Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Kviečiame skaityti naują lankstuką „Ar sveika avėti aukštakulnius?“ 2019.06.14

Jei esate viena iš tų moterų, kuri negali atsispirti pagundai avėti dailius aukštakulnius, tai nesistebėkite kartkartėmis pajutusios įvairus skausmus kojose. Dažnas aukštakulnių avėjimas su laiku gali sukelti ir rimtų sveikatos problemų. Neigiami padariniai gali išryškėti ne tik pėdose, bet kitose kaulų ir raumenų sistemos vietose: kelių ir klubų sąnariuose, nugaroje ar net kakle.

Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai parengė naują, aktualų lankstinuką apie galimas aukštakulnių avėjimo pasekmes „Ar sveika avėti aukštakulnius?“. Jis publikuojamas „Atmintinės, lankstukai, plakatai−Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Atsižvelgiant, kad Lietuvoje vyrauja anomalūs karščiai, taip pat kviečiame dar kartą pasiskaityti anksčiau parengtus lankstukus „Raumenų mėšlungis: priežastys ir profilaktika“ ir „Dehidratacija: kaip pasireiškia ir kaip jos išvengti“.

Pagalba skęstančiajam ar skendusiajam 2019.06.13

Nutikus nelaimei skubi pagalba pirmosiomis minutėmis gali išgelbėti gyvybę. Kaip suteikti pirmą pagalbą įvykus nelaimingam atsitikimui, skaitykite Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistų parengtame lankstuke Pagalba skęstančiajam ar skendusiajam.

Vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, dantų priežiūra 2019.06.11

Cerebriniu paralyžiumi sergantiems vaikams dėl kramtymo raumenų disfunkcijos, specifinės mitybos (daug angliavandenių turintis skystas maistas) ir vaistų vartojimo padidėja burnos  apnašų kiekis. Jie patys dažnai negali pasirūpinti savo burnos higiena, todėl tai turi padaryti jų tėvai ar globėjai.  Yra trys pagrindiniai odontologinių  ligų profilaktikos metodai: asmens burnos higiena (kasdienė ir profesionali), fluoridų naudojimas ir sveika mityba. Burnos higienos  metodus ir priemones reikia pasirinkti atsižvelgiant į konkretaus vaiko cerebrinio paralyžiaus tipą, motorikos pajėgumus, protinę raidą.

Daugiau skaitykite atmintinėje „Vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, dantų priežiūra“, kuri yra publikuojama „Atmintinės, lankstukai, plakatai − Sveikatos sauga ir stiprinimas, bendrieji sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimai“ skiltyje.

 
Karštą dieną visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja 2019.06.11

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, 2019 m. birželio 11–14 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis daugelyje rajonų sieks 30–35 °C. 2019 m. birželio 15 d. pietrytinėje šalies dalyje oras dar kais iki 30–32 °C.

Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra: kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, vyresnio amžiaus žmonės (ypač vyresni nei 75 metų), asmenys, turintys antsvorio, nėščiosios, sergantys įvairiomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių) ligomis, turintys sunkų fizinį arba psichinį negalavimą, asmenys nuolat vartojantys vaistus.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas, kaip apsisaugoti per karščius, skaitykite „Aplinkos sveikata –  Klimatas ir sveikata“ skiltyje.

Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kaip apsaugoti vaikus nuo karščio poveikio 2019.06.11

Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kaip apsaugoti vaikus nuo karščio poveikio.

Rekomendacijas parengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyrius.

Rekomendacijos suderintos su Karščio padarinių prevencijos tarpžinybine darbo grupe.

Kviečiame skaityti naują lankstuką „Vaikščiojimo nauda ir galimos klaidos vaikštant“ 2019.06.06

Vienas iš pagrindinių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių yra fizinis pasyvumas. Atlikta gausybė mokslinių tyrimų, patvirtinančių, jog fizinis pasyvumas yra svarbus antsvorio bei nutukimo, II tipo cukrinio diabeto, dislipidemijos, osteoporozės, depresijos, kai kurių vėžio formų ir kitų susirgimų išsivystymo rizikos veiksnys.

 

Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas − Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Penktosios JT Saugaus eismo keliuose savaitės paminėjimo Lietuvoje apžvalga 2019.06.06

JT Generalinė Asamblėja organizavo penktąją Saugaus eismo keliuose savaitę, kuri vyko 2019 m. gegužės 6–12 d. Šią savaitę buvo akcentuojamas lyderystės vaidmuo siekiant užtikrinti kelių eismo saugą. Saugaus eismo keliuose savaitės metu vyko kampanija „Saugok gyvybes #SpeakUp“ (#prabilk).

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras parengė apžvalgą apie penktosios JT Saugaus eismo keliuose savaitės paminėjimą Lietuvoje.

Vandenyje būk atsargus! 2019.06.05

Kasmet birželio 1 dieną Lietuvoje oficialiai prasideda maudymosi sezonas. Maudynės suteikia atgaivą karštą vasaros dieną, tačiau reikėtų nepamiršti, kad vanduo, be malonumų, slepia ir didelį pavojų, kuris iškyla žmonėms neatsakingai elgiantis tiek vandenyje, tiek ir prie vandens.

Dauguma žmonių mano, jog skęsdami sulauks paplūdimiuose budinčių gelbėtojų pagalbos, todėl savo ir savo mažamečių vaikų saugumu rūpinasi nepakankamai. Reikėtų nepamiršti, kad gelbėtojai budi tik specialiai įrengtuose paplūdimiuose, o ir jų buvimas visiškai neapsaugo nuo nelaimės, nes paskęstama dažniausiai labai greitai, net nespėjus suteikti pagalbos.

Pasaulinės bėgimo dienos tikslas ir siekis – milijono vaikų bėgimas visame pasaulyje 2019.06.04

Pasaulinė bėgimo diena paskelbta palyginti neseniai. Jos metu įvairiais būdais propaguojama paprasta ir pigi fizinė veikla – bėgimas. 2019 metais Pasaulinė bėgimo diena yra suplanuota birželio 5-ąją. Ši akcija vykdoma ketvirti metai pirmą birželio trečiadienį. Visų amžių, gebėjimų ir pajėgumų dalyviai gali dalyvauti bėgime užregistruodami save ar komandą specialioje Pasaulinės bėgimo dienos interneto svetainėje. Pirmą kartą masiniu bėgimu ši diena buvo paminėta 2009 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose kaip Nacionalinė bėgimo diena. 2014 m. Milžiniškai bėgimo entuziastų grupei prie starto linijos vadovavo Bostono maratono nugalėtojas Mebas Keflezighi. Tuo pat metu ir kitose Niujorko vietose vyko įvairūs bėgimo renginiai.

Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Pasaulinę aplinkos dieną – dėmesys oro taršai 2019.06.03

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad birželio 5-ąją minime Pasaulinę aplinkos dieną, kuria šiais metais norima atkreipti visuomenės dėmesį į oro taršą. 1972 metais Jungtinių Tautų paskelbta Pasaulinė aplinkos diena skirta pasauliniam sąmoningumui ir tiesioginiam žemės išsaugojimui. Tai nėra valstybinė šventė, tai informavimo apie aplinkos problemas diena, kurią vykdo Jungtinės Tautos. Kartais ji neoficialiai vadinama „EcoDay“ arba „Aplinkos diena“. Šios dienos tikslas – didinti informuotumą apie aplinką ir konkrečius aplinkosaugos klausimus, pradedant nuo oro taršos ir baigiant visuotiniu atšilimu ir tvaria maisto gamyba, laukinės gamtos apsauga.

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata − Aplinkos oras“ skiltyje.

Patvirtintas naujas Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir aktyviomis mokyklomis tvarkos aprašas Patvirtintas naujas Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir aktyviomis mokyklomis tvarkos aprašas 2019.06.03
Birželio 1 d. Lietuvoje skelbiama oficiali maudymosi sezono pradžiaBirželio 1 d. Lietuvoje skelbiama oficiali maudymosi sezono pradžia 2019.05.31
Neleiskite tabakui atimti galimybę laisvai kvėpuoti! Rinkitės sveikatą, o ne tabaką!Neleiskite tabakui atimti galimybę laisvai kvėpuoti! Rinkitės sveikatą, o ne tabaką! 2019.05.28
Gegužės 28-ąją minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo dienaGegužės 28-ąją minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena 2019.05.27
Seminaras vaikų vasaros stovyklų vadovams „Saugi vasara“ Seminaras vaikų vasaros stovyklų vadovams „Saugi vasara“ 2019.05.27
Iniciatyva „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“Iniciatyva „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“ 2019.05.24
Tarptautinė šiaurietiško ėjimo federacija  –  Pasaulinės šiaurietiško ėjimo dienos įkūrėjaTarptautinė šiaurietiško ėjimo federacija – Pasaulinės šiaurietiško ėjimo dienos įkūrėja 2019.05.16
Šiaurietiškasis vaikščiojimas sveikatos labuiŠiaurietiškasis vaikščiojimas sveikatos labui 2019.05.15
Smurtas prieš vaiką, kurio dažniausiai nepastebime (Skirta Tarptautinei šeimos dienai)Smurtas prieš vaiką, kurio dažniausiai nepastebime (Skirta Tarptautinei šeimos dienai) 2019.05.14
Projekto „BaltCityPrevention“ partnerių susitikimas LiepojojeProjekto „BaltCityPrevention“ partnerių susitikimas Liepojoje 2019.05.14

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2019 metų birželis
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar girdėjote apie Lietuvoje vykdomą ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos