Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras

LtIEng
Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

 

 

 

Su mumis galima susisiekti:

Mob. tel. 8 650 80324
El. paštu smlpc@hi.lt

 

 

Aplinkos sveikata
Europos aplinkos ir sveikatos procesas
Aplinkos oras
Būstas
Klimatas ir sveikata
Maudyklos
Transportas, sveikata ir aplinka
Vandens ir sveikatos protokolas
Neinfekcinių ligų profilaktika
Ligų profilaktika
Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai
Sužalojimų prevencija
Aplinkos ir sveikatos rodikliai
Mityba ir fizinis aktyvumas
Mityba
Rekomenduojami perspektyviniai valgiaraščiai
Maisto sauga
Mitybos duomenų bazė
Maisto produktų cheminės sudėties duomenų bankas
Maisto produktų sudėties stebėsena
Europos maisto saugos tarnyba (EFSA)
Codex Alimentarius komisija (CAC)
Fizinis aktyvumas
Žindymo skatinimo komitetas
Sveikatos mokymas
Renginiai
Patarimai
Patirties sklaida
„Kaip dirba kiti“– BST geroji patirtis
Ugdymo ir mokymo ataskaitos
Vaikų sveikatos stiprinimas
Aktyvi mokykla
Edukaciniai filmukai sveikatos stiprinimo temomis
Informaciniai socialinės reklamos filmukai 5-12 klasių mokiniams
Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose
Sveikatą stiprinanti mokykla
Geroji praktika
Visuomenės sveikatos stiprinimo geroji praktika
Visuomenės sveikatos stiprinimo gerųjų praktikų portalai
Naujienos
Aktualijos
Nuotraukų galerija
Radijo laidos
Pranešimai žiniasklaidai
Paslaugos
Privalomasis mokymas
Registracija į nuotolinius privalomojo higienos mokymo kursus ir (ar) atestaciją
Paslaugos
Programos ir projektai
Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai
Tarptautiniai projektai
Valstybinės programos
Renginiai
Būsimi renginiai
Įvykę renginiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarptautinis bendradarbiavimas
Europos aplinkos ir sveikatos jaunimo koalicija 2016.03.22

 

 

Europos aplinkos ir sveikatos jaunimo koalicija ir jos dalyvavimas Europos aplinkos ir sveikatos procese

 

Ketvirtojoje Aplinkos ir sveikatos ministerijų konferencijoje (angl. Fourth Ministerial Conference on Environment and Health), vykusioje 2004 m. Vengrijoje, Budapešte, Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) Europos regiono šalys narės įsipareigojo įtraukti jaunimą į politikos formavimo procesus ir Europos vaikų aplinkos ir sveikatos veiksmų plano (angl. Children‘s Environment and Health Action Plan for Europe – CEHAPE) vykdymą. CEHAPE jaunimo tinklas, suteikiantis galimybę jaunimui išreikšti savo valią nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, buvo įsteigtas 2007 m. siekiant apsaugoti vaikų sveikatą nuo aplinkos grėsmių.

PSO Europos regiono valstybių narių 2010 m. pasirašytoje Parmos deklaracijoje dėl aplinkos ir sveikatos pabrėžta, kad jaunimo dalyvavimas priimant sprendimus turi būti užtikrintas visose valstybėse narėse nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, jis turi būti palaikomas, jam turi būti sudaromos sąlygos, kurios būtinos, kad jaunimas reikšmingai įsitrauktų į vykstančius procesus. Prisiimti įsipareigojimai taip pat minimi Parmos jaunimo deklaracijoje (angl. Parma Youth Declaration), paskelbtoje 2010 m.

2012 m. spalio mėnesį Italijoje, Florencijoje, įvyko pirmasis Europos aplinkos ir sveikatos jaunimo koalicijos (angl. European Environment and Health Youth Coalition, toliau – Jaunimo koalicija) nacionalinių šalių koordinatorių susitikimas, kurį rėmė PSO bei Toskanos regiono valdžia. Šio susitikimo metu buvo patvirtintas šios nevyriausybinės organizacijos tikslas, misija, veiklos modelis.

2013 m. lapkričio 11–12 d. Vokietijos mieste Bonoje vyko pirmoji Jaunimo koalicijos  generalinė asamblėja. Joje dalyvavo 28 atstovai iš Europos regiono PSO valstybių narių. Šioje asamblėjoje Lietuvai atstovavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratorė Dovilė Adamonytė. Tais pačiais metais Lietuvos atstovė tapo Jaunimo koalicijos vykdomosios valdybos nare, dar po metų – viceprezidente.

Jaunimo koalicija siekia savo numatytus prioritetus įgyvendinti padedant jaunimui ir, nustačiusi platformas bei ryšius, prisidėti prie valstybės institucijų veiklos kuriant efektyvius reikšmingo jaunimo dalyvavimo Europos aplinkos ir sveikatos procese mechanizmus.

Jaunimo koalicijos veiklos Lietuvoje

2014 m. Jaunimo koalicijos vykdomosios valdybos susitikimas, kurį rėmė PSO Europos regiono biuras, PSO atstovybė Lietuvoje bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, vyko Lietuvoje. Susitikimo metu diskutuota apie potencialias Lietuvos bendradarbiavimo su Jaunimo koalicija galimybes. Nutarta, jog Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pritaria ir palaiko jaunimo iniciatyvą įkurti Jaunimo koalicijos būstinę Lietuvoje. Po šio susitikimo tais pačiais metais Jaunimo koalicija buvo oficialiai įregistruota Lietuvoje.

Jaunimo koalicija,  įgyvendindama PSO ir Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos Vandens ir sveikatos protokolo 2014–2016 metų veiklos programą, 2015 m. inicijavo tarptautinį vandens, sanitarijos ir higienos tyrimą Lietuvos (Vilniaus miesto ir rajono), Moldovos ir Rumunijos (Piatra Neamt miesto) mokyklose. Tyrimo tikslas buvo nustatyti mokinių informuotumo vandens, sanitarijos ir higienos klausimais lygį ir požiūrį į šiuos dalykus. Lietuvoje tyrimą atliko Jaunimo koalicijos biuras Lietuvoje, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bendradarbiaudami su PSO Europos regiono biuru, Vilniaus visuomenės sveikatos biuru bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Įkurta Nacionalinė aplinkos ir sveikatos jaunimo platforma Lietuvoje

2016 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta konsorciumo sutartis dėl Nacionalinės aplinkos ir sveikatos jaunimo platformos (toliau – Nacionalinė jaunimo platforma) sukūrimo Lietuvos Respublikoje.

Pagrindinis Nacionalinės jaunimo platformos tikslas yra įtvirtinti, palaikyti ir viešinti jaunų žmonių dalyvavimą veiklose, kuriomis siekiama sukurti ir užtikrinti sveiką ir tvarią aplinką. Nacionalinės jaunimo platformos veiklos uždaviniai:

  • Vienyti ir stiprinti nacionalines ir regionines jaunimo aplinkos ir (arba) sveikatos organizacijas įgyvendinant jaunimui ir valstybei aktualius tikslus.
  • Žiniomis grįsti jaunimo ir jaunimo organizacijų atstovavimą politiniuose (ir ne tik) aplinkos ir sveikatos procesuose.
  • Didinti jaunimo veiklų žinomumą ir jaunimo informavimą apie aplinką ir sveikatą.
  • Skatinti bendradarbiavimą tarp jaunimo (asmenų, atstovaujančių specifinei amžiaus grupei) ir valstybinių institucijų.

Nacionalinė jaunimo platforma džiaugiausi partnerių įvairove. Tai Druskininkų savivaldybės administracija, Lietuvos medicinos studentų asociacija, susivienijimas „Žali.LT“, Sveikatos žurnalistų asociacija, Vilniaus universiteto Studentų gamtininkų mokslinė draugija ir Visuomenės sveikatos mokslinės veiklos grupė, VšĮ Europos namai ir 4 fiziniai asmenys (Dovilė Adamonytė, Laura Dobrovaitė, Nerijus Černiauskas ir Simona Gailiūtė).

Taip pat Nacionalinė jaunimo platforma kartu su tarptautiniais partneriais iš Austrijos, Moldovos, Rumunijos, Serbijos, Portugalijos, Ukrainos ir Slovėnijos (šalys, kuriose irgi įkurtos jaunimo platformos) dalyvauja PSO Europos regiono aplinkos ir sveikatos procese. Jaunimo koalicijos užmojis – įkurti nacionalines jaunimo platformas visose 53-ose PSO Europos regiono šalyse narėse.

Šiuo metu Jaunimo koalicija intensyviai ruošiasi artėjančiai šeštajai Aplinkos ir sveikatos ministrų konferencijai, vyksiančiai 2017 metais, bei kitiems iki šios konferencijos vyksiantiems parengiamiesiems Europos aplinkos ir sveikatos proceso susitikimams, kuriuose Nacionalinės jaunimo platformos partneriai dalysis patirtimi, siūlys, kaip tobulinti šį procesą, ir įsipareigos veikti.

 

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus administratorę ir Nacionalinės jaunimo platformos įkūrėją Dovilę Adamonytę tel. 8 (5) 236 0481 bei el. paštu: dovile.adamonyte@smlpc.lt arba lithuania@eehyc.org.

 

Nuorodos:

Europos aplinkos ir sveikatos jaunimo koalicija

Nacionalinė aplinkos ir sveikatos jaunimo platforma (Facebook paskyra)

PSO Europos regiono aplinkos ir sveikatos procesas

Parmos deklaracija dėl aplinkos ir sveikatos 

Parmos jaunimo deklaracija dėl aplinkos ir sveikatos (anglų kalba)

Tarptautinio vandens, sanitarijos ir higienos tyrimo Lietuvos, Moldovos ir Rumunijos mokyklose ataskaita 

 

 

back   Atgal

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2024 metų kovas
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tarp tarp

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras
Studentų g. 45 A, LT-08107, Vilnius 
Mob. tel. 8 650 80324
El. paštas smlpc@hi.lt
Svetainė www.smlpc.lt

Duomenys apie Higienos institutą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 111958286.

 

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos