Vienas mineralas, kurio labiausiai trūksta vyresnio amžiaus žmonėms – ir jis veikia ne tik kaulus

seniors mineral deficiency impacts

Magnio trūkumas yra plačiai paplitęs tarp vyresnio amžiaus žmonių, tačiau į jį dažnai neatsižvelgiama. Standartiniai kraujo tyrimai jo nenustato, nes kraujyje cirkuliuoja tik 1 % organizmo magnio. Šis būtinas mineralas turi įtakos širdies ir kraujagyslių sveikatai, miego kokybei ir nervų sistemos veiklai. Daugelis dažnai vyresnio amžiaus žmonėms skiriamų vaistų, įskaitant protonų siurblio inhibitorius ir diuretikus, dar labiau mažina magnio atsargas. Tinkamas maisto papildų vartojimas ir mitybos šaltiniai, tokie kaip tamsūs lapiniai žalumynai ir riešutai, gali padėti pašalinti šį paslėptą trūkumą, kuris nejučia veikia daugelį organizmo sistemų.

Kodėl daugumoje kraujo tyrimų magnio trūkumas nenustatomas

Kodėl įprastiniai kraujo tyrimai dažnai nepastebi magnio trūkumo, nors jis yra paplitęs tarp senjorų? Atsakymas slypi kraujo sudėtyje: tik 1 % organizmo magnio cirkuliuoja kraujyje, o likusieji 99 % yra sukaupti kauluose, raumenyse ir minkštuosiuose audiniuose.

Reklama

Standartiniai kraujo serumo tyrimai matuoja tik šią nedidelę kraujo dalį, kurią organizmas griežtai reguliuoja net tada, kai visos organizmo atsargos yra išsekusios. Šis homeostazės mechanizmas palaiko normalų kiekį kraujyje, kol trūkumas tampa didelis.

Tikslesnis įvertinimas apima raudonųjų kraujo kūnelių magnio tyrimus, jonizuoto magnio matavimus arba magnio įkrovos testus, tačiau šie specializuoti tyrimai nėra įprastai užsakomi atliekant standartines medicinines apžiūras.

Tylus mažo magnio kiekio poveikis širdies sveikatai ir kraujospūdžiui

Magnio trūkumas turi įtakos keturiems svarbiausiems senjorų širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos aspektams, dažnai be akivaizdžių simptomų.

Reklama

Pirma, jis prisideda prie arterijų sustingimo ir padidėjusio kraujospūdžio, nes magnis padeda reguliuoti kraujagyslių tonusą.

Antra, dėl nepakankamo magnio kiekio padidėja širdies ritmo sutrikimų, ypač prieširdžių virpėjimo, pažeidžiamumas.

Trečia, dėl jo didėja endotelio disfunkcija, todėl sutrinka kraujagyslių gebėjimas tinkamai išsiplėsti.

Reklama

Ketvirta, mažas magnio kiekis susijęs su padidėjusiais uždegimo žymenimis, kurie spartina aterosklerozę.

Šis poveikis pasireiškia palaipsniui, todėl jį sunku pastebėti, kol neatsiranda širdies ir kraujagyslių ligų simptomų.

Reguliarus papildų vartojimas gali normalizuoti kraujospūdį ir pagerinti širdies veiklą, todėl gali sumažėti priklausomybė nuo tam tikrų vaistų.

Reklama

Kaip magnio trūkumas prisideda prie miego problemų ir nemigos

Nors daugelis senjorų miego sutrikimus aiškina vien tik senėjimu, magnio trūkumas dažnai vaidina svarbų vaidmenį sutrikdant normalų miego režimą.

Magnis reguliuoja neurotransmiterius, kurie ramina smegenis ir nervų sistemą, ypač GABA receptorius, kurie skatina atsipalaidavimą.

Tyrimai rodo, kad magnio papildų vartojimas gali pagerinti miego kokybę, sumažinti naktinių prabudimų skaičių ir sutrumpinti užmigimo laiką.

Reklama

Šis mineralas taip pat padeda reguliuoti melatonino gamybą ir palaikyti sveiką paros ritmą.

Daugelis senjorų, kenčiančių nuo nemigos, pastebi, kad mityba ar maisto papildai padeda užtikrinti ilgesnį ir atkuriantį miegą– labai svarbų veiksnį bendrai sveikatai ir kognityvinėms funkcijoms.

Dažniausiai vartojami vaistai, mažinantys senjorų magnio kiekį

Senjorai, vartojantys tam tikrus receptinius vaistus, susiduria su papildomu iššūkiu siekdami palaikyti tinkamą magnio kiekį.

Reklama

Keletas dažniausiai skiriamų vaistų grupių aktyviai mažina šio būtino mineralo kiekį, įskaitant:

  • Protonų siurblio inhibitoriai (omeprazolas, pantoprazolas) mažina skrandžio rūgšties kiekį, bet blogina magnio absorbciją.
  • Diuretikai, ypač kilpiniai, pavyzdžiui, furosemidas, didina magnio išsiskyrimą su šlapimu
  • Antibiotikai, ypač aminoglikozidai ir fluorochinolonai
  • Kai kurie antihipertenziniai vaistai
  • Kai kurie antacidiniai vaistai, kurių sudėtyje yra aliuminio
  • Kai kurie vaistai nuo osteoporozės

Šis vaistų sukeltas trūkumas dažnai lieka nepastebėtas, kol pasireiškia simptomai.

Senjorai turėtų aptarti galimą magnio trūkumą su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, ypač jei vartoja kelis receptinius vaistus arba jaučia nepaaiškinamus simptomus.

Reklama

Geriausi maisto šaltiniai ir maisto papildų formos, užtikrinančios maksimalų įsisavinimą

Senjorams, kuriems trūksta magnio, ypač tiems, kurie vartoja vaistus, mažinančius šio mineralo kiekį, labai svarbu jį papildyti tiek su maistu, tiek su maisto papildais.

Tamsūs lapiniai žalumynai, riešutai, sėklos ir neskaldyti grūdai yra puikus magnio šaltinis. Ypač gausūs šaltiniai yra špinatai, migdolai, moliūgų sėklos ir juodosios pupelės.

Magnio citratas, glicinatas ir malatas yra geriau įsisavinami nei magnio oksidas. Įsisavinimas pagerėja vartojant mažesnes, padalytas dozes per dieną su maistu.

Reklama

Vyresnio amžiaus žmonės taip pat turėtų apsvarstyti galimybę naudoti magnio aliejų arba Epsomo druskos vonias, kad magnis būtų absorbuojamas per odą ir būtų išvengta vyresnio amžiaus žmonėms būdingų virškinimo problemų. Prieš pradėdami vartoti papildus, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, kad išvengtumėte galimos vaistų sąveikos.

Įspėjamieji ženklai, kad jūsų organizmui dabar reikia daugiau magnio

Įspėjamieji ženklai, kad jūsų organizmui dabar reikia daugiau magnio

Kaip dažnai iš pirmo žvilgsnio nesusiję simptomai iš tikrųjų rodo bendrą pagrindinį trūkumą? Magnio atveju įspėjamieji požymiai yra įvairūs ir dažnai klaidingai priskiriami kitoms ligoms.

Reklama

Nuolatiniai raumenų mėšlungiai, ypač kojų naktį, gali rodyti nepakankamą magnio kiekį. Lėtinis nuovargis, silpnumas ir nereguliarus širdies plakimas taip pat gali rodyti, kad trūksta magnio.

Neurologiniai simptomai: nemiga, nerimas, dirglumas ir sunkumas susikaupti.

Papildomi įspėjamieji požymiai: padidėjęs jautrumas triukšmui, dažni galvos skausmai, apetito praradimas ir neįprastas tirpimas ar dilgčiojimas.

Reklama

Vyresnio amžiaus žmonėms šie simptomai gali būti atmetami kaip normalus senėjimo poveikis.

Nedelsiant atpažinus šiuos signalus, galima atlikti atitinkamus tyrimus ir įsikišti, kol trūkumas netapo rimtas.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like