Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Ne visur maudyklų ir rekreacijai skirtų zonų vanduo švarus 2018.07.05

Birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 4,6 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Gauti rezultatai apie 108 maudyklų vandens kokybę iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų.

Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų Kauno miesto Kauno marių II paplūdimio maudykloje – birželio 26 d. buvo nustatytas didesnis, negu leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens. Šis parametras viršijo leidžiamas normas birželio 25 d. Panevėžio miesto Ekrano gamyklos tvenkinyje – 1,9 karto, Radviliškio rajono Eibariškių tvenkinio maudykloje – 1,7 karto, birželio 19 d. Anykščių rajono Rubikių ežero maudykloje – 4,1 karto, Zarasų rajono Sartų ežero maudykloje – 1,7 karto. Pakartotinai atlikus tyrimus Eibariškių tvenkinyje birželio 27 d. vandens kokybės atitiko reikalavimus. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Parengta Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos sveikatos ugdymo ir mokymo 2017 metų veiklos apžvalga 2018.06.29

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC), įgyvendindamas SMLPC 2018 m. veiklos plano 01-01-03 priemonės „Tobulinti neinfekcinių ligų, traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencinių priemonių įgyvendinimą“ 5 veiksmą „Rinkti ir analizuoti informaciją apie savivaldybių visuomenės sveikatos biurų organizuojamus traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos renginius ir leidinius, apibendrinti elektroniniu būdu SMLPC pateikiamą formą 41-1-sveikata“, parengė Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos sveikatos ugdymo ir mokymo 2017 metų veiklos apžvalgą, kuri publikuojama  „Neinfekcinių ligų profilaktika –  Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo temos ir klausimai savarankiškai besimokantiems asmenims 2018.06.27

Parengtu leidiniu Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo temos ir klausimai savarankiškai besimokantiems asmenims“ Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla siekia padėti savarankiškai besimokantiems pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo pagrindinę (kodas PP) ir tęstinę (kodas PT)  programas.

Leidinyje pateikti privalomojo pirmosios pagalbos mokymo klausimynai, praktinių užduočių pavyzdžiai, nurodyta literatūra, kuria rekomenduojama naudotis saviruošai. 

Šis leidinys publikuojamas interneto svetainės „Paslaugos−Privalomasis mokymas“ skiltyje.

img   Plačiau
Seminaras-diskusija „Visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugų valdymo tobulinimas“ 2018.06.26

2018 m. birželio 26 d. Trakuose vyko iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 10.1.3-ESFA-V-918-01-0002 4 val. seminaras-diskusija „Visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugų valdymo tobulinimas“. Renginyje nagrinėtas visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugų valdymo modelis, aptartos pastabos ir pasiūlymai šiam modeliui tobulinti. Seminare-diskusijoje dalyvavo 45 visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai: savivaldybių gydytojai, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vadovai ir specialistai. Doc. dr. Vytenis Kalibatas skaitė pranešimą Visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo valdymo modulio parengimas: modelio formato pristatymas ir aptarimas“.

Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto ligų prevencija Lietuvoje 2018.06.22

Širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba (maiste per daug riebalų, cholesterolio, druskos), rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu. Siekiant sumažinti Lietuvos gyventojų sergamumą minėtomis ligomis ketverius metus Lietuvoje vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa (ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programa). Vykdant šią sveikatos stiprinimo programą, žmogiškuosius ir kitus išteklius tenka suvienyti Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančioms pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurams. Kaip sekasi vykdyti ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programą savivaldybių gydytojai, visuomenės sveikatos biurų direktoriai ir specialistai diskutavo 2018 m. birželio 21 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) organizuotame seminare-pasitarime „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo aktualijos“. 

Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Karščio ir kaitros poveikis sergamumui ir mirtingumui 2018.06.22

Dėl vasaros karščio bangų aplinkos temperatūra pasiekia neįprastą lygį ir tai gali trukti kelias dienas ar kelias savaites. Pernelyg aukšta aplinkos temperatūra yra žalinga žmonių sveikatai, tačiau tik nedaugelis suvokia, jog per didelis saulės spindulių ar šilumos kiekis gali susargdinti ar net sukelti mirtį.

Už normalios kūno temperatūros palaikymą organizme yra atsakingas pagumburis, kuris nuolat reguliuoja šilumos susidarymo ir perdavimo mechanizmus.

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Klimatas sveikata“ skiltyje.

Šakiuose ir Ukmergėje – apskritojo stalo diskusijos apie mokinių sveikatos priežiūrą 2018.06.19

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) trečius metus iš eilės savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose organizuoja apskritojo stalo diskusijas. Pagrindinis šių diskusijų tikslas – apžvelgti vaikų sveikatos priežiūros mokykloje aktualijas, išryškinti veiklos prioritetus. Gegužės ir birželio mėn. tokie susitikimai vyko Šakių ir Ukmergės rajonų savivaldybėse, juose dalyvavo ne tik ugdymo įstaigose dirbantys specialistai, bet ir savivaldybių gydytojai, švietimo skyrių, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai.

 

 

Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata – Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose“ skiltyje.

 

Paplūdimių ir jų maudyklų vanduo švarus 2018.06.15

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 67 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Nėra gauta tyrimų rezultatų iš Alytaus, Druskininkų, Kauno, Visagino miestų, Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Kalvarijos, Ignalinos, Trakų rajonų maudyklų. Gauta informacija ir apie 105 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Norime atkreipti dėmesį, kad birželio 8 d. Elektrėnų r. Vievio ežere, birželio 11 d. Klaipėdos r. Minijos upėje ties Priekule vandens kokybė atitiko reikalavimus. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

Žinoti sveika...perspėjimas žiedadulkėms jautriems asmenims 2018.06.15

Oru plintančios žiedadulkės – svarbus išorinis aeroalergenas, kuris žiedadulkėms jautriems asmenims sukelia alerginio rinito požymius. Šiaulių universiteto aerobiologai, kurie nuolat stebi žiedadulkių kiekį ore, perspėja žiedadulkėms alergiškus asmenis, kad Joninių (Rasos) šventės, trumpiausios nakties, sutiktuvės gali būti varginančios dėl paūmėjusios alerginės ligos. Paprastai tokia šventė organizuojama žydinčiose pievose ir jos metu pinami vainikai iš žydinčių žolynų, todėl alergiški žiedadulkėms žmonės turėtų pasisaugoti. Ir dar, šiuo metu žolių žiedadulkių ore kiekis viršija daugiametes tendencijas. Šiemet oro mėginiuose aptinkama beveik tris kartus daugiau žiedadulkių nei praėjusiais metais. Tokia pat tendencija stebima visoje Europoje. 

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata – Klimatas sveikata“ skiltyje.

Seminaras-pasitarimas „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo aktualijos“ 2018.06.14

2018 m. birželio 21 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje  (Vytautog. 87, Trakai) organizuojamas seminaras-pasitarimas „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo aktualijos“ (toliau – Seminaras). Kviečiame savivaldybių gydytojus, visuomenės sveikatos biurų direktorius dalyvauti Seminare. Norintieji dalyvauti iki 2018 m. birželio 20 d. kviečiami užpildyti elektroninę registracijos formą: https://goo.gl/qoG8f4. Preliminari programa. Seminaro dalyviams bus išduodami pažymėjimai.  Daugiau skaitykite „Renginiai – Būsimi renginiai“ skiltyje.

Mokiniai pasijautę patogiai režisieriaus kėdėje – kūrė filmukus „Sveika mokykla 2018“Mokiniai pasijautę patogiai režisieriaus kėdėje – kūrė filmukus „Sveika mokykla 2018“ 2018.06.14
Išorinio širdies defibriliatoriaus naudojimasIšorinio širdies defibriliatoriaus naudojimas 2018.06.13
Ar žinai, kad... riebalai yra skirtingi. Kokių mums reikia?Ar žinai, kad... riebalai yra skirtingi. Kokių mums reikia? 2018.06.07
Užkirskime kelią skendimamsUžkirskime kelią skendimams 2018.06.06
Pasaulinė aplinkos apsaugos diena −„Nugalėkime taršą plastiku!“Pasaulinė aplinkos apsaugos diena −„Nugalėkime taršą plastiku!“ 2018.06.04
Birželio 1 d. prasideda oficialusis 2018 m. maudymosi sezonas Birželio 1 d. prasideda oficialusis 2018 m. maudymosi sezonas 2018.06.01
Pasaulinės dienos be tabako  renginyje – pirmosios pagalbos pamokėlėsPasaulinės dienos be tabako renginyje – pirmosios pagalbos pamokėlės 2018.06.01
„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“ sujudino per 600 šalies mokyklų bendruomenių„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“ sujudino per 600 šalies mokyklų bendruomenių 2018.06.01
Parengta visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai 2017-2018 m. ataskaitaParengta visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai 2017-2018 m. ataskaita 2018.05.31
Ar žinai, kad... daržovės, vaisiai ir uogos mus saugo nuo ligųAr žinai, kad... daržovės, vaisiai ir uogos mus saugo nuo ligų 2018.05.30

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2018 metų liepa
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos