Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

LtIEng
Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

Aplinkos sveikata
Europos aplinkos ir sveikatos procesas
Aplinkos oras
Būstas
Elektromagnetiniai laukai
Klimatas ir sveikata
Medicininių atliekų tvarkymas
Maudyklos
Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas
Transportas, sveikata ir aplinka
Vandens ir sveikatos protokolas
Neinfekcinių ligų profilaktika
Ligų profilaktika
Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai
Sužalojimų prevencija
Aplinkos ir sveikatos rodikliai
Mityba ir fizinis aktyvumas
Mityba
Rekomenduojami perspektyviniai valgiaraščiai
Maisto sauga
Mitybos duomenų bazė
Maisto produktų cheminės sudėties duomenų bankas
Maisto produktų sudėties stebėsena
Europos maisto saugos tarnyba
Codex Alimentarius komisija
Fizinis aktyvumas
Teisės aktai
Žindymo skatinimo komitetas
Specialistų tobulinimas
Profesinio tobulinimo kursai
Lektūra
Programų derinimas
Sveikatos mokymas
Renginiai
Lektūra
Patarimai
Patirties sklaida
„Kaip dirba kiti“– BST geroji patirtis
Ugdymo ir mokymo ataskaitos
Vaikų sveikatos stiprinimas
Aktyvi mokykla
Edukaciniai filmukai sveikatos stiprinimo temomis
Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose
Sveikatą stiprinanti mokykla
Naujienos
Aktualijos
Nuotraukų galerija
Radijo laidos
Pranešimai žiniasklaidai
Programos ir projektai
Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai
Tarptautiniai projektai
Valstybinės programos
Renginiai
Būsimi renginiai
Įvykę renginiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGISTRACIJA  Į NUOTOLINIUS 

PRIVALOMOJO HIGIENOS MOKYMO

KURSUS IR (AR) ATESTACIJĄ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualijos
Žiemą pramogaukime saugiai! 2021.01.27

Lietuvoje įsitvirtinus žiemiškiems orams, sulaukus sniego, nemažai žmonių mėgsta leisti laiką gamtoje – važinėja rogutėmis, slidinėja, lipa ant užšalusių vandens telkinių. Be gryno oro, fizinio aktyvumo, geros nuotaikos užtaiso, žiemos pramogose slypi nemažai pavojų, apie kuriuos reikia žinoti ir stengtis jų išvengti patiems ir nuo jų apsaugoti savo artimuosius.

 

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Vilniaus universiteto mokslininkai parengė nuotolinio vaikų ugdymo Covid-19 pandemijos metu rekomendacijas 2021.01.26

Dėl COVID-19 pandemijos paskelbus karantiną per trumpą laiką turėjo persiorientuoti visa švietimo sistema, mokinių ugdymo procesas buvo perkeltas iš betarpiškos į nuotolinio ugdymo formą. Šis nenumatytas ir staigus pokytis paveikė mokinių, tėvų, mokytojų sąveikas ir vaidmenis ugdymo procese, ugdymo aplinką, turinį ir pobūdį.

Todėl 2020 metais Vilniaus universiteto (VU) įvairių sričių bei krypčių – edukologijos, psichologijos, socialinio darbo, sociologijos ir medicinos – mokslininkai vykdė bendrą tyrimo projektą, kurio tikslas buvo išanalizuoti nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybes ugdymo procesui ir jo dalyviams (vaikams, tėvams, ugdytojams), mokinių fizinei ir psichikos sveikatai, saugumui bei mokymosi sėkmei. Remiantis šio tyrimo išvadomis, VU mokslininkai parengė nuotolinio vaikų ugdymo Covid-19 pandemijos metu rekomendacijas, skirtas sveikatos priežiūros specialistams ir pedagogams.

Nudegimai, pirma pagalba nudegimų atvejais 2021.01.26

Odos nudegimą paprastai sukelia tiesioginis sąlytis su ugnimi ar įkaitusiais daiktais, sausas karštis, trintis, karšti skysčiai ar garai, rūgštys, šarmai, elektros srovė, radiacija. Karštų skysčių ar garų sukeltas nudegimas vadinamas nuplikymu. Žmogaus odos nudegimas yra odos ir poodinių audinių suirimas (destrukcija), sukeltas išorės veiksnių. 

 

Daugiau skaitykite „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Paruošta informacinė medžiaga visuomenei „Fizinis aktyvumas pandemijos metu“ 2021.01.25

Kiekvieną vakarą mes naršome po interneto portalus, klausome žinių ar skaitome įvairias nuomones, ieškodami ženklų, kad pandemija jau atsitraukia. Deja, naujų koronaviruso (SARS-CoV-2) sukeltos ligos atvejų nemažėja, o kai kuriose šalyse toliau daugėja. Daug žmonių gydoma ligoninėse, o kritinės būklės pacientai intensyviai gydomi reanimacijoje. Didelis mokslo pažangos ir ypač aukštų technologijų sukurtas gėris, teikiantis vilties – vakcina. Visas pasaulis taiko įvairiausias priemones visuomenei nuo viruso apsaugoti: masiškai testuoja gyventojus, įveda visišką ar dalinį karantiną arba komendanto valandą, visur dėvimos asmeninės apsaugos priemonės, nuolatos laikomasi socialinės distancijos, labai reikšmingai pakito darbo ir ugdymo procesai ir visa socialinė elgsena ir t. t. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Oro taršos poveikis COVID-19 infekcijai 2021.01.25

2021 m. sausį Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas, siekdamas didinti visuomenės informuotumą ir supratimą aktualiais oro taršos klausimais, pristatė neseniai atliktos studijos „Oro tarša ir COVID-19“ rezultatus.

Šio tyrimas tikslas buvo išsiaiškinti, kokį poveikį sveikatai daro oro tarša ir koks oro taršos poveikis COVID-19 infekcijai, užsikrėtimui ir jos plitimui. COVID-19 pandemijai ir toliau plintant pastebima, kad infekcijos perdavimui įtakos gali turėti daug veiksnių, įskaitant oro taršą. Tyrimai parodė, kad oro tarša padidina ligos dažnį ir sunkumą, tačiau dar turima per mažai duomenų, kad galima būtų užtikrinti jų tikslumą, vis dar nėra aiškus kiekybinis oro taršos poveikis ligai.

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Aplinkos oras“ skiltyje.

Trauminiai susižalojimai žiemos metu, jų požymiai. Kaip jų išvengti? 2021.01.22

Atėjus šalčiams ir iškritus pirmajam sniegui  iškyla pavojus pargriūti ir susižaloti gatvėse, šaligatviuose ir kiemuose. Vilioja žiemos teikiami malonumai, ypač vaikus: slidinėti, čiuožinėti, leistis rogutėmis nuo kalno.

Esant permainingiems orams, o ypač plikledžiui, vaikščioti pasidaro itin sunku, todėl neatsargus elgesys vaikštant apledėjusiais šaligatviais, keliukais dažnai gali baigtis sumušimais, galvos sutrenkimu, raisčių patempimu, sąnarių išnirimu ar net kaulų lūžiais. Dažniausios žiemos traumos yra čiurnų, pėdų, riešų, rankų, raktikaulio ir kojų kaulų lūžiai. Jeigu žmogus patiria rimtesnę traumą, jis iš karto tai pajunta, nes negali pvz., priminti kojos arba minant pėdą, aštriai duria. Tuomet nedelsiant reikia kreiptis į medikus.

Daugiau skaitykite „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

 

 

Nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai pagal programą „Smurtas prieš vaikus: prevencija ir pagalba“ 2021.01.22

2021 m. vasario mėn. 12 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras organizuoja nuotolinius mokamus profesinio tobulinimo kursus savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistams pagal 8 akad. val. programą „Smurtas prieš vaikus: prevencija ir pagalba“. Programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija. Kursų kaina - 50,00 Eur. Bus išduoti nustatytos formos profesinio tobulinimo kursų baigimo pažymėjimai. 

Norėdami užsiregistruoti, užpildytą registracijos formą siųskite į elektroninį paštą valentina.naktiniene@smlpc.lt iki 2021 m. vasario 8 d. Kursai vyks ZOOM platformoje, nuotolinio prisijungimo kodus išsiųsime užsiregistravusiems į kursus klausytojams. Papildoma informacija teikiama mob. tel. 8 640 44937.

 

Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų netyčinius sužalojimus ir jų prevenciją – interneto svetainėje 2021.01.20

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, siekdamas padidinti tėvų informuotumą apie vaikų sužalojimus ir jų prevenciją, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/.

Netyčiniai sužalojimai yra viena didžiausių grėsmių Lietuvos vaikų sveikatai ir gyvybei. Dažniausiai juos lemia daugybė aplinkybių, visų pirma – supanti aplinka ir pačių vaikų bei juos prižiūrinčių žmonių elgesys. Tėvai ar kiti vaiką prižiūrintys asmenys turi suvokti, kad visi netyčiniai sužalojimai yra suprantami, nuspėjami ir išvengiami. Žinant netyčinių sužalojimų atsitikimo aplinkybes, planuojant ir atliekant paprastus veiksmus, daugelio iš jų galima išvengti. Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Nuotoliniai profesinio tobulinimo kursai pagal programą „Kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos, deratizacijos) pagrindai 2021.01.19

2021 m. vasario 10−11 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras organizuoja nuotolinius įvadinius 18 akad. val. profesinio tobulinimo kursus pagal programą „Kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos ir deratizacijos) pagrindai“. Jie yra skirti kenkėjų kontrolės (dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija) licencijos turėtojams, privalantiems išklausyti įvadinius kvalifikacijos tobulinimo kursus. Kursų kaina 76,00 Eur.

Ketinančius dalyvauti kursuose prašome užpildytą registracijos formą siųsti į el. paštą valentina.naktiniene@smlpc.lt. Kursai vyks ZOOM platformoje, nuotolinio prisijungimo kodus išsiųsime užsiregistravusiems į kursus klausytojams. Bus išduoti nustatytos formos profesinio tobulinimo kursų baigimo pažymėjimai.

 

Daugiau informacijos suteiksime mob. tel. 8 640 44937.

 

 

Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt 2021.01.15

Nuo šiol visą informaciją apie vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19), skiepijimo procesą, prioritetus ir daromą pažangą vakcinuojant visuomenę galima rasti tinklalapio Koronastop.lt specialioje rubrikoje „Vakcina“.

Bendrų Vyriausybės kanceliarijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Statistikos departamento ir Registrų centro pastangų dėka aktualiausia informacija, susijusi su skiepijimu nuo COVID-19, nuo šiol yra prieinama vienoje vietoje.

 

img   Plačiau
SMLPC vadovas: skiepydamiesi  sutrumpinsime pandemijos trukmęSMLPC vadovas: skiepydamiesi sutrumpinsime pandemijos trukmę 2021.01.12
Mokyklinio amžiaus vaikų faktinės mitybos bei mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių tyrimo rezultataiMokyklinio amžiaus vaikų faktinės mitybos bei mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių tyrimo rezultatai 2021.12.31
Kaip atpažinti galvos, kaklo ir nugaros sužalojimusKaip atpažinti galvos, kaklo ir nugaros sužalojimus 2020.12.31
Nuotolinio seminaro „Aktualūs fizinio aktyvumo ir traumų prevencijos klausimai“ vaizdo įrašas Nuotolinio seminaro „Aktualūs fizinio aktyvumo ir traumų prevencijos klausimai“ vaizdo įrašas 2020.12.31
Aktualūs poveikio visuomenės sveikatai vertinimo klausimaiAktualūs poveikio visuomenės sveikatai vertinimo klausimai 2020.12.17
Vis naujos mokyklos siekia tapti sveikatą stiprinančiomis ir aktyviomis mokyklomisVis naujos mokyklos siekia tapti sveikatą stiprinančiomis ir aktyviomis mokyklomis 2020.12.16
Teisinės ir praktinės prielaidos neįgaliųjų sveikatos stiprinimo integravimui į visuomenės sveikatos stiprinimo veiklą savivaldybėjeTeisinės ir praktinės prielaidos neįgaliųjų sveikatos stiprinimo integravimui į visuomenės sveikatos stiprinimo veiklą savivaldybėje 2020.12.17
Stipri gyventojų sveikata – tinkamai sutvarkyti „nesveiki pastatai“Stipri gyventojų sveikata – tinkamai sutvarkyti „nesveiki pastatai“ 2020.12.15
Sukurti edukaciniai filmukai sveikatos stiprinimo temomisSukurti edukaciniai filmukai sveikatos stiprinimo temomis 2020.12.07
Nuotolinio seminaro „Mokslu įrodytas teigiamas fizinio aktyvumo poveikis vaikų ir suaugusių sveikatai“ vaizdo įrašasNuotolinio seminaro „Mokslu įrodytas teigiamas fizinio aktyvumo poveikis vaikų ir suaugusių sveikatai“ vaizdo įrašas 2020.12.01

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2021 metų sausis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp

 

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

 

 

 

 

 

 

 

 

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08352, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

 

Aplinkos sveikatos skyrius, Sveikatos mokymo skyrius 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos