Ar valote ausis vatos tamponais? Gydytojai įspėja, kad tai pavojingiau, nei manote

cotton swabs ear dangers

Nepaisant įprastos praktikos, gydytojai primygtinai nerekomenduoja ausų kanalų valyti vatos tamponais. Šios priemonės gali išstumti vašką giliau, todėl gali būti pažeistas ausies būgnelis, sutrikti klausa ir gali būti pažeistas ausies būgnelis. Ausys natūraliai valosi savaime, nes žandikaulio judesių metu vaškas išnešamas į išorę. Vietoj to švelniai nuvalykite išorinę ausį šluoste, o jei vaško susikaupė per daug, apsvarstykite galimybę naudoti be recepto parduodamus ausų lašus. Išmanydami tinkamus ausų priežiūros būdus galite išvengti rimtų komplikacijų.

Mitas apie ausų valymą vatos tamponu

Kodėl milijonai žmonių, nepaisydami medikų perspėjimų, ausims valyti ir toliau naudoja vatos tamponus? Tokia praktika išlieka daugiausia dėl malonaus pojūčio ir klaidingo įsitikinimo, kad ausis reikia valyti rankomis.

Reklama

Iš tikrųjų ausys yra savaime išsivalantys organai. Ausų siera, arba cerumenas, natūraliai migruoja į išorę, pernešdama nešvarumus ir apsaugodama ausies kanalą.

Medvilniniai tamponai dažnai išstumia sierą giliau, todėl ji gali patekti į ausį, sutrikti klausa arba net perforuoti ausies būgnelį. Medikai pabrėžia, kad medvilniniai tamponai niekada neturėtų patekti į ausies kanalą.

Populiari frazė „niekada nekiškite į ausį nieko, kas yra mažesnio už jūsų alkūnę” atspindi šį profesionalų sutarimą.

Reklama

Kaip jūsų ausys iš tikrųjų valosi pačios

Žmogaus ausis veikia kaip nepaprastai veiksminga savaiminio išsivalymo sistema, reikalaujanti minimalaus išorinio įsikišimo.

Ausų siera, arba cerumenas, atlieka apsauginę funkciją – sulaiko dulkes, šiukšles ir mikroorganizmus, o kalbant ir kramtant natūraliai migruoja į išorę dėl žandikaulio judesių.

Dėl šio migracijos proceso senas vaškas juda link ausies kanalo angos, kur paprastai nepastebimai nusilupa. Ausies kanale esančios liaukos nuolat gamina šviežią cerumeną, kad išlaikytų šį ciklą.

Reklama

Daugumos žmonių ausies savaiminio išsivalymo mechanizmas efektyviai veikia be pagalbos.

Kai šį natūralų procesą sutrikdo medvilniniai tamponai, subtili pusiausvyra gali būti pažeista, o tai gali sukelti užgulimą arba sužalojimą.

Paslėpti medvilninių tamponų įkišimo pavojai

Nepaisant to, kad vatos tamponai plačiai naudojami ausims valyti, į ausies kanalą įkišti vatos tamponai kelia didelį pavojų. Jie gali išstumti vašką giliau, todėl gali įsiskverbti ir sukelti klausos praradimą, skausmą ir infekciją.

Reklama

Per giliai įkišus tamponą, gali plyšti jautrus ausies būgnelis, todėl gali kilti spengimas ausyse arba negrįžtamai sutrikti klausa.

Medicinos specialistai praneša nuolat gydantys medvilninių tamponų sukeltus sužalojimus, įskaitant ausies kanalo traumas ir net galvos svaigimą.

Ironiška, bet šios priemonės dažnai pablogina problemą, kuriai spręsti jos skirtos, nes dirgina ausies kanalą ir skatina didesnį vaško išsiskyrimą.

Reklama

Gamintojai specialiai įspėja, kad tamponų negalima kišti į ausies kanalą.

Įspėjamieji požymiai dėl netinkamo ausų valymo

Kai po medvilninio tampono naudojimo žmonės jaučia nuolatinį ausies skausmą, šis simptomas dažnai rodo, kad gali būti pažeistas ausies kanalas arba ausies būgnelis.

Papildomi įspėjamieji požymiai yra kraujavimas, išskyros, spengimas ausyse ir susilpnėjusi klausa.

Reklama

Galvos svaigimas ar vertigo gali rodyti, kad pažeistos gilesnės ausies struktūros. Po valymo sustiprėjęs pilnumo ar spaudimo pojūtis gali rodyti, kad į ausį pateko vaškas arba prasidėjo uždegimas.

Niežulys, kuris sustiprėja po valymo, gali atsirasti dėl odos sudirginimo arba ankstyvosios infekcijos stadijos.

Pajutę šiuos simptomus turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją, o ne tęsti savęs valymą, kuris gali pabloginti būklę.

Reklama

Ką gydytojai iš tikrųjų rekomenduoja ausų priežiūrai

Medicinos ekspertai nuolat pataria nenaudoti vatos tamponų vidiniam ausies kanalui valyti ir rekomenduoja laikytis principo, kad „į ausį neturėtų patekti nieko mažesnio už alkūnę”.

Dauguma otolaringologų teigia, kad ausys valosi savaime ir retai kada reikia įsikišti, išskyrus išorinės ausies nušluostymą šluoste įprasto maudymosi metu.

Jei susikaupia per daug vaško, gydytojai rekomenduoja be recepto parduodamus ausų lašus, kurie saugiai suminkština cerumeną ir leidžia jam natūraliai pasišalinti iš ausies kanalo.

Reklama

Jei susidarė nuospauda, saugiausia, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai atliktų profesionalų irigaciją.

Sunkiai girdintys, jaučiantys skausmą ar išskyras turėtų kreiptis į gydytoją, o ne bandyti gydytis savarankiškai.

Alternatyvūs saugios ausų priežiūros būdai

Egzistuoja keletas saugių alternatyvių ausų higienos palaikymo būdų nenaudojant potencialiai kenksmingų vatos tamponų.

Reklama

Medikai rekomenduoja išorinę ausį švelniai valyti šilta šluoste. Tiems, kuriems susikaupė vaško, be recepto parduodami ausų lašai, kurių sudėtyje yra vandenilio peroksido arba mineralinės alyvos, gali saugiai suminkštinti cerumeną ir leisti jam natūraliai pasišalinti iš ausies kanalo.

Kai kurie mano, kad tinkamai naudojamos drėkinimo sistemos yra veiksmingos. Šie prietaisai švelniu vandens slėgiu išplauna vaško perteklių.

Reguliariai priežiūrai pakanka tiesiog leisti šiltam dušo vandeniui bėgti į ausį, o po to pakreipti galvą, kad nutekėtų.

Reklama

Asmenys, turintys nuolatinių problemų, turėtų pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, o ne bandyti gydytis savarankiškai.

Kada kreiptis profesionalios pagalbos dėl ausų sieros susikaupimo

Nepaisant pagundos tvarkyti įsisenėjusias ausų sieros sankaupas namuose, tam tikrais atvejais reikia profesionalaus gydytojo įsikišimo. Asmenys turėtų kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus, jei jaučia ausų skausmą, klausos praradimą, spengimą ausyse, galvos svaigimą ar išskyras iš ausies kanalo.

Profesionalų pagalba būtina, kai ausų siera yra smarkiai susikaupusi arba kai asmeniui buvo atlikta ausų operacija, perforuoti ausų būgneliai ar ausų vamzdeliai.

Reklama

Asmenys, kurių imuninė sistema nusilpusi arba sergantys diabetu, taip pat turėtų būti atsargūs bandydami savarankiškai išsivalyti ausis.

Otolaringologai ir pirminės sveikatos priežiūros gydytojai gali saugiai pašalinti ausų sierą naudodami specializuotus įrankius, pavyzdžiui, kiuretes, drėkinimo ar siurbimo prietaisus.

Vatos tampono įpročio atsisakymas: Žingsnis po žingsnio vadovas

Giliai įsišaknijusių įpročių laužymas gali būti sudėtingas uždavinys, ypač kai vatos tamponai daugelį metų buvo įprasta ausų valymo rutinos dalis.

Reklama

Ekspertai rekomenduoja palaipsniui nutraukti vatos tamponų naudojimą. Pirmiausia iš vonios kambario pašalinkite visus vatos tamponus, kad sumažintumėte pagundą.

Juos pakeiskite saugesnėmis alternatyvomis, pavyzdžiui, šluostėmis išorinėms ausims valyti arba gydytojo patvirtintais ausų lašais vaškui minkštinti.

Pajutę ausies perpildymą, atsispirkite norui kišti daiktus. Vietoj to pabandykite pakreipti galvą, dėti šiltus kompresus arba naudoti be recepto parduodamas ausų sieros šalinimo sistemas.

Reklama

Svarbiausia, būkite kantrūs– ausų siera natūraliai migruoja į išorę, kai jos netrikdoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like