Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Visuomenė kviečiama pasakyti, kokius viešojo sektoriaus duomenis norėtų matyti viešai 2019.08.12

Verslas ir visuomenė kviečiami teikti pasiūlymus, kokius duomenis institucijos turėtų nuasmeninti ir atverti visuomenei naujai kuriamame Lietuvos atvirų duomenų portale. Už aktualius duomenų rinkinius balsuoti ar teikti savo pasiūlymus galima čia.

Preliminarų atvirų duomenų sąrašą parengė Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK),  bendradarbiaudamas su daugiau nei 65 valstybės institucijomis bei atsižvelgdamas į Europos Sąjungos ir Lietuvos prioritetines duomenų sritis.

 

img   Plačiau
Kviečiame į profesinio tobulinimo kursus tema - „Smurtas prieš vaikus: prevencija ir pagalba“ 2019.08.12

2019 m. rugpjūčio mėn. 27 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) kviečiame dalyvauti profesinio tobulinimo kursuose, skirtuose savivaldybes visuomenes sveikatos biuro visuomenes sveikatos specialistams. Kursų tema - „Smurtas prieš vaikus: prevencija ir pagalba“. Programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija. Pageidaujančius dalyvauti kursuose prašome registruotis: užpildykite registracijos formą ir siųskite elektroniniu paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt iki 2019 m. rugpjūčio mėn. 22 d. Telefonas pasiteirauti: 8 640 44937. Kursai mokami, bus išduoti kursų baigimo pažymėjimai. Kursų programa.

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ 2019.08.12

Siekdami skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras įvairių tipų vaikų ugdymo įstaigų bendruomenes kviečia dalyvauti iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ – tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Šią iniciatyvą siūloma vykdyti 2019 m. rugsėjo–spalio mėnesiais kiekvieną savaitę skiriant vienai (įstaigai aktualiai) sveikatinimo temai: pavyzdžiui, pirmą savaitę  – judėjimo galiai, antrą – klimatui ir sveikatai, trečią – susižalojimų prevencijai ir t. t. 

Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata – Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose" skiltyje.

Kviečiame skaityti lankstuką „Nepamirškite treniruotės su šokdyne“ 2019.08.02

Gausūs moksliniai tyrimai neginčijamai įrodė, kad reguliarus fizinis aktyvumas turi platų poveikio diapazoną ir tiesiogiai teigiamai veikia kaulų ir raumenų sistemą, širdies ir kraujagyslių sistemą, kvėpavimo sistemą, palaiko būtiną energijos apykaitos balansą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius (pirminę arterinę hipertenziją, gliukozės kiekį ir didelio tankio lipidų cholesterolio bei trigliceridų kiekį kraujyje), didina kaulų tankį ir mineralizaciją, gerina nervų sistemos veiklą, teigiamai veikia imuninės sistemos veiklą ir t. t. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Liepos mėnesį atliktų maudyklų vandens tyrimų rezultatai buvo geresni palyginti su birželio mėnesio rezultatais 2019.08.02

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Liepos mėnesį atliktų vandens tyrimų rezultatai buvo geresni palyginti su birželio mėnesio rezultatais. Birželį trumpalaikė tarša nustatyta 15 maudyklų, tai sudarė 12,8 proc. visų tirtų maudyklų, o liepą – 8 maudyklose, tai yra 6,8 proc. iš tirtų 111 maudyklų maudyklų (117 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų). 

Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Pasaulinė žindymo savaitė, 2019 m. Remkime tėvus – sudarykime sąlygas žindyti 2019.08.01

Nuo 1990 m., kai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) ir kitų organizacijų politikos formuotojai pasirašė Innocenti deklaraciją, kurios tikslas saugoti, skatinti bei remti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje, kasmet pirmą rugpjūčio savaitę minima pasaulinė žindymo savaitė.

Šių metų žindymo savaitės tema: remkite tėvus – sudarykite sąlygas žindyti.

Šalys skatinamos peržiūrėti darbo kodeksą, ginti tėvų interesus darbo vietose bei palaikyti tėvų socialinę lygybę visuomenėje. Siekiama, kad būtų apmokamos ne tik motinystės atostogos, bet ir tėvystės atostogos, tam, kad būtų skatinama vienoda atsakomybė už vaikų priežiūrą. Darbdaviai turėtų sudaryti palankias sąlygas žindančioms motinoms grįžti į darbo vietas, įrengti saugias, higieniškas ir erdvias patalpas, skirtas kūdikių žindymui. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Žindymo skatinimo komitetas“ skiltyje.

Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų pakeitimai 2019.08.01

Siekiant užtikrinti žmonių sveikatą, nauja tvarka stiprinami kai kurie Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimai. Vienas iš naujų reikalavimų, kad prieš maudymosi sezoną visuose paplūdimiuose esančiuose statiniuose, įrenginiuose turi būti atlikta profilaktinė dezinfekcija, dezinsekcija bei deratizacija. Taip pat šia higienos norma stiprinama paplūdimiuose besimaudančiųjų sauga. Besimaudančiųjų saugai privalomai turi būti naudojamos Nardymo priemonių ir įrangos sąraše, patvirtintame Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2019 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. 1-6 „Dėl valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priemonių ir įrangos sąrašų patvirtinimo“, nurodytos priemonės atsižvelgiant į paplūdimio ir maudyklos ypatybes. Maudyklose, išskyrus priekrantės ir tarpinių vandenų paplūdimius, turi būti numatytos ir pažymėtos vietos vaikams maudytis, kur gylis turi būti ne didesnis kaip 1,30 m. Daugiau naujovių rasite Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ pakeitimuose

Liepos mėnesio pirmoji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarus 2019.07.17

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio pirmosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad keleto maudyklų vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis jose nėra saugu.

Gauti 108 maudyklų iš 117 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimų rezultatai. Pirmojoje liepos mėnesio pusėje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų Trakų rajono Totoriškių ežero paplūdimio maudykloje: liepos 11 d. buvo nustatyta daugiau negu leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Kokie yra Pasaulio Sveikatos organizacijos akcentuojami mitai apie savižudybes ir kaip jų išvengti? 2019.07.02

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2013 m. 66-ojoje pasaulinėje sveikatos apsaugos asamblėjos sesijoje pirmą kartą istorijoje priėmė psichinės sveikatos veiksmų planą, kuriame didelį dėmesį skyrė suicidų (savižudybių) prevencijai kaip globaliniam imperatyvui. PSO iškėlė ambicingą tikslą ir numatė iki 2020 m. savižudybių skaičių sumažinti 10 proc. 

Kokie yra mitai apie savižudybes?

PSO, akcentuodama suicidus kaip globalinį imperatyvą, nori atkreipti visų dėmesį į vis dar gajus daugybinius mitus, kurie supa nusižudyti ketinančius žmones.  Apie 10 svarbiausių mitų, kuriuos PSO ragina įsidėmėti ir labai rimtai į juos sureaguoti skaitykite straipsnyje „Kokie yra Pasaulio Sveikatos organizacijos akcentuojami mitai apie savižudybes ir kaip jų išvengti?“kuris yra publikuojamas „Sveikatos mokymas − Patarimai“ skiltyje.

Birželio mėnesio antroji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarus 2019.07.02

Birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 8,4 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Gauti rezultatai apie 100 maudyklų vandens kokybę iš 117 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų.

 

 

 Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos sveikatos ugdymo ir mokymo 2018 metų veiklos apžvalgaLietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos sveikatos ugdymo ir mokymo 2018 metų veiklos apžvalga 2019.06.28
Kodėl ir kaip mes plauname namie vaisius ir daržovesKodėl ir kaip mes plauname namie vaisius ir daržoves 2019.06.28
Kodėl turėtume poilsiauti be alkoholio – blaiviai?Kodėl turėtume poilsiauti be alkoholio – blaiviai? 2019.06.27
Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos (PASYFO) programėlė − individuali apsauga  žiedadulkėms jautriems žmonėms Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos (PASYFO) programėlė − individuali apsauga žiedadulkėms jautriems žmonėms 2019.06.25
Karštą dieną visuomenės sveikatos specialistai rekomenduojaKarštą dieną visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja 2019.06.25
Švediško stalo principo diegimo ir maisto švaistymo mažinimo priemonių įgyvendinimo rekomendacijosŠvediško stalo principo diegimo ir maisto švaistymo mažinimo priemonių įgyvendinimo rekomendacijos 2019.06.21
Birželio mėnesio pirmoji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarusBirželio mėnesio pirmoji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarus 2019.06.18
Atnaujintos Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms skirtos metodinės rekomendacijosAtnaujintos Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms skirtos metodinės rekomendacijos 2019.06.18
Karščio ir kaitros poveikis sergamumui ir mirtingumuiKarščio ir kaitros poveikis sergamumui ir mirtingumui 2019.06.17
Kviečiame skaityti naują lankstuką „Ar sveika avėti aukštakulnius?“Kviečiame skaityti naują lankstuką „Ar sveika avėti aukštakulnius?“ 2019.06.14

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2019 metų rugpjūtis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar girdėjote apie Lietuvoje vykdomą ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos