Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veikla |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:


Tel.: (85) 270 0107, (85) 236 04 99
Faks. (85) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

 

 

 

Aktualijos
Parengtas lankstukas „Kaip sumažinti žiedadulkių įtaką sveikatai?“ 2016.12.07

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras parengė lankstuką su patarimais kaip žiedadulkių sezono metu elgtis alergiškiems žmonėms. Augalų žiedadulkės gali nuskristi net 6000 km. ir nuo jų siena neatsitversi, tad labai svarbu žinoti kaip elgtis jautrioms visuomenės grupėms: vaikams, lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims.  Lankstuką rasite Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės  „Atmintinės, lankstukai, plakatai - Klimatas ir sveikata“ skiltyje.

Baigėsi akcija „Apibėk mokyklą“ 2016.12.06

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, 2016 m. rudenį šalies mokyklose inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“. Šia akcija buvo siekiama nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Akcija buvo skirta pradinių klasių mokiniams ir jų mokytojams, tačiau joje kvietėme dalyvauti mokyklų vadovus ir kitus mokyklos darbuotojus bei mokinių tėvus, nes tai dar labiau motyvuotų vaikus daugiau judėti.

Daugiau skaitykite "Vaikų sveikata-Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose" skiltyje

Profesinio tobulinimo kursai specialistams, siekiantiems įgyti teisę vykdyti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą 2016.12.02

2016 m. gruodžio mėn. 12 –14 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) organizuojami mokami profesinio tobulinimo kursai specialistams, siekiantiems įgyti teisę vykdyti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą. Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl kviečiame registruotis po vieną specialistą iš visuomenės sveikatos biuro (2017 m. planuojami dar keli tokie mokymai, apmokysime visus norinčius specialistus).

Norintys dalyvauti kursuose užpildytą registracijos formą siųskite elektroniniu paštu rasa.radivanovska@smlpc.lt iki 2016 m. gruodžio 8 d. Telefonai pasiteirauti: (8 528) 55194, 8 640 44937. Kursų praktinių užsiėmimų metu reikalinga patogi, judesių nevaržanti apranga. Programa. Registracijos forma.

 

Parengta visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai 2016 m. ataskaita 2016.12.02

Vadovaudamiesi Visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai sistemos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. V-386/D1-391 (Žin., 2012, Nr. 54-2689), (toliau – Aprašas) 20 punktu, teikiame visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai ir taikytas prevencines priemones nuo 2016 m. balandžio 1 d. iki 2016 spalio 15 d. ataskaitą (toliau – Ataskaita).

Daugiau skaitykite "Aplinkos sveikata-Klimatas ir sveikata" skiltyje

Parengta 2016 m. aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaita 2016.11.24

Aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaita kasmet rengiama vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. vasario 13 d. įsakymą Nr. V-109 „Dėl Aplinkos ir sveikatos rodiklių sąrašo ir Duomenų ir informacijos srautų aplinkos ir sveikatos rodikliams apskaičiuoti teikimo taisyklių patvirtinimo“. Parengtą 2016 m. aplinkos ir sveikatos rodiklių ataskaitą rasite Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės "Neinfekcinių ligų profilaktika-Aplinkos ir sveikatos rodikliai" skiltyje.

Parengti nauji sveikatos mokymo metodiniai patarimai apie fizinio aktyvumo motyvacijos skatinimą 2016.11.24

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla parengė naujus metodinius patarimus „Sveikatos mokymas: fizinio aktyvumo motyvacijos skatinimas“. Leidinyje pateikiamos rekomendacijos, kaip skatinti gyventojų motyvaciją būti fiziškai aktyvesniais bei organizuoti veiklas, kurios kuo geriau tenkintų įvairaus amžiaus žmonių laisvalaikio, užimtumo ir saviraiškos poreikius. Rekomenduojami ir asmeninės motyvacijos skatinimo metodai, svarbūs ugdant bendruomenės narius, gebančius savarankiškai veikti savo aplinkoje ir vykdyti sveikatos kultūros ugdymo veiklą bendruomenėse.

Leidinys skirtas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, sveikatos edukologams, kūno kultūros specialistams, sveikatos mokymo organizatoriams, užsiimantiems gyventojų sveikatos mokymu ir ugdymu. Leidinį galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės ,,Metodinė medžiaga – Sveikatos mokymas“ skiltyje. 

Naujojoje Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje – apie miesto žaliųjų erdvių naudą sveikatai 2016.11.24

Naujoji Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) ataskaita, kurioje apibendrinti duomenys apie miestuose esančių žaliųjų erdvių poveikį sveikatai, rodo, kad žaliosios erdvės duoda daugialypę naudą sveikatai, įskaitant psichologinį atsipalaidavimą, mažesnį stresą didesnį fizinį aktyvumą, dėl ko potencialiai sumažėja miestų kenksmingų veiksnių, tokių kaip oro tarša, triukšmas ir karštis, poveikis sveikatai. Ataskaitoje daroma išvada, kad yra poreikis tiek mažų žaliųjų erdvių, esančių arti gyvenamųjų ir laisvalaikio praleidimo vietų, tiek didelių žaliųjų erdvių, skirtų aktyviam poilsiui, pavyzdžiui, sporto aikštynų. 

Daugiau skaitykite "Aplinkos sveikata – Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas" skiltyje

Profesinio tobulinimo kursai specialistams, vykdantiems privalomąjį pirmosios pagalbos mokymą 2016.11.23

2016 m. gruodžio 6-13 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) organizuojami mokami 36 ir 72 akademinių valandų profesinio tobulinimo kursai specialistams, vykdantiems ir siekiantiems vykdyti privalomąjį pirmosios pagalbos mokymą.

Norintys dalyvauti kursuose užpildytą registracijos formą siųskite elektroniniu paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt iki 2016 m. gruodžio 2 d. Telefonai pasiteirauti: (8 528) 55194, 8 640 44937. Kursų kainos nurodytos registracijos formoje. 36 akademinių valandų profesinio tobulinimo kursų programa72 akademinių valandų profesinio tobulinimo kursų programa.  Registracijos forma.

Sveikatą stiprinanti mokykla (2016 m. lapkričio 22 d.) 2016.11.22

2016 m. lapkričio 22 d. Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis komisija (toliau-Komisija) nagrinėjo mokyklų prašymus dėl pripažinimo sveikatą stiprinančia mokykla (toliau-SSM) ar dėl SSM veiklos pratęsimo. Iš viso buvo pateikta 9 prašymai iš įvairių mokyklų. Komisija aptarė sveikatos stiprinimo programų vertinimo rezultatus ir priėmė galutines vertinimo išvadas.  

 

img   Plačiau
Ženevoje vyko ketvirtasis 1992 metų Tarpvalstybinių vandentakių ir tarptautinių ežerų apsaugos ir naudojimo konvencijos Vandens ir sveikatos protokolo šalių pasitarimas 2016.11.21

Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos 2016 m. lapkričio 14–16 d. Ženevoje, Šveicarijoje, kartu surengtame ketvirtajame 1992 m. Tarpvalstybinių vandentakių ir tarptautinių ežerų apsaugos ir naudojimo konvencijos Vandens ir sveikatos protokolo šalių narių pasitarime dalyvavo sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė (delegacijos vadovė), Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Andrius Krivas, Aplinkos ministerijos Vandenų departamento Vandenų politikos skyriaus vyr. specialistas Vytautas Kalpokas, Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Hidrogeologijos skyriaus Regioninio požeminio vandens išteklių įvertinimo poskyrio vyriausioji specialistė Daina Radzevičienė, Užsienio reikalų ministerijos Strateginių sektorių politikos skyriaus vyriausioji specialistė Agnija Tumkevič ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Natalja Šliachtič.

Daugiau skaitykite "Aplinkos sveikata - Vandens ir sveikatos protokolas" skiltyje

Lapkričio 20-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo dienaLapkričio 20-oji – Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena 2016.11.16
Parengtas naujas metodinis leidinys „Vaiko su Aspergerio sindromu sveikatos stiprinimas ir ugdymas“Parengtas naujas metodinis leidinys „Vaiko su Aspergerio sindromu sveikatos stiprinimas ir ugdymas“ 2016.11.15
Iliustruotos knygelės „Sveikatos ABC“ stebino originalumu bei  įvairoveIliustruotos knygelės „Sveikatos ABC“ stebino originalumu bei įvairove 2016.11.10
Apsaugok save kelyje-užsidėk atšvaitąApsaugok save kelyje-užsidėk atšvaitą 2016.11.02
Mokslinė – praktinė konferencija „Sveikatos dizainas 2016“Mokslinė – praktinė konferencija „Sveikatos dizainas 2016“ 2016.10.28
Lapkričio 8 d. – Europos sveikos mitybos dienaLapkričio 8 d. – Europos sveikos mitybos diena 2016.11.08
Kviečiame į nemokamus nuotolinius HEAT instrumento mokymusKviečiame į nemokamus nuotolinius HEAT instrumento mokymus 2016.11.18
Profesinio tobulinimo kursai specialistams, siekiantiems įgyti teisę vykdyti ir vykdantiems privalomąjį higienos įgūdžių mokymą ir privalomąjį mokymą apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikataiProfesinio tobulinimo kursai specialistams, siekiantiems įgyti teisę vykdyti ir vykdantiems privalomąjį higienos įgūdžių mokymą ir privalomąjį mokymą apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai 2016.11.03
Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų geroji patirtisLietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų geroji patirtis 2016.10.27
Susitikimas su Lietuvos sporto universiteto profesoriumi Albertu SkurvyduSusitikimas su Lietuvos sporto universiteto profesoriumi Albertu Skurvydu 2016.10.26

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2016 metų gruodis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Kaip vertinate profilaktinę patikrą
tarp

KAIP DIRBA KITI – BST GEROJI PATIRTIS 

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (85) 270 0107, faks. (85) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos