Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo profesinio tobulinimo kursai 2018.11.21

2018 m. lapkričio mėnesio pabaigoje Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) organizuojami mokami profesinio tobulinimo kursai specialistams, vykdantiems ir siekiantiems vykdyti privalomąjį pirmosios pagalbos mokymą.  

Įvadiniai 18 val. kursai vyks 2018 m. lapkričio mėn. 26 d. – 27 d., o tęstiniai 36 val. kursai − 2018 m. lapkričio mėn. 26 d. – 28 d.

Norėdami užsiregistruoti, užpildykite registracijos formą ir siųskite elektroniniu paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt iki lapkričio 22 d.

Telefonai pasiteirauti: (8 528) 55194 arba 8 640 44937.

Kursų 18 val. programa. 

Kursų 36 val. programa.

Lapkričio 18-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena. Keliai turi savo istorijas 2018.11.16

Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena kasmet minima trečiąjį lapkričio sekmadienį nuo 1993 metų Jungtinės Karalystės pagalbos eismo įvykių aukoms organizacijos „Road Peace“ iniciatyva. Šiemet tai – lapkričio 18 d. Ji skiriama atminti milijonus žuvusiųjų bei nukentėjusiųjų pasaulio keliuose, palaikyti jų artimuosius, šeimas, draugus ir bendruomenes. Tai diena, kai galime išreikšti dėkingumą eismo įvykių metu pagalbą teikiančioms tarnyboms, policijos pareigūnams, medicinos personalui ir ugniagesiams gelbėtojams, kurie kasdien susiduria su eismo įvykiais ir kovoja dėl žmonių gyvybių. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kasmet primindamas apie šią dieną, nori pabrėžti, kad kaip ir daugelio visuomenės sveikatos problemų, taip ir eismo įvykių galima IŠVENGTI. Tokios sąvokos kaip nelaimingas atsitikimas nėra. Jei būtų laikomasi visų prevencinių saugos priemonių, daugelis eismo įvykių tiesiog neįvyktų. (1)

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika - Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

 

Pasaulinė diabeto diena 2018: diabetas susijęs su kiekviena šeima 2018.11.13

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kaip ir kasmet lapkričio 14 dieną kartu su visu pasauliu kviečia minėti Pasaulinę diabeto dieną. Nuo 1991 m. Tarptautinės diabeto federacijos bei Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į diabeto epidemijos mastą pasaulyje. Prie Pasaulinės diabeto dienos minėjimo ir informacijos apie diabetą sklaidos prisijungia apie 160 šalių ir šis skaičius kasmet vis didėja. Vienybę kovojant su diabetu žymi ir Pasaulinės diabeto dienos simbolis – mėlynas diabeto ratas, kurio spalva atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos, taip pat mėlyna yra Jungtinių Tautų vėliavos spalva. 2018 m. Pasaulinės diabeto dienos tema yra „Šeima ir diabetas“, kurios tikslas – padidinti supratimą apie diabeto poveikį sergantiesiems ir jų šeimos nariams, organizuoti jų palaikymo tinklą bei skatinti šeimos vaidmenį diabeto valdymo, priežiūros, prevencijos ir ugdymo srityse. Kitaip tariant, siekiama akcentuoti šeimos svarbą visais ligos vystymosi etapais:

1. užkertant kelią diabetui,

2. atpažįstant susirgimo diabetu simptomus,

3. valdant diabetą.

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika - Ligų profilaktika“ skiltyje.

Vyriausybės 100-ojo gimtadienio dalyviams − sveikatingumo pamokos 2018.11.12

2018 m. lapkričio 11 d. sukako 100 metų, kai darbą pradėjo pirmoji Lietuvos Respublikos Vyriausybė. 1918 m. lapkričio 5 d. Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas, remdamasis ką tik priimta Laikinąja Lietuvos Konstitucija, pirmosios Vyriausybės vadovu paskyrė istoriką ir politinį veikėją Augustiną Voldemarą. 1918 m. lapkričio 11 d. Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas patvirtino Vyriausybės sudėtį ir šią dieną prasidėjo pirmosios Lietuvos Vyriausybės darbas. Šis jubiliejus – svarbus Valstybės atkūrimo šimtmečio akcentas.

Ta proga Vyriausybės kanceliarija pakvietė Lietuvos visuomenę kartu atšvęsti jubiliejinį gimtadienį. Pasitinkant 100-ąjį jubiliejų, Vyriausybė surengė atvirų durų dieną ir pakvietė Vilniaus gyventojus bei sostinės svečius 2018 m. lapkričio 10 d. apsilankyti Vyriausybės rūmuose, dalyvauti užsiėmimuose, edukacinėje ir pramoginėje programoje bei Lietuvos ministerijų mugėje. 

Daugiau skaitykite „Sveikatos mokymas – Renginiai“ skiltyje.

Poveikio visuomenės sveikatos vertinimo kvalifikacijos tobulinimo kursai 2018.11.05

2018 m. lapkričio 20-22 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) vyksta mokami įvadiniai 18 val. ir tęstiniai 36 val. kvalifikacijos tobulinimo kursai visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, siekiantiems vykdyti ir vykdantiems poveikio visuomenės sveikatai vertinimą. Telefonai pasiteirauti: (8 528) 55194 arba 8 640 44937.

Įvadinių kursų 18 val. programa.   Tęstinių kursų 36 val. programa.

Europos sveikos mitybos diena. Mažinkime cukraus vartojimą 2018.11.05

Pastaraisiais dešimtmečiais daugelyje Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje atliktų gyventojų mitybos tyrimų duomenys rodo blogėjančią gyventojų mitybą. Gyventojų mityba nėra palanki sveikatai ir dažnai neatitinka sveikos mitybos rekomendacijų: nepakankamai vartojama daržovių ir vaisių, grūdinių produktų, ypač viso grūdo produktų, žuvies ir žuvies produktų, t. y. vartojama per mažai sveikatai palankių maisto produktų. Sumažėjus fiziniam aktyvumui, padidėjus didelio kaloringumo maisto ir gėrimų prieinamumui bei dėl to pasikeitus maitinimosi įpročiams ir gyvenimo būdui, kartu su nutukimu daugėja kraujotakos sistemos ligų, II tipo cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos atvejų, tam tikrų rūšių vėžio ir kitų su antsvoriu ir nutukimu susijusių ligų. Lietuvos rinkoje yra dar gana daug sveikatai nepalankių ir palyginti mažai sveikatai palankių maisto produktų, t. y. maisto, turinčio mažesnį cukraus, druskos, sočiųjų riebalų rūgščių, transriebalų rūgščių, didesnį skaidulinių medžiagų ir pan., kiekį, taip pat yra aktyvi sveikatai nepalankaus maisto reklama. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Mityba“ skiltyje.

Kviečiame į Vyriausybės 100-ąjį gimtadienį 2018.10.31

Šių metų lapkritį sukanka 100 metų, kai darbą pradėjo pirmoji Lietuvos Vyriausybė. Šis jubiliejus – svarbus Valstybės atkūrimo šimtmečio akcentas. Vyriausybės kanceliarija kviečia visuomenę kartu švęsti gimtadienį, kuriame lauks pažintinės ekskursijos po Vyriausybės rūmus, gausybė užsiėmimų, edukacinė ir pramoginė programa.Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas 1918 m. lapkričio 5 d., remdamasis ką tik priimta Laikinąja Lietuvos Konstitucija, pirmosios Vyriausybės vadovu paskyrė istoriką ir politinį veikėją Augustiną Voldemarą. Lapkričio 11 d. Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas patvirtino Vyriausybės sudėtį. Nuo tada prasidėjo Vyriausybės darbas.

Pasitinkant reikšmingą šventę, Vyriausybė rengia atvirų durų dieną ir maloniai kviečia Vilniaus gyventojus ir sostinės svečius lapkričio 10 d. (šeštadienį) atvykti į Vyriausybės rūmus (Gedimino pr. 11, Vilnius). Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai šventės lankytojams praves pirmosios pagalbos−gaivinimo pamokėles sustojus suaugusiojo ir vaiko kvėpavimui, užspringus. Taip pat lankytojus supažindins su defibriliatoriaus naudojimo principais. Visuomenės sveikatos specialistai Jūsų laukia Lietuvos Vyriausybės pastato 2 aukšto erdvėje prie didžiosios salės nuo 12.00 iki 14.00 val.  Būtina registracija į renginį ČIADaugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

III nacionalinė mokslinė-praktinė konferencija „Vaikų sveikatos stiprinimas. Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai“ 2018.10.31
2018 m. lapkričio 29 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, vykdydamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 08.4.2-ESFA-V-622-01-0004 „Vaikams ir paaugliams palankių, kokybiškų ir veiksmingų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų plėtojimas“ veiklą, Panevėžio Konferencijų didžiojoje salėje, „Vasaris“ (Aukštaičių g. 88, Panevėžys) organizuoja III nacionalinę mokslinę-praktinę konferenciją „Vaikų sveikatos stiprinimas. Nuveikti darbai ir nauji iššūkiai“. Konferencijos dalyvių registracijos pradžia 9.00 val. Konferencijos programa. Registracija į konferenciją. 
 
Dėl riboto vietų skaičiaus salėje, dalyvius į konferenciją registravome iki 2018 m. lapkričio 12 d. Registracijos patvirtinimas buvo išsiųstas iki 2018 m. lapkričio 16 d. Jūsų nurodytu elektroniniu paštu. Jei kiltų klausimų dėl registracijos, prašome kreiptis el. paštu dalia.sabaliauskiene@smlpc.lt arba telefonu 8 612 12167. Konferencijos dalyviams bus išduoti pažymėjimai.
img   Plačiau
Poveikio sveikatai vertintojai aptarė aktualijas 2018.10.31

Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas – tai metodų ir procedūrų visuma, kuri padeda įvertinti projektų, planų, programų, politinių sprendimų poveikį gyventojų sveikatai ir atskiroms gyventojų grupėms. Lietuvoje poveikio visuomenės sveikatai vertinimas dažniausiai yra taikomas rengiant planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitas, jis glaudžiai susijęs su ūkinės veiklos sanitarinės apsaugos zonų ribų nustatymu, įvertinus sveikatos rizikos veiksnių (fizikinių, cheminių, biologinių ir kt.) koncentracijos atitiktį visuomenės sveikatos teisės aktams. Strateginiame ir politikos sprendimų priėmimo procese poveikio visuomenės sveikatai vertinimas yra neišplėtotas ir beveik netaikomas.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 2018 m. spalio 26 d. Trakuose organizavo kasmetinį poveikio sveikatai vertinimo seminarą. Jame dalyvavę 30 poveikio sveikatai vertintojų iš viešojo bei privačiojo sektorių aptarė poveikio sveikatai vertinimo aktualijas. Daugiau skaitykite  „Aplinkos sveikata  –  Poveikio sveikatai vertinimas“ skiltyje.

Teikiančiųjų privalomojo higienos įgūdžių mokymo paslaugas dėmesiui! 2018.10.26

Nuo 2019 m. gegužės 1 d. įsigalios Lietuvos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. spalio 16 d. įsakymas Nr. V-1142 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymo Nr. V-69 „Dėl Privalomųjų pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio žmogaus sveikatai mokymų ir atestavimo tvarkos aprašo ir Asmenų, kuriems privalomas sveikatos ir (ar) pirmosios pagalbos mokymas, profesijų ir veiklos sričių sąrašo, mokymo programų kodų ir mokymo periodiškumo patvirtinimo“ pakeitimo“ (TAR, 2018-10-17, Nr. 2018-16288).

Minėtu įsakymu papildytas vandens tiekimo įmonių darbuotojų privalomojo higienos mokymo programos (kodas H9) aprašas nauja tema „Geriamojo vandens rizikos vertinimas“. Nustatyta, kad mokymuose turės dalyvauti ne tik vandens tiekimo įmonių darbuotojai, bet ir jų vadovai (veiklos srities kodas 019).

img   Plačiau
Dėmesio: ore padidėjo kietųjų dalelių koncentracija!Dėmesio: ore padidėjo kietųjų dalelių koncentracija! 2018.10.23
Jodo trūkumas – svarbi, bet lengvai įveikiama sveikatos problemaJodo trūkumas – svarbi, bet lengvai įveikiama sveikatos problema 2018.10.18
Mylėkite savo stuburą !Mylėkite savo stuburą ! 2018.10.15
Parengtos metodinės rekomendacijos tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšisParengtos metodinės rekomendacijos tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšis 2018.10.11
Mūsų ateitis – mūsų rankose. Įveikime badą visame pasaulyje iki 2030 m.Mūsų ateitis – mūsų rankose. Įveikime badą visame pasaulyje iki 2030 m. 2018.10.11
Linksmai ir žaismingai mokomės saugiai važiuoti dviračiuLinksmai ir žaismingai mokomės saugiai važiuoti dviračiu 2018.10.09
Per Pasaulinę artrito dieną antrus metus iš eilės kampanija: „Nedelsk, prisijunk šiandien“Per Pasaulinę artrito dieną antrus metus iš eilės kampanija: „Nedelsk, prisijunk šiandien“ 2018.10.09
Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos profesinio tobulinimo kursaiŠirdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos profesinio tobulinimo kursai 2018.10.08
Aptartas sveikatos elgsenos keitimo intervencijos modelisAptartas sveikatos elgsenos keitimo intervencijos modelis 2018.10.03
DUK – Visuomenės informavimas ir dalyvavimas poveikio  visuomenės sveikatai vertinimo proceseDUK – Visuomenės informavimas ir dalyvavimas poveikio visuomenės sveikatai vertinimo procese 2018.09.30

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2018 metų lapkritis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos