Pavojingas derinys: maisto produktai, kurių negalima maišyti su alkoholiu

alcohol and food pairing risks

Maisto produktai, kurie kartu su alkoholiu kelia rimtą pavojų sveikatai, yra daug tiramino turintys produktai (brandinti sūriai, vytinta mėsa), dėl kurių gali pavojingai pakilti kraujospūdis, ir energiniai gėrimai, kurie maskuoja apsvaigimą ir kartu apkrauna širdies ir kraujagyslių sistemą. Aštrus maistas dar labiau dirgina skrandį, o daug natrio turintys užkandžiai didina dehidrataciją. Pieno produktai, sumaišyti su alkoholiu, gali apsunkinti virškinimą. Šių pavojingų maisto produktų ir alkoholio sąveikos supratimas padeda išvengti ūmių sveikatos sutrikimų ir ilgalaikės žalos.

Daug tiramino turintys maisto produktai: Kraujospūdžio grėsmė geriant

Nors mėgautis alkoholiniais gėrimais daugeliui yra įprasta, alkoholio derinimas su tam tikrais daug tiramino turinčiais maisto produktais gali kelti didelį pavojų sveikatai.

Reklama

Tiraminas, natūraliai egzistuojanti aminorūgštis, vartojamas kartu su alkoholiu gali sukelti pavojingą kraujospūdžio šuolį.

Daug tiramino turi brandinti sūriai (ypač mėlynasis sūris, kamamberas ir čederis), rūkyta mėsa, rauginti kopūstai, kai kurios pupelės, marinuota žuvis ir pernokę vaisiai.

Alkoholis slopina fermentą monoamino oksidazę, kuris paprastai metabolizuoja tiraminą.

Reklama

Ši sąveika gali sukelti hipertenzinę krizę, kuriai būdingas stiprus galvos skausmas, pykinimas ir potencialiai gyvybei pavojingas kraujospūdžio padidėjimas, reikalaujantis skubios medicininės pagalbos.

Energiniai gėrimai ir alkoholis: Širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnys

Energetinių gėrimų ir alkoholio derinys sukuria pavojingą širdies ir kraujagyslių sistemos scenarijų, kurio daugelis vartotojų neįvertina.

Kofeinas maskuoja slopinamąjį alkoholio poveikį, todėl žmonės nepakankamai įvertina savo apsvaigimo lygį ir suvartoja daugiau alkoholio nei planuota. Šis derinys gerokai padidina širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį, palyginti su tuo, ką abi medžiagos sukelia savarankiškai.

Reklama

Tyrimai rodo, kad šis derinys gali sukelti aritmiją, ypač tiems, kuriems nediagnozuota širdies liga.

Didelis cukraus kiekis energiniuose gėrimuose didina šią riziką, nes dar labiau apsunkina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Nerimą keliantys apsilankymai skubios pagalbos skyriuose, susiję su alkoholio ir energinių gėrimų deriniais, padažnėjo, o simptomai apima širdies plakimą, krūtinės skausmą ir hipertenzijos priepuolius.

Reklama

Aštrus maistas: Kaip jie sustiprina alkoholio žalą virškinimo sistemai?

Nuo problemų, susijusių su širdies ir kraujagyslių sistema, pereiname prie pavojų virškinimo sistemai, todėl aštrus maistas ir alkoholis sukuria ypač kenksmingą aplinką virškinimo trakte.

Alkoholis jau ir taip dirgina skrandžio gleivinę, didindamas rūgšties gamybą, o aštriame maiste esantis kapsaicinas sukelia panašų dirginimą. Kartu jie labai padidina gastrito, rūgšties refliukso ir skrandžio opų riziką.

Tyrimai rodo, kad šis derinys taip pat uždelsia skrandžio išsituštinimą, todėl alkoholis ilgiau liečiasi su skrandžio audiniais.

Reklama

Dėl aštraus maisto į virškinamąjį traktą patenkančio intensyvesnio kraujo pritekėjimo gali pagreitėti alkoholio absorbcija, todėl sustiprėja apsvaigimas ir kartu maksimaliai pažeidžiama gleivinė – tai dvigubas fiziologinis puolimas, apie kurį vis dažniau perspėja gastroenterologai.

Vaistai ir alkoholis: Įprasti maisto produktai, didinantys pavojingą sąveiką

Be tiesioginio alkoholio ir vaistų sąveikos pavojaus , tam tikri maisto produktai, vartojami kartu, gali labai sustiprinti šią riziką.

Greipfrutai slopina CYP3A4 fermentus, kurie metabolizuoja daugelį vaistų, todėl kartu su alkoholiu jie gali pavojingai kauptis.

Reklama

Daug tiramino turintys maisto produktai, pavyzdžiui, brandinti sūriai, vytinta mėsa ir fermentuoti produktai, sumaišyti su MAOI ir alkoholiu gali sukelti sunkias hipertenzines krizes.

Daug natrio turintis maistas didina kraujospūdį ir sustiprina dehidratuojantį alkoholio poveikį vartojant diuretikus.

Lapiniai žalumynai, kuriuose yra vitamino K, gali sumažinti varfarino veiksmingumą, jei vartojami kartu su alkoholiu.

Reklama

Daug skaidulų turintis maistas gali pakeisti tiek vaistų, tiek alkoholio absorbcijos greitį, todėl sąveika gali sustiprėti.

Daug natrio turintys užkandžiai: Dvigubas dehidratacijos smūgis

Didelio natrio kiekio užkandžiai yra vienas iš labiausiai nepastebimų, tačiau problemiškų derinių su alkoholiu, todėl medikai juos vadina „dviguba dehidratacija”.

Kartu su alkoholiniais gėrimais vartojamas sūrus maistas, pavyzdžiui, pratelės, traškučiai, sūdyti riešutai ir perdirbta mėsa, labai sustiprina natūralų diuretinį alkoholio poveikį.

Reklama

Organizmas į natrio perteklių reaguoja sulaikydamas vandenį, o alkoholis tuo pat metu verčia dažniau šlapintis, todėl susidaro fiziologinis prieštaravimas, galiausiai sukeliantis stiprią dehidrataciją.

Dėl šio derinio dažnai sustiprėja pagirių simptomai, įskaitant galvos skausmą, svaigulį ir padidėjusį troškulį.

Sveikatos ekspertai rekomenduoja alkoholinius gėrimus kaitalioti su vandeniu ir geriant rinktis mažiau natrio turinčias alternatyvas.

Reklama

Pieno produktai: Kai laktozė ir alkoholis sukelia virškinimo sutrikimų

Populiari praktika derinti sūrio lentas su vynu ar mėgautis kreminiais kokteiliais daugeliui žmonių gali sukelti virškinimo problemų.

Alkoholis ir pieno produktai reikalauja didelio virškinimo proceso, todėl vartojami kartu gali apsunkinti sistemą.

Alkoholis dirgina skrandžio gleivinę ir lėtina virškinimą, o pieno produktų laktozė reikalauja specifinių fermentų, kurių su amžiumi mažėja.

Reklama

Šis derinys gali sukelti tokius simptomus kaip pilvo pūtimas, pykinimas ir greitesnis apsinuodijimas. Laktozės netoleruojantiems asmenims kyla didesnis pavojus.

Kad būtų patogiau vartoti alkoholį, apsvarstykite galimybę maišytuose gėrimuose naudoti ne pieno alternatyvas, o sūrio ir vyno vartojimo laiką atskirkite bent 30 minučių.

Žalios jūros gėrybės ir alkoholis: Bakterijų pažeidžiamumo receptas

Žalių jūros gėrybių derinimas su alkoholiniais gėrimais kelia didelį pavojų sveikatai, kurio daugelis vartotojų nepastebi visuomeninių susibūrimų ir vakarienių metu.

Reklama

Alkoholis susilpnina imuninės sistemos gebėjimą kovoti su dažniausiai žaliose jūros gėrybėse aptinkamomis bakterijomis, įskaitant Vibrio vulnificus ir Salmonella.

Kartu vartojamas alkoholis mažina skrandžio rūgšties gamybą, todėl pažeidžiama natūrali apsauga nuo per maistą plintančių ligų sukėlėjų.

Be to, alkoholio dehidratuojantis poveikis gali sustiprinti apsinuodijimo maistu simptomus, jei vartojamos užkrėstos jūros gėrybės. Kepenys, jau perdirbančios alkoholį, mažiau veiksmingai filtruoja bakterijų toksinus.

Reklama

Sveikatos specialistai rekomenduoja nuo alkoholio vartojimo iki žalių jūros gėrybių patiekalų, tokių kaip suši, ceviche ar austrės, vartojimo palaukti kelias valandas.

Kraujo cukraus kiekį kraujyje trikdančios medžiagos: Saldus maistas, kuris sustiprina alkoholio poveikį medžiagų apykaitai

Alkoholį derinant su saldžiais maisto produktais, kyla puiki audra cukraus kiekio kraujyje reguliavimui organizme.

Alkoholis slopina gliukozės gamybą kepenyse ir kartu skatina insulino išsiskyrimą, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje. Kartu su daug cukraus turinčiu maistu, pavyzdžiui, pyragaičiais, saldainiais ar saldžiais maišytuvais, šis poveikis sustiprėja.

Reklama

Toks dvigubas poveikis gali sukelti pavojingus gliukozės kiekio kraujyje svyravimus ir sukelti hipoglikemijos simptomus, įskaitant galvos svaigimą, sumišimą ir sutrikusį mąstymą.

Diabetu ar atsparumu insulinui sergantiems asmenims šie deriniai kelia dar didesnį pavojų.

Be to, kepenys pirmenybę teikia alkoholio metabolizmui, o ne cukraus perdirbimui, todėl ilgainiui kepenų suriebėjimas gali paūmėti.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like