Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

LtIEng
Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

Naujienos
Aktualijos
Nuotraukų galerija
Radijo laidos
Pranešimai žiniasklaidai
Aplinkos sveikata
Europos aplinkos ir sveikatos procesas
Aplinkos oras
Būstas
Elektromagnetiniai laukai
Klimatas ir sveikata
Medicininių atliekų tvarkymas
Maudyklos
Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas
Transportas, sveikata ir aplinka
Vandens ir sveikatos protokolas
Neinfekcinių ligų profilaktika
Ligų profilaktika
Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai
Sužalojimų prevencija
Aplinkos ir sveikatos rodikliai
Mityba ir fizinis aktyvumas
Mityba
Rekomenduojami perspektyviniai valgiaraščiai
Maisto sauga
Mitybos duomenų bazė
Maisto produktų cheminės sudėties duomenų bankas
Europos maisto saugos tarnyba
Codex Alimentarius komisija
Fizinis aktyvumas
Teisės aktai
Žindymo skatinimo komitetas
Vaikų sveikata
Aktyvi mokykla
Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose
Sveikatą stiprinanti mokykla
Specialistų tobulinimas
Profesinio tobulinimo kursai
Lektūra
Programų derinimas
Sveikatos mokymas
Renginiai
Lektūra
Patarimai
Patirties sklaida
„Kaip dirba kiti“– BST geroji patirtis
Ugdymo ir mokymo ataskaitos
Programos ir projektai
Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiami projektai
Tarptautiniai projektai
Valstybinės programos
Renginiai
Būsimi renginiai
Įvykę renginiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGISTRACIJA  Į NUOTOLINIUS 

PRIVALOMOJO HIGIENOS MOKYMO

KURSUS IR (AR) ATESTACIJĄ

 

 

Aktualijos
Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai 2020.07.03

Informuojame, kad nuo 2020 m. birželio 1 d. Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos pavadinimas keičiamas į Sveikatos stiprinimo programą, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai (toliau – Programa). Programa bus vykdoma vadovaujantis nauja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 8 d. įsakymo redakcija Nr. V-776 „Dėl sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. 

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sveikatos stiprinimo programa, skirta ŠKL ir CD profilaktikai“ skiltyje. 

 

Birželio mėnesio pabaigoje kai kurių maudyklų vanduo neatitiko higienos normos reikalavimų 2020.07.03

Birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 7,7 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Gauti rezultatai apie 117 maudyklų vandens kokybę iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų.

 

Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Juridinių ir fizinių asmenų, užsiimančių privalomojo higienos įgūdžių mokymu, dėmesiui! 2020.07.02

Prašome į Privalomojo higienos įgūdžių mokymo programas (kodai HB, HBB, H10) įtraukti temą apie COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevenciją, supažindinti su darbuotojams bei klientams (lankytojams) taikomais saugos reikalavimais (pagrindas: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 30 d. įsakymas Nr.V-1578).

Reikalingą informacinę ir metodinę medžiagą mokymams galite rasti Užkrečiamų ligų ir AIDS centro interneto svetainės „Užkrečiamos ligos – C – COVID-19“  ir  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainės „Koronavirusas (COVID-19) – verslui ir visuomenei aktuali VMVT informacija“ skiltyse.

 

Pasaulinės saugaus eismo veiksmų dekados pasiekimai 2020.06.30

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad daugiau nei prieš 10 metų, 2010 m. kovo mėn. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2011–2020 m. laikotarpį oficialiai paskelbė Pasauline saugaus eismo veiksmų dekada. Saugaus eismo veiksmų dekados vizija – mobilumas ir saugumas tiems, kurie naudojasi transporto priemonėmis pasaulio keliuose. Dekados tikslas – iki 2020 m. stabilizuoti ir sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių. Pasaulinis saugaus eismo veiksmų dešimtmetis buvo Pasaulio sveikatos organizacijos, Jungtinių Tautų regioninių komisijų ir kitų suinteresuotų dalyvių bendradarbiavimo rezultatas siekiant, kad ši vizija taptų realybe.

Daugiau skaitykite  „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Laukiame 2020 m. I-ojo pusmečio ataskaitų 2020.06.29

Primename, kad pasibaigus pusmečiui savivaldybės per 10 darbo dienų Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui teikia ataskaitas apie suplanuotų visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymo veiklos vertinimo kriterijų reikšmių pasiekimą (pagrindas: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018-12-27 įsakymu Nr. V-1528 patvirtinto Tvarkos aprašo 26 p.). Ataskaitos formą galima atsisiųsti paspaudus šią nuorodą: 2020 m. ataskaitos forma.

Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos sveikatos ugdymo ir mokymo 2019 metų veiklos apžvalga 2020.06.29

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC), įgyvendindamas SMLPC 2020 m. veiklos plano 01-01-01 priemonės „Teikti metodinę pagalbą, įgyvendinant nacionalinę politiką sveikos mitybos, vaikų sveikatos, lėtinių neinfekcinių ligų ir traumų prevencijos ir aplinkos sveikatinimo srityse“ 17.2. veiksmą „Rinkti, išanalizuoti ir įvertinti informaciją apie SVSB organizuojamus renginius ir leidinius“, parengė Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos sveikatos ugdymo ir mokymo 2019 metų veiklos apžvalgą.

Apžvalga publikuojama „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Birželio mėnesio informacija apie žiedadulkes, sukeliančias alergiją 2020.06.29

Atsižvelgęs į Personalinėje alergijos simptomų prognozavimo sistemoje skelbiamą informaciją apie alergizuojančių žiedadulkių koncentraciją ir keliamą riziką sveikatai, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras nori atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad birželio mėnesį žydinčios žolės gali sukelti alergiją žiedadulkėms jautriems asmenims.

 

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Klimatas ir sveikata“ skiltyje.

Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narės COVID–19 pandemijos metu tarpusavyje dalijosi gerąja patirtimi 2020.06.26

Šiandien jau mūsų gyvenimas yra kitoks, nei buvo prieš kelis mėnesius. Visą pasaulį užklupusi COVID–19 pandemija, daugelio įstaigų, tame tarpe ir vaikų ugdymo įstaigų, užvėrė duris, bet visiems atvėrė širdis ir suvokimą, kokia gali būti trapi sveikata, svarbus socialinis artumas ar jo netekimas.

Šiomis sunkiomis dienomis kaip niekad vaikų ugdymo įstaigos vaidina svarbų vaidmenį teikiant visokeriopą pagalbą vaikams, tėvams ar visai mokyklos, darželio bendruomenei, padedant suprasti įvykusius pasikeitimus susijusius COVID–19 pandemija pasaulyje. Sveikatą stiprinančios mokyklos sutelkė šias bendruomenes kartu atrasti visiems tinkamus būdus iškilusioms problemoms spręsti. Vienas iš jų – tarpusavyje dalytis gerąja patirtimi. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

„Kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos, deratizacijos) pagrindai" profesinio tobulinimo kursai 2020.06.22

2020 m.  liepos 2−3 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centre (Vytauto g. 87, Trakai) vyko mokami įvadiniai 18 akad. val. profesinio tobulinimo kursai „Kenkėjų kontrolės (dezinfekcijos, dezinsekcijos ir deratizacijos) pagrindai“, skirti kenkėjų kontrolės (dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija) licencijos turėtojams, privalantiems išklausyti įvadinius kvalifikacijos tobulinimo kursus. 

 

 

 

Daugiau skaitykite „Specialistų tobulinimas – Profesinio tobulinimo kursai“ skiltyje.

Ar joga gerina sveikatą? 2020.06.19

Joga yra senas indų mokymas, kurio istorija siekia apie 3000 metų (kai kuriuose šaltiniuose nurodoma, kad net 5000 metų), apimantis įvairias kryptis, kurios praktikuoja fizinius pratimus (asanas), kvėpavimo pratimus (pranajama), meditaciją, šventųjų raštų studijavimą, mantrų ar šventųjų žodžių kartojimą ir įvairiausius kitus lavinimus bei askezę. Jogos pavadinimas kilęs iš sanskrito kalbos žodžio yoga, nuo yuga, yuj, reiškiančio surišti, įtempti ir gali būti suprantamas kaip susijungimas, jungtis, susiliejimas. Tai dabartinis, supaprastintas aiškinimas, nors yra ir kitokių. Vakarų kultūroje joga pradėjo plisti maždaug XIX a. pradžioje, o išpopuliarėjo XX a. 7–8 dešimtmečiuose. Šiuo metu susidomėjimas joga neblėsta, atsiranda įvairiausių naujų atmainų, atliekami rimti moksliniai tyrinėjimai apie jogos poveikį.

 

Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas − Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

PSO rekomendacijos karščių metu esant COVID-19 protrūkiui bei karščio ir kaitros poveikis sergamumui ir mirtingumuiPSO rekomendacijos karščių metu esant COVID-19 protrūkiui bei karščio ir kaitros poveikis sergamumui ir mirtingumui 2020.06.19
Mažų vandens tiekimo įmonių valdymo organizavimasMažų vandens tiekimo įmonių valdymo organizavimas 2020.06.19
Birželio pirma pusė. Kai kur maudytis nerekomenduojama Birželio pirma pusė. Kai kur maudytis nerekomenduojama 2020.06.18
Užgriuvusi koronaviruso pandemija nesutrukdė mokykloms siekti sveikatą stiprinančios ar aktyvios mokyklos statusoUžgriuvusi koronaviruso pandemija nesutrukdė mokykloms siekti sveikatą stiprinančios ar aktyvios mokyklos statuso 2020.06.12
Šilumos arba saulės smūgisŠilumos arba saulės smūgis 2020.06.10
Vandeny būk atsargus!Vandeny būk atsargus! 2020.06.04
Odos nudegimai saulėjeOdos nudegimai saulėje 2020.06.04
Elektrinio paspirtuko vairuotojas – išskirtinis eismo dalyvis?Elektrinio paspirtuko vairuotojas – išskirtinis eismo dalyvis? 2020.06.04
Nuotoliniai higienos įgūdžių mokymo profesinio tobulinimo kursai visuomenės sveikatos specialistamsNuotoliniai higienos įgūdžių mokymo profesinio tobulinimo kursai visuomenės sveikatos specialistams 2020.06.04
Metodinė − informacinė medžiaga „Apie mokyklinio amžiaus vaikų sveikatai palankių maisto produktų pasirinkimą“Metodinė − informacinė medžiaga „Apie mokyklinio amžiaus vaikų sveikatai palankių maisto produktų pasirinkimą“ 2020.06.04

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2020 metų liepa
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08352, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokymo skyrius 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos