų, siekiančių verstis ar besiverčiančių licencijuojama visuomenės sveikatos priežiūros veikla, dėmesiui! Visuomenės sveikatos specialistų, siekiančių verstis ar besiverčiančių licencijuojama visuomenės sveikatos priežiūros veikla, dėmesiui! 2017.10.04

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2017 metų lapkritis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

KAIP DIRBA KITI – BST GEROJI PATIRTIS 

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos