Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Pasaulinė vandens diena: „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens. Žmogaus teisė į saugų geriamąjį vandenį ir sanitariją“ 2019.03.20

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos tematiką. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens. Žmogaus teisė į saugų geriamąjį vandenį ir sanitariją“. Priminsime, kad Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, kuri vyko Rio de Žaneire, Brazilijoje. Nuo 1993 m. ją globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m.

Pagrindinis dokumentas „Keiskime mūsų pasaulį: Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 metų“, susijęs su geriamuoju vandeniu ir sanitarija, buvo patvirtintas 2015 m. rugsėjo 25–27 d. Niujorke vykusiame aukšto lygio valstybių ir vyriausybių vadovu susitikime. 

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Vandens ir sveikatos protokolas“ skiltyje.

Organizuojami profesinio tobulinimo kursai visuomenės sveikatos specialistams 2019.03.19

2019 m. balandžio 9–11 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) vyks mokami profesinio tobulinimo kursai specialistams, vykdantiems ar siekiantiems vykdyti privalomąjį mokymą apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai. Įvadiniai 18 val. kursai vyks 2019 m. balandžio 9–10 d. (kursų kaina vienam dalyviui 53,00 Eur), o tęstiniiai 36 val. kursai − 2019 m. balandžio 9–11 d. (kursų kaina vienam dalyviui 84,00 Eur). Planuojančius dalyvauti kursuose maloniai prašome užpildyti registracijos formą ir atsiųsti elektroniniu paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt.

Pasiteiravimui skambinkite tel. 8 528 55194, mob. tel. 8 640 44937.

Kursų 18 val. programa. Kursų 36 val. programa.

 

Tarptautinė miego diena 2019.03.19

Kovo 21-ąją, minint Tarptautinę miego dieną, yra siekiama atkreipti dėmesį į miego bei žmogaus biologinio laikrodžio reikšmę ir svarbą sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacija miegą priskiria prie svarbiausių sveikos gyvensenos komponentų. Medikai rekomenduoja suaugusiems žmonėms miegoti 8 valandas per parą, visgi dauguma nesilaiko miego higienos taisyklių ir miega kur kas mažiau. Apie neigiamą miego trūkumo poveikį žmogaus sveikatai skaitykite „Miegas ir sveikata“ straipsnyje, kuris yra publikuojamas „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Svarbi informacija alergiškiems gyventojams 2019.03.15

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja Lietuvos gyventojus, kurie yra alergiški beržinių šeimos augalų žiedadulkėms, kad didelėje Lietuvos dalyje žydi alksniai ir lazdynai, ir siūlo ateinančiomis kovo mėnesio dienomis kuo mažiau laiko praleisti gryname ore.

Alksnių ir lazdynų žiedadulkių koncentracija ore labai aukšta ir artimiausiu metu dar didės.

Žiedadulkės – tai išorinis aeroalergenas, jautriems asmenims sukeliantis alerginio rinito (slogos) požymius. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad įjautrinti gali 100 žiedadulkių/m3.

Remiantis Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos interneto svetainėje paskelbta informacija, šiuo laikotarpiu saulėtomis valandomis alksnio žiedadulkių koncentracija gali būti didesnė nei 1500 žiedadulkių/m3. Alergenų krūvį taip pat didina lazdynų barstomos žiedadulkės. Prognozuojama, kad gali sustiprėti ir kryžminės alerginės reakcijos maistui (obuoliams, morkoms, riešutams ir pan.). Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata –  Klimatas ir sveikata“ skiltyje.

Organizuojama respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Darni aplinka vaikų sveikatai“ 2019.03.08

2019 m. balandžio 17 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedra kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Didžiojoje auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius) organizuoja respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Darni aplinka vaikų sveikatai“. Dėl riboto sėdimų vietų skaičiaus konferencijų salėje bei siekdami išlaikyti konferencijos dalyvių – valstybės ir savivaldybių institucijų atstovų – balansą, esame priversti reguliuoti pageidaujančiųjų dalyvauti konferencijoje skaičių.

Prašome Jūsų iki 2019 m. kovo 29 d. registruotis į konferenciją čia: https://goo.gl/ibc9rz. Registracijos patvirtinimas bus išsiųstas iki 2019 m. balandžio 5 d. Jūsų nurodytu elektroniniu paštu. Jei kiltų klausimų dėl registracijos, prašome kreiptis el. paštu diana.aleksejevaite@smlpc.lt arba telefonu (8 5) 236 04 93. Konferencijos programa. Daugiau skaitykite „Renginiai – Būsimi renginiai“ skiltyje.

Privalomojo higienos įgūdžių mokymo profesinio tobulinimo kursai specialistams 2019.03.08

2019 m. kovo mėn.  26 – 28 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) vyks mokami profesinio tobulinimo kursai specialistams, vykdantiems ir siekiantiems vykdyti privalomąjį higienos įgūdžių mokymą.  

Įvadiniai 18 val. kursai vyks 2019 m. kovo mėn. 26 d. – 27 d. (kursų kaina vienam dalyviui 53,00 Eur), o tęstiniiai 48 val. kursai − 2019 m. kovo mėn. 26 d. – 28 d. (kursų kaina vienam dalyviui 76,00 Eur).

Norėdami dalyvauti, užpildykite registracijos formą ir siųskite elektroniniu paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt iki 2019 m. kovo mėn. 22 d. Telefonai pasiteirauti: (8 528) 55194 arba 8 640 44937.

Kursų 18 val. programa. Kursų 48 val. programa.

 

Sveikatos priežiūros mokyklose tyrimo ataskaita 2019.03.01

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia susipažinti su sveikatos priežiūros mokyklose tyrimo ataskaita, kuri publikuojama interneto svetainės „Programos ir projektai – Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai − Vaikams ir paaugliams palankų, kokybiškų ir veiksmingų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų plėtojimas“ skiltyje. Tyrimas atliktas įgyvendinant projektą Nr. 08.4.2-ESFA-V-622-01-0004 „Vaikams ir paaugliams palankių, kokybiškų ir veiksmingų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų plėtojimas“.

Kviečiame skaityti lankstinuką „Sėdimas gyvenimo būdas – grėsmė sveikatai“ 2019.02.21

Šiandien žmogui fizinis aktyvumas nėra gyvybiškai būtinas. Juk nebereikia medžioti, žvejoti, persekioti grobio, rinkti uogų, augalų, ar malkų laužui. Šiandien, pasibaigus darbo dienai prie kompiuterio, liftu nusileidžiame prie savo automobilio. Prekybos centre eskalatoriumi pakylame į antrąjį aukštą. Parduotuvėse lentynos lūžta nuo energijos suteikiančių produktų, kurie dažnai riebūs ir turi daug cukraus“ (Lars Thool. Visapusiškas kūno treniravimas). Toks ar panašus gyvenimo būdas lėtai, bet patikimai plinta visame ekonomiškai išsivysčiusiame pasaulyje. Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai parengė naują, visuomenei aktualų lankstinuką „Sėdimas gyvenimo būdas – grėsmė sveikatai“.

Jis publikuojamas „Atmintinės, lankstukai, plakatai – Fizinis aktyvumas“ skiltyje,

Grūdinimosi abėcėlė 2019.02.18

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai parengė straipsnį apie grūdinimosi poveikį bei naudą sveikatai. Jame akcentuojama sistemingų ir nuoseklių grūdinimosi procedūrų nauda psichikos bei fizinei sveikatai. Gera fizinė sveikata ir grūdinimasis didina pasitikėjimą savimi, savigarbą ir atsparumą stresui. Straipsnyje pateikiamos grūdinimosi rekomendacijos pradedantiesiems, aptariami įvairūs grūdinimosi būdai (apsipylimas vėsiu ar šaltu vandeniu, apsitrynimas rankšluosčiu, pasivaikščiojimai bet kokiu oru, saikingas buvimas saulėje). Mėgėjams grūdintis žiemą patariama, kaip tai daryti saugiai ir racionaliai.

Straipsnis publikuojamas „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų stiprinimo programos 2018 metų vykdymo ataskaita 2019.02.18

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. gegužės  13 d. įsakymu Nr. V-615 „Dėl Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinto Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo tvarkos aprašo 15 punktu, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras parengė iš savivaldybių visuomenės sveikatos biurų gautų 2018 m. ataskaitų suvestinę ataskaitą. Ataskaitoje pateikiami ir suminiai visų savivaldybių visuomenės sveikatos biurų pateikti duomenys, ir atskirai kiekvienos savivaldybės Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo rezultatai. Ji publikuojama „Neinfekcinių ligų profilaktika – ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programa“ skiltyje.

Kviečiame skaityti lankstinuką „Kaip padidinti savo fizinį aktyvumą nesportuojant ir nesimankštinant“Kviečiame skaityti lankstinuką „Kaip padidinti savo fizinį aktyvumą nesportuojant ir nesimankštinant“ 2019.02.11
Kvietimas dalyvauti privalomojo pirmosios pagalbos mokymo profesinio tobulinimo kursuoseKvietimas dalyvauti privalomojo pirmosios pagalbos mokymo profesinio tobulinimo kursuose 2019.02.05
Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Kurkime ateitį be vėžio. Laikas veikti – dabarPasaulinė kovos su vėžiu diena. Kurkime ateitį be vėžio. Laikas veikti – dabar 2019.02.01
Parengtos naujos rekomendacijos sveikos mitybos mokymo temaParengtos naujos rekomendacijos sveikos mitybos mokymo tema 2019.02.01
Kietųjų dalelių koncentracija Lietuvoje vėl pakilo į aukštumasKietųjų dalelių koncentracija Lietuvoje vėl pakilo į aukštumas 2019.01.25
Naujas tinklalapis, skirtas visuomenės sveikatos specialistams Naujas tinklalapis, skirtas visuomenės sveikatos specialistams 2019.01.17
Būkite atsargūs ant užšalusių vandens telkinių!Būkite atsargūs ant užšalusių vandens telkinių! 2019.01.09
Nušalimo pavojai ir kaip apsisaugotiNušalimo pavojai ir kaip apsisaugoti 2019.01.08
Mokyklos galės nemokamai naudotis joms sukurtais receptaisMokyklos galės nemokamai naudotis joms sukurtais receptais 2019.01.07
ŠKL ir CD rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo rekomendacijosŠKL ir CD rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo rekomendacijos 2019.01.07

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2019 metų kovas
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar girdėjote apie Lietuvoje vykdomą ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos