Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Kokia yra žarnyno mikrofloros ir probiotikų įtaka sveikatai? 2018.09.18

Jau senovės persų  „gydytojų gydytojas“  Avicena (persų k. Abu Ali al - Husayn ibn Abd Allah ihn Sina) atkreipė dėmesį į maisto svarbą sveikatai, rekomendavo maitintis viso grūdo košėmis, duona bei vaisiais, turinčiais  skaidulinių medžiagų. Nauji medicinos ir biologijos mokslų atradimai   atskleidė labai didelę žarnyne esančios mikrofloros įtaką visoms organizmo gyvybinėms funkcijoms.

Suaugusio žmogaus žarnyne yra daugiau nei 1 kg įvairių rūšių bakterijų. Žarnyno bakterijų populiacija, realizuodama ypatingą organizmo homeostazę – trofostazę, palaiko mitybinį organizmo procesą nuo žarnyno iki visų vidaus organų. Mokslininkai nustatė, kad mikroorganizmai, panaudodami balastines ir skaidulines medžiagas, produkuoja papildomas maistines medžiagas. Daugiau skaitykite „Sveikatos mokymas − Patarimai“ skiltyje.

Prasideda Europos judumo savaitės kampanija „Pasirink ir judėk!" 2018.09.14

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad šiemet, kaip ir kasmet, rugsėjo 16–22 dienomis Europos Sąjungos šalyse minima Europos Judumo savaitė, kurios pagrindinė „vinis“ – Diena be automobilio – tradiciškai rengiama paskutinę kampanijos dieną.

Pagrindinė šiemetinės Europos judumo savaitės tema – „Transporto daugiarūšiškumas“. Šia tema siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Šiemet ši šventė didelė kaip niekad – dalyvauti Europos judumo savaitės kampanijoje, kurios šūkis „Pasirink ir judėk!“, jau užsiregistravo 2481 miestas iš 51 pasaulio valstybės ir jų skaičius kasdien auga. Lietuvoje dalyvauja daugelis savivaldybių, kurios pačios sprendžia, kokius renginius organizuoti savo bendruomenėms.

 

 

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata − Transportas, sveikata ir aplinka“ skiltyje.

Po mokyklų edukacines erdves pasižvalgius 2018.09.11

Antrą kartą Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistai dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto mokyklų edukacinių erdvių konkurso vertinimo komisijos veikloje.

Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko ir edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, skleisti gerąją patirtį. Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata − Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose“ skiltyje.

Naujaisiais mokslo metais kviečiame tęsti gražia tradicija tapusią akciją „Apibėk mokyklą“ 2018.09.04

Kviečiame ugdymo įstaigų bendruomenes palaikyti dvejus metus vykusios akcijos  „Apibėk mokyklą“ iniciatyvą ir savarankiškai dvi rugsėjo ar spalio savaites kasdien 15 minučių (apie 1,5 kilometro) apibėgti ar sparčiu žingsniu apeiti aplink savo mokyklą.

Akcija „Apibėk mokyklą“ patraukli tuo, kad:

1. Tai labai lengvai įgyvendinama priemonė. Be to, jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ir jokios sportinės aprangos.

2. Akcija nieko nekainuoja.

Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata − Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose“ skiltyje.

Antros rugpjūčio mėnesio pusės maudyklų vandens kokybė 2018.09.03

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, pažymi, kad keliose maudyklose buvo nustatyta trumpalaikė tarša ir vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Atlikus pakartotinius tyrimus nustatyta, kad maudyklų vandens kokybė atitinka reikalavimus. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Atmintinėje „Kaip galima įveikti depresiją“ – apie psichinės sveikatos tausojimą ir pagalbą sergantiesiems 2018.08.31

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklai parengė atmintinę „Kaip galima įveikti depresiją“.

Atmintinėje apibūdinamos depresijos išsivystymo prielaidos bei pateikiami patarimai, kaip pirminės prevencijos priemonėmis šalinti šią ligą provokuojančius bei paskatinančius veiksnius. Atkreipiamas dėmesys į savalaikės profesionalios pagalbos svarbą, į racionalios mitybos ir fizinio aktyvumo įtaką psichinei sveikatai. Pateiktos priemonės depresijos simptomams palengvinti bei pagalbos sergančiajam rekomendacijos. Atmintinė publikuojama „Atmintinės, lankstukai, plakatai − Sveikatos sauga ir stiprinimas, bendrieji sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimai“ skiltyje.

Kaip išsaugoti energingumą visą gyvenimą? 2018.08.23

Gyventi aktyviai, dalyvaujant socialinėse veiklose ir darbo rinkoje, kuo ilgiau išlikti darbingais ir sveikais – tai daugumos žmonių, ne tik vyresnio amžiaus, siekis. Tai aktualu ir visuomenei, besidominčiai aktyvaus senėjimo, sveikatos stiprinimo ir išsaugojimo temomis. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos specialistų parengtame straipsnyje „Kaip išsaugoti energingumą visą gyvenimą?“ be anksčiau paminėtų temų taip pat aptartos ir profilaktinės medicinos bei senėjimo prevencijos medicinos priemonės, pateikta racionalios gyvensenos patarimų, emocijų bei streso valdymo rekomendacijų.

 

Straipsnis publikuojamas „Sveikatos mokymas − Patarimai“ skiltyje.

 

Parengtas plakatas „Apie augalų apsaugos priemonių keliamą riziką sveikatai“ 2018.08.21

Pramoninių augalų apsaugos priemonių naudojimas žemės ūkyje sprendžiamas Europos Komisijos lygmeniu. Ūkininkai privalo laikytis tam tikrų augalų apsaugos priemonių (AAP) naudojimą nustatančių reglamentų. Tam tikrų AAP naudojimas žemės ūkyje gali kelti riziką sveikatai. Tačiau niekas mums negali sutrukdyti apsidrausti nuo kenksmingo AAP poveikio sveikatai savo darže arba sode. Todėl mes primename keletą natūralių (gamtinių AAP), kurios tūkstančius metų naudojamos derlių nuo kenkėjų apsiginti ir pagausinti.

Apie tai daugiau skaitykite plakate „Apie augalų apsaugos priemonių keliamą riziką sveikatai“, kuris yra publikuojamas Atmintinės, lankstukai, plakatai - Plakatai" skiltyje.

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašas 2018.08.21

Informuojame, kad nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. balandžio 10 d. įsakymo Nr. V-394 redakcijanuostatos. 

Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Rekomenduojami perspektyviniai valgiaraščiai“ skiltyje.

Žinomi nauji rugpjūčio mėnesio pradžios paplūdimių ir jų maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai 2018.08.17

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, pažymi, kad keliose maudyklose buvo nustatyta trumpalaikė tarša ir vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Atlikus pakartotinius tyrimus, maudyklų vandens kokybė atitinka reikalavimus.

 

 

Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Vasarą stovyklautojai mokėsi teikti pirmąją pagalbą	Vasarą stovyklautojai mokėsi teikti pirmąją pagalbą 2018.08.16
Projektas „Sveikatos išsaugojimo priemonių įgyvendinimas tikslinėse teritorijose“Projektas „Sveikatos išsaugojimo priemonių įgyvendinimas tikslinėse teritorijose“ 2018.08.13
Parengtas lankstukas „Dantų priežiūra sergant astma“Parengtas lankstukas „Dantų priežiūra sergant astma“ 2018.08.09
Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kaip apsaugoti vaikus nuo karščio poveikioRekomendacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kaip apsaugoti vaikus nuo karščio poveikio 2018.08.03
Sužinokite, ar maudyklų vanduo liepos mėnesį atitiko higienos normos reikalavimusSužinokite, ar maudyklų vanduo liepos mėnesį atitiko higienos normos reikalavimus 2018.08.03
2018 m. žindymo savaitės šūkis „Žindymas – gyvenimo pamatas (esmė)“2018 m. žindymo savaitės šūkis „Žindymas – gyvenimo pamatas (esmė)“ 2018.07.27
Maudykitės saugiai.  Skendusiam vaikui ir suaugusiajam pirmoji pagalba teikiama skirtingaiMaudykitės saugiai. Skendusiam vaikui ir suaugusiajam pirmoji pagalba teikiama skirtingai 2018.07.27
Patarimai, kaip elgtis kaitrią dienąPatarimai, kaip elgtis kaitrią dieną 2018.07.27
Parengta suaugusiųjų fizinio aktyvumo piramidėParengta suaugusiųjų fizinio aktyvumo piramidė 2018.07.23
Liepos pirma pusė – kuriose maudyklose nerekomenduojama maudytisLiepos pirma pusė – kuriose maudyklose nerekomenduojama maudytis 2018.07.20

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2018 metų rugsėjis
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos